Prace techniczne w Millennium, Banku BPS, Idea Banku i Nest Banku

Bank Millennium zapowiedział na najbliższą sobotę prace serwisowe, które uniemożliwią korzystanie z systemu Millenet, aplikacji mobilnej, płatności BLIK, płatności kartami w internecie (debetowe, kredytowe i korporacyjne), jak również infolinii TeleMillennium. Przerwa techniczna potrwa od północy do godziny 02:40.

W Banku BPS od piątku (13 listopada) do soboty (14 listopada) w godzinach między 23:00 a 02:00 zostaną przeprowadzone specjalne prace informatyczne, które utrudnią korzystanie z systemu bankowości elektronicznej banku.

Kolejnym bankiem, który zapowiedział przerwę techniczną na ten weekend, jest Idea Bank. Trzeba przygotować się na brak dostępu do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej banku. Prace serwisowe potrwają od godziny 22:00 w piątek (13 listopada) do godz. 06.00 (sobota, 14 listopada).

Nest Bank zaplanował na sobotę 14 listopada w godzinach od 00:30 do 06:00, prace nad usprawnieniem systemu. Przez to klienci tego banku nie będą mogli korzystać z bankowości
elektronicznej oraz PSD2 API Nest Banku.

Jakie jeszcze banki będą modernizować swoje systemy w weekend?

Santander Consumer Bank zaplanował wyłączenie bankowości elektronicznej oraz zapowiedział problemy przy realizacji płatności kartami kredytowymi przy płatnościach internetowych. Prace techniczne odbędą się w sobotę w godzinach 23:00 (sobota) – 06:00 (niedziela).

W Volkswagen Banku w sobotę między 16:00 a 19:00 oraz w niedzielę w godzinach 14:30 – 19:00, nie będą działały systemy bankowe.

Klientów ING Banku Śląskiego czekają duże utrudnienia!

ING Bank Śląski zapowiedział duże prace techniczne i ostrzega przed sporymi trudnościami. W nocy z soboty na niedzielę od północy do godziny 05:30 nie będzie można realizować transakcji kartowych (w terminalach, w internecie, w bankomatach oraz wpłatomatach, a także przy płatnościach 3D Secure).

Oprócz tego mogą również wystąpić następujące problemy z aktywacją karty, zmianą PIN-u, zmianą limitów transakcyjnych, ubezpieczeniem do karty, zastrzeżeniem karty czy zamawianiem karty. Ponadto nie będzie możliwe przypisanie do telefonu karty MasterCard w aplikacji Moje ING mobile, dodawanie karty do portfeli w zewnętrznych aplikacjach (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), wykonywanie operacji na rachunku karty kredytowej, aktywacja karty czy zmiana PIN-u w bankomacie.

Przerwy techniczne w bankach po weekendzie

W Bank Pekao przerwa techniczna została zapowiedziana na poniedziałek 16 listopada w godzinach między 02:00 a 05:30. W związku z tym trzeba się przygotować na problemy w używaniu niektórych kart oraz aplikacji mobilnej PeoPay.

17 listopada odbędą się prace techniczne w Toyota Banku, potrwają tylko godzinę między 06:00 a 07:00. Zapowiedziane zostały utrudnienia w autoryzacji płatności kartami banku.