Provident Bankowy to bardzo korzystna oferta pożyczki ratalnej na okres do czterech lat. Poznaj ofertę ratalną dla klientów planujących poważne inwestycje! Dzięki Provident Bankowo Dobre Warunki możesz uzyskać aż 30 000 złotych. Proste zasady wnioskowania czynią ofertę Pożyczka na 48 miesięcy wyjątkowo atrakcyjną na tle konkurencji!

Informacje o kosztach w Provident Pożyczka Bankowa

Provident Pożyczka Bankowa to oferta pożyczkowa na maksymalną kwotę 30 000 zł na okres spłaty 36 lub 48 miesięcy. Pożyczka ratalna udzielana jest z RRSO 19,47% lub 19,98% zależnie od okresu wybranego kredytowania.

Weź pożyczkę!

Pożyczka na raty w Provident Bankowy – kwoty i czas spłaty

Provident Pożyczka Bankowa to produkt skierowany do osób potrzebujących dofinansowania na wysokie kwoty. Minimalna wartość pożyczki dostępnej w ofercie to 5 000 zł, natomiast maksymalna suma jaką możesz uzyskać to aż 30 000 zł. Składając wniosek, możesz wybrać dowolną kwotę w tym zakresie, jednak okres kredytowania ograniczony jest do dwóch opcji: 36 lub 48 miesięcy, czyli 3 lub 4 lata. Pieniądze można uzyskać tego samego dnia, składając szybki wniosek na stronie oferty.

Podsumowując, oferta Provident Pożyczka Bankowa to:

 • Pożyczka na kwotę od 5 000 do 30 000 zł!
 • Okresem kredytowania 36 lub 48 dni.
 • RRSO 19,47% lub 19,98%
 • Minimum formalności

Aktualne promocje i kody rabatowe

Provident Bankowy obecnie nie jest objęty żadną promocją.

Weź pożyczkę!

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Provident Pożyczka Bankowa

Provident Pożyczka Bankowa dostępny jest dla wszystkich klientów Provident na tych samych zasadach, co ich podstawowe oferty ratalne. Aby skorzystać z pożyczki wystarczy być pełnoletnim obywatelem Polski oraz posiadać wystarczające dochody, aby zapewnić firmę o możliwości spłaty zobowiązania.

Aby otrzymać pożyczkę w Provident Pożyczka Bankowa musisz:

 • Mieć ukończone 18 lat
 • Posiadać obywatelstwo Polskie i być zameldowanym na terenie kraju
 • Mieć aktualny dowód osobisty
 • Posiadać aktywny numer telefonu bądź e-mail
 • Nie posiadać negatywnej zdolności kredytowej w BIG lub BIK.

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

Aby otrzymać pożyczkę w Provident Bankowy będziesz musiał przedstawić dane z dowodu osobistego. Dzięki nim firma może potwierdzić twoją tożsamość, dbając o bezpieczeństwo swoich klientów.

Provident Pożyczka Bankowa – weryfikacja w bazach dłużników

Provident prowadzi weryfikację klientów w bazach Biura Informacji Gospodarczej S.A. oraz Biura Informacji Kredytowej S.A., które wchodzą w skład grupy BIK. Posiadanie złej historii w którejś tych baz może wiązać się z odmową udzielenia kredytu.

Czy Provident Bankowy udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Firma korzysta głównie z dwóch wymienionych wyżej baz. Są one jednymi z największych i najbardziej popularnych w Polsce, co świadczy o ich rzetelności. Jeżeli posiadasz negatywną historię w innych rejestrach dłużników, Provident może mimo wszystko udzielić ci pożyczki ratalnej.

Czy Provident Bankowy udziela pożyczek dla zadłużonych?

Provident Bankowy jest ofertą na wysokie kwoty, co zwiększa jej ryzyko finansowe. Z tego powodu firma często odmawia udzielenia pożyczki osobom posiadającym aktywne zadłużenia. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wykorzystaniem standardowej oferty Provident, którą charakteryzujemy w innym artykule.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje Provident Bankowy?

Provident Bankowy nie zwraca uwagi na formę zatrudnienia i rodzaj aktywnej umowy. Wystarczy, abyś posiadał stały dochód, który umożliwi regularną spłatę rat. Jego źródło pochodzenia nie jest istotne. Może to być praca na umowę o pracę czy nawet dzieło, albo dochód z renty.

Sprawdź ofertę!

Jak wziąć pożyczkę online na raty w Provident Pożyczka Bankowa – krok po kroku

Otrzymanie pożyczki w Provident Pożyczka Bankowa to błyskawiczny proces. Mimo wysokich kwot udzielanych w ofercie, aby z niej skorzystać wystarczy:

 1. Wejść na stronę z ofertą i wybrać interesującą nas kwotę w kalkulatorze.
 2. Po wybraniu interesującej cię kwoty, wciśnij “złóż wniosek”. Zostaniesz przeniesiony do formularza informacyjnego. Wypełnij pola z zapytania, wprowadzając dane kontaktowe i identyfikacyjne.
 3. Po złożeniu formularza otrzymasz ofertę pożyczki, a następnie musisz przejść weryfikację. W tym celu wystarczy przelać 1 zł na wskazane konto bankowe.
 4. Po udanej weryfikacji firma wypłaci pieniądze.

Pieniądze wypłacane są niemal natychmiastowo po zatwierdzeniu umowy poprzez weryfikację. To kiedy będziesz mógł z nich skorzystać, zależy od godzin księgowania przelewów w twoim banku.

Weryfikacja tożsamości klienta Provident Bankowy

W Provident Bankowy weryfikacja przebiega poprzez przelew bankowy na symboliczną kwotę złotówki. Firma porównuje informacje zawarte w przelewie z otrzymanym wnioskiem pożyczkowym aby upewnić się, że wnioskodawca jest odbiorcą obiecanej kwoty.

Spłata pożyczki Provident Pożyczka Bankowa

Harmonogram spłat i dokładne informacje o tym, jak uregulować raty, znajdziesz w umowie pożyczki oraz po zalogowaniu się na swoje konto użytkownika na stronie Provident. Aby się zalogować należy wykorzystać adres e-mail użyty w formularzu pożyczkowym.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Tak. Provident Bankowy nie różni się pod tym względem od klasycznych ofert pożyczkowych. Klient może w dowolnym momencie nadpłacić część wynagrodzenia, zmniejszając wysokość raty lub długość okresu kredytowania.

Wydłużenie terminu spłaty

Aby uzgodnić możliwość wydłużenia terminu spłaty należy skontaktować się z doradcą klienta w biurze obsługi Provident. Wspólnie ustalicie, jak rozwiązać napotkany problem.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

Jeżeli odmówisz terminowej spłaty pożyczki i nie wykażesz chęci współpracy z firmą, rozpocznie ona proces windykacyjny. Będzie to mogła zrobić osobiście lub z pomocą wyspecjalizowanej firmy. Jeżeli pojawi się szansa na problemy w spłacie, skontaktuj się z firmą, nim dojdzie do opóźnienia, a unikniesz dodatkowych kosztów związanych między innymi z odsetkami karnymi.

Jak przebiega windykacja należności?

Z uwagi na opóźnienie Provident będzie mógł obciążyć cię dodatkowymi kosztami odsetek karnych, które podniosą koszt zobowiązania. Informacje na twój temat zostaną umieszczone w rejestrach dłużników BIG oraz BIK. Pracownicy firmy lub wynajęta przez Provident firma windykacyjna będą kontynuowały próby nawiązania kontaktu i ustalenia zasad spłaty. Jeżeli nie przyniesie to skutku, sprawa zostanie skierowana do sądu.

Kolejna pożyczka w Provident Pożyczka Bankowa

Aby otrzymać nowe zobowiązanie w Provident lub Provident Bankowy, należy spłacić poprzednią pożyczkę. Oba produkty udzielane są przez tę samą firmę. Z tego powodu możesz wziąć tylko jedną z tych pożyczek w danej chwili.

Logowanie do panelu użytkownika

Aby zalogować się do swojego konta Provident wykorzystaj e-mail, za pomocą którego składałeś wniosek o pożyczkę. Przy pierwszym logowaniu należy wcisnąć specjalny przycisk nad oknem proszącym o wpisanie adresu. Zostaniesz przekierowany na stronę, dzięki której ustalisz swoje hasło.

Problemy z logowaniem

Opcja odzyskiwania hasła dostępna jest na stronie logowania pod polem, w którym należy je wpisać. Jeżeli wystąpią inne trudności z dostępem na konto, należy skontaktować się z biurem obsługi klienta.

Zmiana danych w Profilu Klienta

Konfiguracja konta możliwa jest po zalogowaniu się na stronie użytkownika. Jeżeli nie znajdziesz w niej możliwości aktualizacji interesujących cię danych, skontaktuj się z biurem obsługi klienta i przekaż mu informacje o zmianach.

Provident Pożyczka Bankowa – Najczęściej zadawane pytania

Czy w Provident Bankowy można mieć kilka pożyczek jednocześnie?

Jak większość firm pożyczkowych Provident umożliwia podjęcie się tylko jednego zobowiązania jednocześnie.

Jakie są powody odrzucenia wniosku przez Provident Bankowy?

Najczęstszą przyczyną odmowy wniosków jest błąd przy wypełnianiu formularza. Upewnij się, że poprawnie wpisałeś swój PESEL, a konto, którego używasz do weryfikacji, jest twoim prywatnym, nie dzielonym z np. małżonką.

Jeżeli informacje były zgodne, wniosek mógł zostać odrzucony również przez niewystarczającą zdolność kredytową. W takim wypadku spróbuj złożyć wniosek o pożyczkę na niższą kwotę w standardowej ofercie Provident.

Czy w Provident Bankowy dostanę pożyczkę w weekend/święto?

Formularz może zostać złożony w dowolnym momencie, nawet w święto. Niestety, ponieważ banki często nie przyjmują przelewów w weekendy, otrzymanie kwoty na czas może okazać się wyjątkowo trudne.

Czy i kiedy niespłacona pożyczka online na raty w Provident Bankowy trafi do sądu?

Sprawa zadłużenia kierowana jest do sądu w wypadku wielomiesięcznego braku spłaty. Windykatorzy często uprzedzają o zamiarze założenia sprawy sądowej, gdy zdają sobie sprawę, że dłużnik nie jest zainteresowany kompromisem. Tak długo jak wykażesz się inicjatywą i chęcią współpracy z firmą, skierowanie sprawy do sądu nie powinno być konieczne.

Jakie źródła dochodu akceptuje Provident Bankowy?

Źródło dochodu nie ma znaczenia w tym rodzaju pożyczki. Tak długo, jak otrzymujesz wystarczające zarobki, aby spłacić zobowiązanie w terminie, Provident Bankowy udzieli ci dofinansowania.

Czy Provident Bankowy wymaga zaświadczenia od pracodawcy?

Nie. Firma nie nawiązuje kontaktu z pracodawcą i nie wymaga dodatkowych dokumentów. Wystarczy posiadać aktualny dowód osobisty.

Jak długo czeka się na pożyczkę online w Provident Bankowy?

Pożyczka zostaje wydana zaraz po zakończeniu dokumentacji. Moment, w którym środki znajdą się na twoim koncie, zależy głównie od czasu pracy banku. Często jest to okres zaledwie piętnastu minut.

Czy w Provident Bankowy trzeba podawać cel przeznaczenia pożyczki?

Nie. Środki otrzymane w ramach pożyczki mogą być przeznaczone na dowolny cel.

Co uzyskam dokonując wcześniejszej spłaty pożyczki ratalnej w Provident Bankowy?

Nadpłacając zobowiązanie, możesz zdecydować się na obniżenie wysokości miesięcznej raty lub na skrócenie okresu kredytowania. To drugie rozwiązanie pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ zostaniesz zwolniony z odsetek za nadpłacony okres.

Czy mogę wziąć pożyczkę w Provident Bankowy, jeśli mam zobowiązanie w innej firmie pożyczkowej?

Tak długo jak masz wystarczającą zdolność kredytową, a więc dochód który pozwala na obsługę obydwu zobowiązań, dodatkową pożyczkę w Provident Bankowy otrzymasz bez problemu.

Jak podpisać umowę pożyczki na raty w Provident Bankowy?

Pożyczkę zaakceptujesz, przechodząc przez proces weryfikacji tożsamości. Ma on miejsce po tym, jak firma zaprezentuje ci proponowane warunki pożyczki. Jeżeli ostateczna oferta nie spełni twoich oczekiwań, należy zrezygnować z oferty przed momentem weryfikacji. W innym wypadku, jeżeli się rozmyślisz, konieczna będzie reklamacja.

Czy inna osoba może spłacić moją pożyczkę w Provident Bankowy?

Tak. Informacje, w jaki sposób osoba trzecia może uczestniczyć w spłacie pożyczki będą wyszczególnione w umowie.

Na jakich zasadach można składać reklamacje w Provident Bankowy?

Reklamację w Provident Bankowy możesz złożyć pisemnie w siedzibie głównej firmy, e-mailowo na adres bok@provident.pl, lub telefonicznie pod numerem 600 400 150, 22 320 49 55 lub 801 707 960.

Provident Pożyczka Bankowa – podsumowanie

Zgodnie ze swoją nazwą, Provident Pożyczka Bankowa jest ofertą stawiającą wyzwanie usługom bankowym. Klienci mogą otrzymać dofinansowanie na ogromne kwoty z kilkuletnim czasem spłaty. Tymczasem proces wnioskowania jest równie szybki i prosty, co przy zwykłej pożyczce ratalnej.

Provident Pożyczka Bankowa - zalety

 • Pożyczka od 15 000 do 30 000 zł
 • 36 lub 48 rat
 • Do wypełnienia wniosku wystarczy dowód

Provident Pożyczka Bankowa - wady

 • Brak ofert promocyjnych oraz kodów rabatowych
 • Niższe kwoty dostępne są tylko w ramach osobnej oferty Provident

Informacje o Provident Pożyczka Bankowa

Nazwa firmy

Provident Polska S.A.

Adres Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Telefon 600 200 200
Adres e-mail bok@provident.pl
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 08:00 - 21:00
Weekend: 09:00 - 16:00
Wniosek Wypełnij wniosek