W sektorze FinTech pojawia się wciąż wiele narzędzi, które mają za zadanie pomóc pożyczkobiorcom w podjęciu decyzji o pożyczce i zaciągnięciu zobowiązania, które w pełni ich usatysfakcjonuje. Jednym z nich jest serwis internetowy Pozyczyc.pl, który spełnia rolę pośrednika pomiędzy pożyczkobiorcami a firmami pożyczkowymi. Jeśli jesteśmy zainteresowani pożyczką ratalną, to warto zapoznać się z serwisem Pozyczyc.pl, który pomoże nam wybrać instytucję pozabankową zapewniającą ofertę dostosowaną do naszych potrzeb.

Pozyczyc.pl – nieoceniona pomoc przy wnioskowaniu o pożyczkę

Pozyczyc.pl to serwis internetowy, który zajmuje się gromadzeniem informacji o potencjalnych klientach firm pożyczkowych oraz ich wstępną weryfikacją. Na stronie firmy odnajdziemy wniosek, po którego wypełnieniu zostanie stworzony wirtualny profil klienta. Następnie wniosek ten przejęty zostanie przez pożyczkodawcę, który będzie w stanie zaoferować nam pożyczkę, o którą aplikowaliśmy.

Sprawdzanie wielu ofert

Dzięki zgromadzonym informacjom Pozyczyc.pl może pokierować naszym wnioskiem i sprawić, że nawiążemy współpracę z odpowiednią firmą pożyczkową. Firma robi wszystko, aby ułatwić pożyczanie klientom. Stara się doprowadzić do tego, aby otrzymali oni zobowiązanie, które będzie miało atrakcyjne warunki i nie sprawi żadnych problemów ze spłatą. Poprzez ten serwis zainteresowany składa aplikację, która jest przetwarzana i poddawana ocenie przez pożyczkodawców współpracujących z Pozyczyc.pl. Cała praca zostaje wykonana za zainteresowanego – zamiast składać kilka wniosków do różnych firm, składa jeden, który i tak zostanie oceniony przez wiele firm.

Proces składania wniosku krok po kroku

Proces składania wniosku jest jasny i sensowny. Pozyczyc.pl opracowało taki system aplikacji, aby był on szybki i niekłopotliwy dla konsumentów. By rozpocząć swoje starania o zobowiązanie, należy przejść przez cztery proste kroki. Rozpoczynamy od uzupełnienia danych pożyczki, czyli wybieramy kwotę oraz okres kredytowania. W tym punkcie proszeni również jesteśmy o podanie swoich podstawowych danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, telefon, e-mail. Po zatwierdzeniu przekierowani zostaniemy do kroku drugiego, noszącego nazwę „dane osobiste”. Tutaj jesteśmy zobowiązani do wypełnienia takich pól jak: stan cywilny, nr PESEL, seria oraz numer dowodu osobistego, nr konta oraz pełna nazwa banku.

Badanie zdolności kredytowej przez pozyczyc.pl

Trzeci etap aplikacji jest krokiem bardzo ważnym, ponieważ oceniona w nim zostanie nasza zdolność kredytowa. Serwis prosi nas o uzupełnienie bardzo szczegółowych danych – zapewne dlatego, że każda firma pożyczkowa ma swój odrębny system oceniania wiarygodności klientów i zwraca uwagę na różne aspekty. Pozyczyc.pl ma za zadanie uwzględnić kryteria wszystkich pożyczkodawców. W tym punkcie istotne są informacje m.in. dotyczące wykształcenia, miejsca i formy zamieszkania, sumy dochodów i typu umowy. W kroku czwartym kontynuowana jest ocena zdolności kredytowej. Proszeni jesteśmy o uzupełnienie informacji, które pozwolą pożyczkodawcy określić, czy nasz dochód i zatrudnienie pozwolą nam na systematyczną spłatę pożyczki. Ważne będą tu: nazwa i adres zakładu pracy, stanowisko, okres trwania zatrudnienia oraz dzień otrzymywania pensji.

Jak działa pozyczyc.pl

Dzięki serwisowi Pozyczyc.pl nasza aplikacja trafia do wielu pożyczkodawców – oszczędzamy zatem czas, a proces starania się o pożyczkę znacznie przyspiesza. Portal okaże się przydatny, gdy nie jesteśmy pewni, którą firmę pożyczkową wybrać. Strona internetowa portalu jest bardzo łatwa w nawigowaniu i bez problemu odnajdziemy na niej interesujące nas informacje. Do plusów należy zaliczyć możliwość darmowego złożenia wniosku i brak konieczności rejestracji. Na szybkość aplikowania wpływa również to, że nie trzeba załączać żadnych dokumentów. Minimalna kwota pożyczki, o którą możemy się starać to 100zł, a maksymalna to aż 15 000zł. Jeżeli chodzi o okres kredytowania, to jest on bardzo elastyczny, gdyż najkrótszy to 1 miesiąc, a najdłuższy 36 miesięcy. Oferta Pozyczyc.pl ma jednak także swoje wady. Główną jest brak infolinii – skontaktować się z serwisem możemy tylko za pomocą maila. Trudno także odnaleźć firmy pożyczkowe, które współpracują z portalem i udzielają zobowiązań – tak naprawdę nie wiemy, do których pożyczkodawców trafi nasza aplikacja.

Pozyczyc.pl – podsumowanie

Pozyczyc.pl - zalety

  • Przejrzysta strona WWW
  • Wnioskowanie o pożyczkę jest szybkie i bezpłatne
  • Wysoka maksymalna kwota pożyczki
  • Długi okres kredytowania
  • Brak formalności

Pozyczyc.pl - wady

  • Brak wymienionych partnerów serwisu
  • Brak infolinii

Informacje o Pozyczyc.pl

Nazwa firmy

Polska Grupa Pożyczkowa Sp. z o.o.

Adres Ul. Lindleya 16
02-013 Warszawa
Telefon
Adres e-mail info@pgp.pl
Godziny pracy
Wniosek Wypełnij wniosek