PayU umożliwia nowoczesne dokonywanie wpłat i otrzymywanie pieniędzy przez internet między osobami, które mają konto e-mail. Ta firma w swojej ofercie posiada interesujące oferty przeznaczone dla kupujących i sprzedających, m.in. zakupy na raty, płatności mobilne czy usługę PayU Płacę Później.

PayU – podstawowe informacje

PayU to firma z branży fintech, która zapewnia szereg usług związanych z transakcjami internetowymi. Powstała w 2002 r. i jest dostępna w 17 krajach na całym świecie, także w Polsce. Ta instytucja należąca do Naspers Group oferuje szybkie przelewy elektroniczne, internetowe płatności kartami debetowymi i kredytowymi czy płacenie za zakupy telefonem.

To nie wszystko, ponieważ firma proponuje również kredyty online na korzystnych warunkach oraz wygodną usługę PayU Płacę Później, umożliwiającą odroczenie spłaty za dokonane zakupy.

Produkty PayU przeznaczone są nie tylko dla kupujących, ale też sprzedawców, którzy dzięki specjalnie przygotowanej ofercie handlowej mogą wznieść swoją działalność na wyższy poziom.

Skorzystaj z oferty

PayU Płacę Później – odroczenie płatności do 2 000 zł

Klienci korzystający z PayU Płacę Później mogą nabywać towary i usługi do kwoty 2 000 zł bez środków na koncie. Pozwala to na odroczenie płatności do 30 dni przy pierwszej transakcji. Podczas cyklu płatności możliwe staje się dokonanie dowolnej liczby zakupów.

Jeśli nabyliśmy produkt lub usługę poprzez PayU Płacę Później, po pierwszej transakcji otrzymamy wiadomość e-mail z linkiem do strony, gdzie możemy spłacić pożyczkę przez internet kartą lub przelewem. Możliwe jest także wykonanie tradycyjnego transferu środków na ustalony indywidualnie rachunek bankowy dostępny na koncie Monedo, a także na umowie, którą otrzymaliśmy drogą elektroniczną. Warto zaznaczyć, że o zbliżającym się terminie płatności PayU zawsze nas poinformuje.

Możemy też zwrócić produkty nabyte przez PayU Płacę Później. Jeśli sprzedawca zaakceptuje zwrot przed upływem cyklu rozliczeniowego usługi, nie ponosimy żadnych opłat. Gdy stanie się to po tym terminie, zostaną naliczone dodatkowe koszty, których wysokość ustalana jest w zależności od tego, ile dni upłynęło od zakończenia 30 dniowego cyklu.

Skorzystaj z oferty

PayU na raty – koszty pożyczki w PayU

Jeśli chcemy zapłacić za zakupy w ratach, PayU oferuje płatność ratalną przez internet. Nie ma przy tym znaczenia ile i jakie produkty nabywamy. Raty dostępne są w przypadku kwoty od 300 do nawet 20 000 zł. Oferta ta jest funkcjonuje już w ponad 9 000 internetowych sklepów w całej Polsce.

W przypadku tego produktu istnieją dwa warianty. W pierwszym nie poniesiemy żadnych kosztów, a płatność zostanie rozłożona na 10 równych rat na okres od 3 do 20 miesięcy. Drugi wariant zawiera w sobie RRSO o wartości 17,52 proc. i oprocentowanie na poziomie 6,5 proc., z 15 równymi ratami na okres od 3 do 50 miesięcy. To, która opcja zostanie nam przyznana, zależy od naszej zdolności kredytowej. Na odstąpienie od umowy mamy 14 dni od momentu jej zawarcia, bez podawania przyczyny.

Warto wspomnieć, że w przypadku PayU na raty nie musimy martwić się o nasze bezpieczeństwo. Wniosek jest wypełniany online, a udostępnione informacje są szyfrowane i nie przesyła się ich osobom trzecim. Przy korzystaniu z tego produktu możemy także liczyć na ekspresową decyzję o przyznaniu możliwości płatności ratalnej.

Weź pożyczkę

Warunki korzystania z PayU na raty

Aby móc płacić za zakupy w ratach nie trzeba spełniać skomplikowanych wymagań. Z oferty może skorzystać każdy, kto:

 • ma status osoby fizycznej,
 • posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
 • jest obywatelem Polski,
 • posiada ważny dowód osobisty,
 • ma odpowiednią zdolność kredytową,
 • jest właścicielem rachunku bankowego z dostępem do bankowości elektronicznej.

Jedynym wymaganym dokumentem jest aktualny dowód osobisty. Co ważne, zakup na raty nie może być związany bezpośrednio z działalnością gospodarczą lub zawodową. Jeśli tak się stanie, PayU na raty nie zostanie przyznane.

Skorzystaj z oferty

Rozłożenie spłaty na raty w PayU Płacę Później

Odroczona płatność Płacę Później może zostać opłacona jednorazowo, a także na raty, jeśli będziemy mieć problem z uregulowaniem należności w terminie.

Aby to zrobić, należy zalogować się do konta Monedo dostępnego na stronie głównej PayU i wybrać odpowiednią opcję. Zobowiązanie zostanie wtedy rozłożone automatycznie na 6 miesięcznych oprocentowanych rat. Ich wysokość jest zależna od tego, ile dni minęło od terminu regulaminowej spłaty. Warto jednak zapłacić terminowo za zakupy dokonane dzięki usłudze PayU Płacę Później, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Jak skorzystać z usługi PayU Płacę Później – krok po kroku

Korzystanie z PayU Płacę Później jest niezwykle proste. Wystarczy kilka kroków:

 1. Wybierz opcję płatności odroczonej sklepu internetowego, w którym robisz zakupy – nie musi to być jeden produkt.
 2. Poczekaj na decyzję o przyznaniu pożyczki – zwykle trwa to bardzo krótko.
 3. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia, dokonaj transakcji w sklepie.
 4. Sprawdź swoją skrzynkę e-mail. PayU wyśle umowę na adres wskazany w formularzu zakupowym.
 5. Wejdź w link widoczny w wiadomości elektronicznej.
 6. Zwróć należną kwotę poprzez płatność kartą online lub szybki przelew internetowy.

Jeśli wolimy zapłacić za Płacę Później tradycyjnym przelewem, istnieje taka możliwość. Wystarczy przelać daną kwotę na rachunek pożyczki widoczny na otrzymanej umowie lub w panelu klienta Monedo.

Warunki korzystania z PayU Płacę Później

Aby móc korzystać z tego produktu, należy spełnić warunki takie same jak w przypadku PayU na raty. Dodatkowo należy pamiętać, że sklep internetowy w którym dokonujemy zakupu, musi posiadać opcję odroczonej płatności.

Co więcej, z PayU Płacę Później możemy skorzystać tylko wtedy, kiedy wartość naszego koszyka jest większa bądź równa 100 zł i mniejsza niż 2 000 zł. W innym wypadku ten sposób zapłaty będzie niedostępny. Jeśli zależy nam na zakupie przekraczającym ten limit, rozwiązaniem może być PayU na raty.

Skorzystaj z oferty

PayU – szybkie płatności kartą przez internet

W ofercie tej firmy znajdują się także płatności kartą online za zakupy w internecie. To rozwiązanie jest godne polecenia, ponieważ zapewnia minimum formalności, szybkość i przede wszystkim większą kontrolę dzięki niezawodnemu systemowi. Przez PayU możemy płacić w sieci kartami debetowymi i kredytowymi – tymi samymi, których używamy w sklepach stacjonarnych.

Aby dokonać płatności “plastikiem” wystarczy przy zakupie uzupełnić dane do formularza. Należy wpisać numer karty i jej datę ważności. Dodatkowo bank będzie wymagał podania trzycyfrowego kodu CVV2/CVC2 – można go znaleźć na odwrocie karty. Następnie zapisane informacje są autoryzowane. Po weryfikacji rachunek bankowy jest obciążany odpowiednią kwotą – a to wszystko przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, m.in dzięki wykorzystaniu technologii 3D secure i protokołowi SSL.

Co więcej, jeśli nie otrzymamy przedmiotu za który zapłaciliśmy lub nie spełni on naszych oczekiwań, możemy skorzystać z Chargeback. Ten mechanizm pozwala odzyskać nasze pieniądze za każdym razem, kiedy to będzie konieczne.

Zdecydowanie szybszą alternatywę dla płatności kartą stanowi przelew elektroniczny. Przy zakupach w e-sklepie wystarczy wybrać bank, w którym mamy aktywny rachunek bankowy, zalogować się do serwisu bankowości elektronicznej i zaakceptować automatycznie wypełniony formularz przelewu.

Zwieńczeniem tego procesu jest potwierdzenie transakcji poprzez wpisanie kodu jednorazowego przesłanego przez bank na na nasz numer telefonu. Po ekspresowym zaksięgowaniu płatności zakup zostanie zarejestrowany.

PayU Mobile – wygodne płatności mobilne

W sytuacji gdy często robimy zakupy w jednym sklepie internetowym i posiadamy jego aplikację, możemy użyć do zapłaty telefonu. Przy pierwszym uruchomieniu programu wystarczy wybrać płatność mobilną i zapisać informacje danego instrumentu płatniczego (np. karty debetowej). W trakcie zakupów trzeba jedynie potwierdzić płatność i jest ona dokonywana automatycznie, bez wchodzenia w linki i wypełniania formularzy.

Załóż konto

PayU – nowoczesne rozwiązanie dla sprzedawców

Ta firma w swojej ofercie posiada także rozwiązanie dla sprzedawców. Osoby zajmujące się sprzedażą przez internet mogą korzystać z oferty handlowej PayU, co znacznie ułatwia prowadzenie własnej działalności. Wystarczy zarejestrować się na stronie firmy i uiścić opłatę weryfikacyjną. Po jej sprawdzeniu udzielany jest maksymalny limit przyjmowanych płatności do 2 500 zł.

Następnie należy skonfigurować płatności w panelu klienta – PayU zapewnia wtyczki do popularnych platform e-sprzedaży wraz z pełną dokumentacją programistów. Usługa zostanie aktywowana po przyjęciu pierwszej transakcji i potwierdzeniu pozytywnego przejścia przez weryfikację. Opłata za rejestrację wynosi 39 zł, prowizja za transakcje online i Płacę Później 2,3 proc., a za płatność kartami płatniczymi 2,3 proc. plus 0,30 zł. W przypadku rat PayU nie ma żadnych kosztów.

Zniżki i promocje w PayU

Klienci korzystający z różnych metod płatności i produktów PayU mają dostęp do różnego rodzaju zniżek. Firma współpracuje z wieloma podmiotami, które udostępniają kupony rabatowe do wykorzystania przy dokonywaniu transakcji.

Cyklicznie pojawiają się też okazje rabatowe dla osób kupujących na popularnej platformie AliExpress czy te z okazji Black Friday w sklepach współpracujących z PayU. Warto być na bieżąco z aktualnymi rabatami, ponieważ co pewien czas pojawiają się nowe okazje od partnerów tej firmy, np. Allegro.

Skorzystaj z oferty

PayU – podsumowanie

PayU to firma o ugruntowanej pozycji na rynku. Jest liderem jeśli chodzi o systemy płatności elektronicznej przez internet. W swojej ofercie ma nie tylko szybkie przelewy internetowe, płatności kartą online i mobilne. Klienci mogą również skorzystać z innych atrakcyjnych produktów.

PayU pozwala na rozłożenie zakupu w czasie, przy zachowaniu stałej wysokości rat, a także odroczenie płatności dzięki PayU Płacę Później. Oferta tej firmy sprawia, że zakupy przez internet stały się proste, szybkie i wygodne, a przede wszystkim bezpieczne. Zdecydowanie warto skorzystać z rozwiązań proponowanych przez PayU i zapoznać się bliżej z ich wadami i zaletami.

PayU - zalety

 • różne rodzaje szybkich płatności internetowych,
 • korzystne warunki PayU na raty oraz PayU Płacę Później,
 • darmowa pożyczka przy terminowej spłacie zobowiązania,
 • wysoki limit w przypadku zakupów na raty,
 • transakcje zabezpieczone protokołem SSL,
 • cykliczne promocje i zniżki u partnerów firmy,
 • możliwość dokonania więcej niż jednego zakupu w PayU Płacę Później.<

PayU - wady

 • dodatkowe koszty w przypadku przekroczenia terminu płatności,

Informacje o PayU

Nazwa firmy

PayU S.A.

Adres ul. Grunwaldzka 186
60-166 Poznań
Telefon +48 61 628 45 05
Adres e-mail
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 0-24
Weekend: 0-24
Wniosek Wypełnij wniosek