NetGotówka do firma z dużym doświadczeniem na polskim rynku. Oferuje swoje usługi od 2012 roku i cieszy się duży zaufaniem klientów. Główna zaleta jej oferty to przejrzystość, minimum formalności oraz przyjazne podejście do klienta. Dodatkowo firma oferuje również pożyczki dla obywateli Ukrainy.

Pożyczka w NetGotówka – kwoty i czas spłaty pożyczek ratalnych

NetGotówka oferuje pożyczki ratalne na kwotę od 3000 do 5000 zł. Czas spłaty jest stały i wynosi 4 miesiące – spłacasz cztery równe, miesięczne raty. Suwak na stronie pożyczkodawcy od razu wyliczy nam również łączną kwotę do spłaty. RRSO dla pożyczki od netGotówka wynosi 79,58%.

 • od 3000 do 5000 zł pożyczki
 • spłata rozłożona na 4 miesiące
 • kalkulator kwoty do spłaty bezpośrednio na stronie

Net Gotówka - weź pożyczkę

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w NetGotówka

O pożyczkę w NetGotówka wnioskować mogą osoby pełnoletnie, posiadające obywatelstwo polskie lub ukraińskie i mieszkające na terytorium Polski. Konieczne będzie też konto w banku, telefon komórkowy i adres e-mail. Pożyczkodawca wymaga też potwierdzenia wpływania na konto przelewów od pracodawcy. Sprawdzi także czy nie figurujemy w bazach dłużników (BIK, KBIG i CRIF).

Warunki zaciągnięcia pożyczki:

 • wiek powyżej 18 lat (brak górnej granicy)
 • obywatelstwo polskie lub ukraińskie
 • konto w banku
 • telefon komórkowy
 • adres e-mail
 • potwierdzenie wpływania na konto przelewów od pracodawcy

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczki

 • dowód osobisty
 • potwierdzenie wpływania na konto przelewów od pracodawcy
 • w przypadku obywateli Ukrainy mogą być konieczne dodatkowe dokumenty

Net Gotówka – przykład reprezentatywny

pożyczka 4.000 zł na 4 miesiące, całkowity koszt pożyczki 799,96 zł, całkowita kwota do zapłaty 4.799,96 zł. Łączne koszty: 20% kwoty pożyczki (RRSO 79,58%), w tym: oprocentowanie: 268,84 zł (20,5% w skali roku), prowizja za udzielenie pożyczki: 400 zł (10%), prowizja zależna od okresu trwania pożyczki: 131,12 zł (10% w skali roku).

Stan na dzień 04.05.2023 r.

Weź pożyczkę

NetGotówka – weryfikacja w bazach dłużników

NetGotówka weryfikuje swoich potencjalnych klientów w trzech bazach: BIK, KBIG oraz CRIF.

Czy NetGotówka udziela pożyczek bez sprawdzania BIK?

Niestety NetGotówka nie udziela pożyczek bez sprawdzania wnioskodawcy w BIK.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje NetGotówka?

NetGotówka nie posiada oferty dla przedsiębiorców. Nie wyszczególnia też jakie formy zatrudnienia akceptuje, wystarczy natomiast by na konto regularnie wpływała pensja, by otrzymać pożyczkę.

Sprawdź ofertę

Jak wziąć pożyczkę w NetGotówka – krok po kroku?

NetGotówka zadbała o maksymalne uproszczenie procesu wnioskowania o pożyczkę i minimum formalności. Wystarczą do tego już 4 kroki:

 1. Wybór kwoty  pożyczki na stronie NetGotówka
 2. Wypełnienie formularza rejestracji
 3. Wprowadzenie kodu z SMS od pożyczkobiorcy
 4. Oczekiwanie na pożyczkę

Pierwszy krok to wybór kwoty (zakres od 3000 do 5000 zł) – czas spłaty jest stały i wynosi 4 miesiące. NetGotówka już na tym etapie poda nam całkowitą kwotę do spłaty, co jest niewątpliwie dużym ułatwieniem. Następnie należy wypełnić formularz rejestracyjny i uzupełnić go o nasze dane: imię i nazwisko, PESEL, datę urodzenia, serię i numer dowodu osobistego, numer telefonu, adres e-mail oraz dane konta bankowego. Na tym etapie należy też dołączyć potwierdzenie przelewu z wynagrodzeniem od pracodawcy.

Teraz wystarczy już czekać na decyzję pożyczkodawcy i przelew ze środkami. Wnioski można składać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jednak środki wypłacane są jedynie w dni robocze od 9:00 do 16:00.

Weryfikacja tożsamości klienta NetGotówka

NetGotówka weryfikuje tożsamość klientów na dwa sposoby:

 • Wiadomością SMS z kodem, który otrzymamy na numer podany przez nas we wniosku. Kod należy następnie wpisać w okno podczas zatwierdzania umowy pożyczki.
 • Systemem Kontomatik, który bezpłatnie weryfikuje zgodność podanych przez nas danych z danymi właściciela konta, którego numer podaliśmy we wniosku.

Spłata pożyczki w NetGotówka

Wszelkie informacje na temat spłaty pożyczki (w tym numer konta, na które należy przelać pieniądze) pożyczkobiorca znajdzie w wiadomości e-mail, którą otrzyma w dniu wypłaty pożyczki oraz w umowie. Może także zalogować się na swój profil na portalu pożyczkodawcy i otrzymać te informacje w sekcji “Twoje pożyczki”.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Pożyczkobiorca ma w każdej chwili prawo do wcześniejszej spłaty zobowiązania. Nie będzie się to wiązało z żadną dodatkową prowizją. W przypadku wcześniejszej spłaty całkowity koszt pożyczki ulega obniżeniu o okres, o który skrócono czas obowiązywania umowy. NetGotówka rozlicza wcześniejszą spłatę pożyczki w terminie 14 dni od dokonania wcześniejszej spłaty pożyczki.

Wydłużenie terminu spłaty

W przypadku problemów z terminową spłatą pożyczki firma NetGotówka prosi o kontakt i zapewnia, że będzie dążyła do znalezienia rozwiązania w duchu partnerskiej relacji. Nie podaje jednak żadnych szczegółów w tym zakresie.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

W przypadku braku spłaty pożyczki w terminie zostaną naliczone odsetki za opóźnienie w wysokości dwukrotności odsetek za opóźnienie, które wynoszą równowartość stopy referencyjnej NBP powiększonej o 5,5 punktów procentowych – aktualnie 24,5%. Liczone od pierwszego dnia zwłoki do dnia zapłaty. Pożyczkodawca może dochodzić zwrotu pożyczki na drodze postępowania sądowego, wpisać dłużnika do biura informacji gospodarczej (zgodnie z ustawą z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji).

Jak przebiega windykacja należności?

W przypadku braku spłaty pożyczki w wymaganym terminie pożyczkodawca może podejmować czynności windykacyjne. Czynności windykacyjne prowadzone przez pożyczkodawcę obejmują w szczególności monity SMS-owe, e-mailowe i listowne. Pożyczkodawca może dokonać sprzedaży pożyczki, która nie została spłacona w dniu jej wymagalności.

Kolejna pożyczka w NetGotówka

O kolejną pożyczkę w NetGotówka można wnioskować, gdy terminowo spłacimy dotychczasową. Nie ma możliwości zaciągnięcia dwóch zobowiązań jednocześnie.

Logowanie do panelu użytkownika

Logowanie do panelu użytkownika następuje po wpisaniu adresu e-mail lub numer PESEL oraz hasła w prawym, górnym rogu strony netgotówka.pl

Problemy z logowaniem

Najczęstszym problemem z logowaniem do panelu użytkownika jest błędne hasło. Jeżeli nie pamiętasz hasła skorzystaj z opcji “Nie pamiętasz hasła” pod polem do logowania. System prześle ci tymczasowe hasło na adres e-mail podany przy rejestracji. Dzięki niemu zalogujesz się do portalu.

W przypadku dalszych problemów skorzystaj z infolinii pod numerem telefonu 731 830 030, która pracuje w dni robocze od godziny 9 do 16.

Zmiana danych w Profilu Klienta

Klienci NetGotówka mają możliwość zmiany swoich danych w dowolnym momencie.

Weź pożyczkę

NetGotówka – Najczęściej zadawane pytania

Czy w NetGotówka można mieć kilka pożyczek jednocześnie?

Nie, jednocześnie można mieć w NetGotówka tylko jedną pożyczkę.

Jakie są powody odrzucenia wniosku przez NetGotówka?

Najczęstszym powodem odrzucenia wniosku jest nieprawidłowa forma potwierdzenia dochodów. Zgodnie z wytycznymi pożyczkodawcy przesłać należy plik PDF potwierdzający szczegóły jednego przelewu (wynagrodzenia, emerytury lub renty) nie starszego niż 1 miesiąc. Nie może być to skan wcześniej wydrukowanego potwierdzenia. Należy pobrać plik bezpośrednio ze strony internetowej banku, a następnie załączyć go do wniosku o pożyczkę.

Kolejnym powodem może być zaległe zobowiązanie wpisane do jednego z rejestrów dłużników lub BIK.

Czy w NetGotówka dostanę pożyczkę w weekend/święto?

Wnioski o pożyczkę można składać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jednak środki przelane zostaną od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00.

Czy i kiedy niespłacona pożyczka w NetGotówka trafi do sądu?

NetGotówka zastrzega sobie prawo do wstąpienia na drogę sądową już w przypadku braku terminowej spłaty pierwszej pożyczki jeżeli termin spłaty został przekroczony o 1 miesiąc.

Czy NetGotówka wymaga zaświadczenia od pracodawcy?

NetGotówka wymaga jedynie potwierdzenia przelewu wynagrodzenia. Nie jest konieczne zaświadczenie o zatrudnieniu, pożyczkodawca nie będzie się też kontaktował z pracodawcą wnioskodawcy.

Jak długo czeka się na pożyczkę online w NetGotówka?

NetGotówka zapewnia, że większość pożyczek trafia na konto klientów już w przeciągu 10 minut. Firma stosuje błyskawiczne przelewy w ramach tego samego banku (Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, Pekao SA, PKO BP) oraz natychmiastowe przelewy Express Elixir do innych banków.

Czy w NetGotówka trzeba podawać cel przeznaczenia pożyczki?

Nie, NetGotówka nie wymaga podawania celu zaciągania zobowiązania.

Czy mogę wziąć pożyczkę w NetGotówka, jeśli mam zobowiązanie w innej firmie pożyczkowej?

Jeżeli twoje zobowiązania w innych instytucjach finansowych są prawidłowo spłacane, to nie ma żadnych przeszkód abyś wnioskował o pożyczkę w NetGotówka.

Czy inna osoba może spłacić moją pożyczkę w NetGotówka?

Nie ma przeciwwskazań by inna osoba spłaciła twoja pożyczkę. Będzie musiała jedynie znać numer konta, który NetGotówka podał ci przy podpisaniu umowy oraz twój numer pesel (należy go podać w tytule przelewu).

Na jakich zasadach można składać reklamacje w NetGotówka?

Reklamacje (zastrzeżenia dotyczące świadczonych usług) mogą być składane: telefonicznie (nr telefonu infolinii i godziny pracy zostały podane na stronie internetowej NetGotówka), pisemnie e-mailem na adres: kontakt@netgotowka.pl, pisemnie listownie na adres siedziby spółki, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa. Spółka nie obsługuje swoich klientów w siedzibie firmy. Reklamacje rozpatrywane są bez zbędnej zwłoki, w terminie do 30 dni. O wyniku rozpatrzenia reklamacji klient informowany jest pisemnie: listownie lub e-mailem.

Net Gotówka - weź pożyczkę

NetGotówka – podsumowanie

NetGotówka to z pewnością pożyczkodawca godny zaufania. Firma działa na polskim rynku od 2012 roku, w tym czasie zdobywając wiele certyfikatów. Jej ofertę na rynku wyróżnia przejrzystość i prostota – bez względu na to czy to nasza pierwsza czy kolejna pożyczka (a także na to czy mamy polskie czy ukraińskie obywatelstwo) czekają nas te same warunki.  Pożyczkodawca oczekuje spełnienia minimum formalności, całkowitą kwotę do spłaty podaną bezpośrednio na stronie firmy oraz brak konieczności wysyłania jakichkolwiek przelewów weryfikacyjnych – a otrzymamy obraz niezwykle przejrzystą i przyjazną klientom ofertę.

Z drugiej strony zaświadczenie o wpływaniu wynagrodzenia na konto może odstraszyć część zainteresowanych. Tak samo jak weryfikacja w niektórych bazach dłużników. Jednak wydaje się, że w tym przypadku plusy znacznie przeważają minusy i oferta NetGotówka warta jest co najmniej rozważenia.

Net Gotówka - zalety

 • Minimum formalności
 • Darmowa pożyczka dla nowych klientów
 • 5-tygodniowy okres spłaty
 • Brak górnego limitu wieku
 • Możliwość składania wniosków 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
 • Oferta również dla obywateli Ukrainy

Net Gotówka - wady

 • Weryfikacja w bazach dłużników
 • Wymagane zaświadczenie o zarobkach
 • Infolinia nieczynna w weekendy

Informacje o Net Gotówka

Nazwa firmy

Net Gotówka

Adres ul. Nowogrodzka 31
00-511 Warszawa
Telefon 731 830 030
Adres e-mail kontakt@netgotowka.pl
Godziny pracy 9:00 - 17:00
Wniosek Wypełnij wniosek