Klarna swojej ofercie posiada opcję odroczenia spłaty, rozłożenia płatności na wygodne raty, kredyty online i szybkie przelewy SOFORT Banking. A to wszystko bez dodatkowych opłat dla kupujących. Z proponowanych rozwiązań mogą skorzystać zarówno konsumenci, jak i sprzedawcy.

Klarna – podstawowe informacje

Klarna została założona w 2005 roku w Sztokholmie. Jeden z założycieli to Sebastian Siemiątkowski. Głównym celem tego banku jest ułatwienie życia współczesnym konsumentom poprzez nowoczesne systemy płatności internetowych. Dziś Klarna obsługuje 85 milionów klientów i 200 000 sprzedawców w 17 krajach na całym świecie.

Oprócz wygodnych transakcji online klienci tej instytucji finansowej mogą skorzystać ofert płatności ratalnej, odroczenia spłaty i finansowania do 36 miesięcy.

Klarna stale współpracuje ze sklepami internetowymi i proponuje wygodne rozwiązania biznesowe dla sprzedawców.

Skorzystaj z odroczonej płatności

Odroczenie płatności z Klarna – korzystne dla klientów i sprzedawców

Klienci korzystający z opóźnionych płatności mogą nabywać produkty, bilety i usługi bez środków na koncie, bez żadnych opłat i ukrytych kosztów. Spłaty za nabyte dobra należy dokonać w ciągu 30 dni od momentu wysłania danego przedmiotu, dostępności biletów czy produktów cyfrowych. Po zarejestrowaniu zakupu zostaną do nas wysłane szczegóły dotyczące sposobu uregulowania należności.

Klarna swoim klientom zapewnia program ochrony kupujących. Polega on na tym, że jako konsumenci nie musimy płacić za zamówione towary dopóki nie zostaną one do nas dostarczone. Klarna pomaga także w rozwiązywaniu problemów związanych z dokonanymi transakcjami.

Kiedy nie otrzymamy zamówionej przez nas przesyłki, należy skontaktować się działem obsługi klienta, który przesunie termin spłaty. Jeśli zamówiony produkt nadal do nas nie dotrze, wystarczy ponownie zgłosić to zdarzenie, a resztą zajmie się Klarna – dopóki sprawa nie będzie rozwiązania, nie będziemy musieli płacić. Istnieje także możliwość zrezygnowania z zakupu i zwrotu przedmiotu sprzedaży, jeśli okaże się wadliwy lub niezgodny z oczekiwaniami.

Skorzystaj z oferty

Klarna na raty – koszty pożyczki

W ofercie tej firmy znajdują się także zakupy na raty za darmo. Przy finalizowaniu transakcji w sklepie internetowym wystarczy wybrać opcję płatności ratalnej Klarna i wpisać odpowiednie dane z naszej karty kredytowej lub debetowej.

Kiedy sprzedawca potwierdzi, że paczka z zamówionym produktem została wysłana, Klarna obciąży naszą kartę o ⅓ wartości dokonanego zakupu. O aktywacji zakupu na raty zostaniemy poinformowani niezwłocznie.

Co 30 dni nasze konto zostanie obciążone o kolejne dwie raty w wysokości ⅓ wartości zakupu, do momentu spłaty całości zobowiązania – bez dodatkowych prowizji i opłat.

Tak jak w przypadku odroczenia płatności, mamy możliwość rezygnacji z zakupu i zwrotu towaru. Przy korzystaniu z tej oferty należy upewnić się, że będziemy mieli wystarczające środki w momencie, kiedy zostanie pobrana wartość raty. W innym wypadku używanie tej usługi w przyszłości może stać się niemożliwe, a Klarna ma prawo do pobierania dodatkowych należności.

Warunki korzystania z Klarna na raty

Wymagania dotyczące płacenia tą metodą nie są wygórowane. Wystarczy mieć:

 • minimum 18 lat,
 • aktywne konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej,
 • ważną kartę kredytową lub debetową i być jej właścicielem (karty przedpłacone nie są akceptowane),
 • odpowiednią zdolność kredytową,
 • środek płatniczy, który jest akceptowany,

Należy zaznaczyć, że w przypadku oferty Klarna dany typ karty debetowej lub kredytowej musi być akceptowany. Bez obaw – większość rodzajów spełnia wymagania. Nie można jednak korzystać z płatności na raty przy użyciu karty przedpłaconej.

Rozłożenie spłaty na raty przy odroczonych płatnościach Klarna

Odroczona płatność z Klarna musi zostać opłacona jednorazowo. Dlatego warto uprzednio zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będą zakupy na raty, gdzie należność można rozłożyć na 3 części o wartości ⅓ wysokości nabytych dóbr. W przypadku obydwu wariantów nie ponosimy żadnych kosztów, pod warunkiem płatności w terminie.

Jak skorzystać z usługi odroczonej płatności w Klarna – krok po kroku

Korzystanie z odroczonej płatności w Klarna jest niezwykle proste. Wystarczy kilka kroków:

 1. Wybierz opcję płatności odroczonej sklepu internetowego, w którym robisz zakupy.
 2. Wpisz wymagane dane – bez wprowadzania numeru karty czy skomplikowanych informacji.
 3. Poczekaj na decyzję o możliwości skorzystania z oferty Klarna.
 4. Jeśli masz dostęp do odroczonej płatności, sfinalizuj transakcję.
 5. Usługa zostanie aktywowana od momentu wysłania przesyłki.
 6. Pobierz aplikację mobilną.
 7. Połącz z nią swój rachunek bankowy lub kartę debetową czy kredytową.
 8. Od tej pory możesz zapłacić za usługę jednym kliknięciem. Pamiętaj o uregulowaniu należności w wyznaczonym terminie.

Za odroczone płatności w Klarna możemy także zapłacić tradycyjnym przelewem internetowym, bez instalowania aplikacji i łączenia jej ze środkami płatniczymi. Jednak korzystanie z programu pozwala na łatwiejsze kontrolowanie terminu i szybszą płatność.

Warunki korzystania z odroczonej płatności w Klarna

Z opóźnienia płatności może skorzystać każdy, kto spełnia warunki takie same jak w przypadku płatności na raty. Najważniejsze, aby sklep internetowy, w którym robimy zakupy, posiadał opcję odroczenia opłaty. Klarna współpracuje z prawie 200 000 sprzedawców online na całym świecie – rzadko więc zdarza się, że nie możemy wybrać tej oferty. Należy przy tym pilnować ustalonego terminu spłaty.

Klarna Credit – finansowanie na atrakcyjnych warunkach

Klarna dla swoich klientów przygotowała także kredyt online w oparciu o proste i przejrzyste zasady. Udzielany jest na okres od 6 do 36 miesięcy, a jego koszt to 18,9 proc. w stosunku rocznym. Kwota kredytu ustalana jest indywidualnie, na podstawie wielu czynników, w tym historii i zdolności kredytowej.

Aby móc wnioskować o Klarna Credit, wystarczy przy finalizacji transakcji wybrać odpowiednią opcję. Zostaniemy wtedy poinformowani o proponowanych warunkach, jeszcze przed zapłaceniem. Jeśli zgodzimy się na przedstawione nam zasady, należy wypełnić prosty wniosek, podając podstawowe dane i numer rachunku konta bankowego. Po tym następuje szybka weryfikacja i transakcja zostaje zakończona. Za udzielone finansowanie możemy płacić przez aplikację mobilną lub tradycyjne przelewy internetowe. Ważne jest, aby spłacać zobowiązanie w wyznaczonych terminach – pozwoli to na uniknięcie odsetek karnych.

SOFORT Banking – ekspresowe zakupy przez internet

W 2014 roku Klarna połączyła się z Sofort GmbH. Dzięki temu klienci mogą korzystać z metody płatności międzynarodowych SOFORT. Polega na szybkich i łatwych zakupach w sieci przy użyciu danych logowania do bankowości internetowej. Dzięki temu proces transakcji zostaje usprawniony, a nabyte przez nas dobra są wysyłane niemal natychmiastowo. Przez SOFORT można płacić w walucie euro, ale także w złotówkach. System jest dostępny w ponad 30 000 sklepach internetowych i 13 krajach w całej Europie.

Usługa nie wymaga rejestracji i karty kredytowej – wystarczy posiadać konto z dostępem do bankowości internetowej. Wszystkie pola w formularzu zakupowym uzupełniane są automatycznie, dzięki czemu dane zostają wprowadzone prawidłowo.

Przelew SOFORT to nie tylko ekspresowe przelewy bezpośrednie, ale także bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Każdy formularz zapłaty jest szyfrowany, a poufne dane nie są przekazywane osobom trzecim. Dodatkowo ten system płatności międzynarodowych jest regularnie kontrolowany i atestowany, aby zapewnić stałą ochronę klientów i sprzedawców.

Klarna App – wygodne płatności mobilne

Aplikacja mobilna Klarna dostępna jest na telefony z systemem Android oraz iOS. Dzięki niej możemy spłacać wybrane opcje odroczonej płatności, zakupów na raty czy kredytu, a do tego wygodnie i bezpiecznie nabywać nowe produkty przez internet. Przejrzyste i proste menu dodatkowo ułatwia nawigację oraz trzymanie ręki na pulsie.

Klarna App posiada także dodatkowe funkcje. Jeśli często używamy systemu odroczonej płatności przez tę aplikację i płacimy w terminie, dostajemy dostęp do ekskluzywnych produktów. Dodatkowo za pośrednictwem tego narzędzia znajdziemy najlepsze tygodniowe oferty i zniżki, dzięki stale aktualizowanej bazie promocji. Należy także wspomnieć o alertach dotyczących spadków cen danych dóbr.

Aplikacja pomaga znaleźć produkt, którego właśnie szukamy – bez względu na jego rodzaj. Jeśli przeglądamy dane oferty i chcemy je zachować na później, możemy stworzyć listę życzeń – nie musimy wtedy ponownie ich wyszukiwać.

Klarna for business – nowoczesne rozwiązanie dla sprzedawców

Ważnym elementem działalności Klarna jest współpraca z internetowymi sprzedawcami na całym świecie. Dlatego też przygotowano ofertę, pozwalającą na zwiększenie sprzedaży i liczby zamówień danych produktów. Klarna proponuje przedsiębiorcom możliwość aktywowania zakupów na raty, systemu odroczonej płatności, weryfikacji danych online, kredytów udzielanych wewnątrz sklepu czy przycisku do zakupów ekspresowych.

Koszty związane z wprowadzeniem danych opcji sprzedaży są stosunkowo niewielkie. Opłaty za konkretną opcję wyglądają następująco:

 • odroczona płatność – do 3,40 proc. plus 0,20 w danej walucie za transakcję,
 • zakupy na raty – do 5,40 proc. plus 0,20 w danej walucie za transakcję,
 • Klarna Credit – do 1,90 proc. plus 0,20 w danej walucie za transakcję (przy kosztach kredytu w wysokości 18,9 proc.),
 • Klarna Checkout – do 2,49 proc. plus 0,20 w danej walucie za transakcję,
 • zakupy ekspresowe – 30 w danej walucie (miesięcznie) i 2,49 proc plus 0,20 w danej walucie (za transakcję na stronie sklepu) lub 2,99 proc plus 0,20 w danej walucie (za transakcję poza stroną sklepu).

Zniżki i promocje w Klarna

Klienci korzystający z oferty Klarna mają dostęp do wielu promocji i zniżek w aplikacji mobilnej, która zbiera najlepsze produkty z korzystnymi cenami. Stali użytkownicy mogą liczyć na ekskluzywne oferty.

Gdy korzystamy z Klarna, zawsze znajdziemy jakąś promocję lub zniżkę na konkretny produkt. Często są to przeceny nawet do minus 50 proc. na wszystkie produkty w danym sklepie. To tylko jeden z wielu rodzajów ofert, które proponuje Klarna.

Klarna – podsumowanie

Klarna to jedna z najważniejszych firm specjalizujących się w innowacyjnych rozwiązaniach dotyczących zakupów przez internet. Obszar jej działania obejmuje nie tylko Europę, ale też np. Stany Zjednoczone. Oferta Klarna jest dostosowana do obecnych wymagań nie tylko kupujących, ale też sprzedawców.

Klarna pozwala na wygodne odroczenie płatności i spłatę zakupów w ratach, a także uzyskanie finansowania całkowicie online. Stała współpraca z wieloma partnerami na całym świecie zapewnia klientom dostęp do najwyższej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Klarna to świetna oferta dla przedsiębiorców z branży e-commerce. Zarząd powinien jednak pomyśleć o wprowadzeniu większej liczby rozwiązań na polski rynek – obydwie strony mogłyby na tym skorzystać.

Klarna - zalety

 • różne rodzaje szybkich płatności internetowych,
 • darmowe odroczenie płatności i zakupy na raty,
 • korzystne warunki Klarna Credit,
 • aplikacja mobilna Klarna App,
 • bezpieczne i szybkie transakcje przez SOFORT Banking,
 • cykliczne promocje i zniżki u partnerów firmy,
 • bogata oferta dla dla sprzedawców.

Klarna - wady

 • dodatkowe koszty w przypadku przekroczenia terminu płatności,
 • płatności w złotówkach tylko przez SOFORT Banking,
 • większość usług jeszcze nie jest dostępna w Polsce,
 • posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej w przypadku Klarna Credit.

Informacje o Klarna

Nazwa firmy

Adres
Telefon
Adres e-mail
Godziny pracy
Wniosek Wypełnij wniosek