Finea to sprawdzona firma faktoringowa, oferująca finansowanie faktur i zakupów przedsiębiorców sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Finea ułatwia kontrolowanie płynności finansowej dzięki błyskawicznej wymianie faktur na gotówkę. Dodatkowe środki są przyznawane w formie limitu odnawialnego. Oferta firmy skierowana jest do przedsiębiorców, którzy funkcjonują na rynku od co najmniej 6 miesięcy.

Finea oferuje klientom możliwość sfinansowania faktur, których termin jeszcze nie upłynął. Po przekazaniu wierzytelności na Finea SA przedsiębiorca może uzyskać natychmiastową wypłatę od 80 do nawet 100 proc. wartości faktury.

Skorzystaj z faktoringu

Finea oferuje aż trzy rodzaje faktoringu. Faktoring klasyczny zapewnia wymianę faktur na gotówkę i przejęcie obsługi kontrahenta. W tej formie prawa do wierzytelności przechodzą na Finea na podstawie cesji. Drugim sposobem finansowania faktur jest tzw. faktoring cichy, w którym firma zgadza się nie informować kontrahenta o przekazaniu wierzytelności. Rozwiązanie jest wygodne, ale maksymalna kwota finansowania może być nieco niższa. Trzecią opcją jest opłacenie przez Finea zakupów, czyli tzw. faktoring odwrotny. W ostatnim wypadku firma zapłaci za nasze zakupy, a my zwrócimy należność w dogodnym terminie. Możliwe jest odroczenie płatności na 30, 45 lub 60 dni.

Finea – skup faktur nawet do 100 000 zł na 60 dni

Faktoring w Finea to produkt oferowany dla każdego przedsiębiorcy, który działa na rynku przynajmniej od 6 miesięcy. Kwota finansowania może sięgnąć nawet 80-100 proc. wartości faktury. Maksymalna możliwa do uzyskania kwota to 100 000 zł. Finea finansuje także faktury odłożone w czasie.

Firma ta oferuje aż trzy rodzaje finansowania należności. Klienci mają do wyboru faktoring klasyczny, faktoring cichy oraz faktoring odwrotny. Termin spłaty przyznanego limitu to 30, 45 a nawet 60 dni.

Oferta refinansowania w Finea S.A.

Faktoring w Finea to idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. Finansowanie jest udzielane w formie limitu kredytowego. Instytucja ta dba o kontakty z klientami, a do każdego z nich podchodzi w sposób indywidualny. W razie trudności w spłacie zobowiązania warto skontaktować się z konsultantem, który pomoże nam znaleźć rozwiązanie sytuacji.

Skorzystaj z oferty

Jak skorzystać z finansowania w Finea?

Finea oferuje trzy warianty finansowania, z których przedsiębiorca może wybrać to najbardziej odpowiadające potrzebom firmy. Wszelkie formalności można załatwić przez internet w zaledwie kilka minut. Aby skorzystać z faktoringu:

 1. Kliknij w link i wybierz formę finansowania.
 2. Wypełnij prosty wniosek online.
 3. Zgłoś wybrane faktury do finansowania.
 4. Zaczekaj na decyzję i przelew środków na konto.

W czasie wypełniania bezpłatnego wniosku internetowego przedsiębiorca musi odpowiedzieć na kilka pytań i przesłać 2 dokumenty finansowe – pliki JPK oraz wyciągi bankowe. Po przekazaniu faktur, Finea tego samego dnia wypłaci środki w wysokości do 80 do 100 proc. wartości faktury. Nawet połowa otrzymanego limitu może być przeznaczona na finansowanie faktur zakupowych własnej firmy, np. zapłatę za produkty zamówione już u dostawcy. Jeśli nie chcemy, by kontrahent dowiedział się o faktoringu, Finea uszanuje naszą decyzję.

Warunki skorzystania z Faktoringu Finea

Finea to instytucja oferująca finansowania nawet bardzo młodym przedsiębiorstwom. Wystarczy już 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Finea kieruje swoją ofertę do bardzo szerokiego grona firm – 50 000 zł to kwota, która może zaspokoić wiele potrzeb mikro i małych przedsiębiorstw.

Procedura przyznawania limitu jest dostępna online. Aby otrzymać finansowanie w Finea, przedsiębiorca powinien posiadać polskie obywatelstwo (wymagany jest dowód osobisty), aktywny numer telefonu oraz rachunek w polskim banku. O 100 000 zł mogą starać się osoby posiadające bardzo dobrą zdolność kredytową.

Skorzystaj z Faktoringu

Finea – podsumowanie

Finea - zalety

 • limit finansowania w Finea to nawet 100 000 zł,
 • elastyczne finansowanie w formie limitu odnawialnego, dopasowanego do potrzeb działalności bieżącej,
 • szybki proces wnioskowania online,
 • przejrzyste zasady – klient zapłaci tylko za czas korzystania ze środków
 • stawki prowizji już od 0,08% za dzień
 • rejestracja w Finea S.A. jest całkowicie darmowa

Finea - wady

 • wymagany czas prowadzenia działalności - 6 miesięcy,
 • tylko połowa limitu może być przeznaczona na spłatę własnych faktur zakupowych,
 • oferta dostosowana do potrzeb mikro i małych przedsiębiorców.

Informacje o Finea

Nazwa firmy

FINEA SA

Adres Adama Branickiego 15 15
02-972 Warszawa
Telefon +48 22 203 41 51
Adres e-mail kontakt@finea.pl
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 8:00-16:00
Weekend: nieczynne
Wniosek Wypełnij wniosek