Finces to firma oferująca usługi faktoringu, czyli finansowania faktur z odroczonym terminem płatności. To dobra opcja dla firm chcących uzyskać szybciej pieniądze na inwestycje czy borykających się chwilowo z problemami finansowymi. Zobacz na czym to polega i na jakich zasadach Finces może sfinansować twoje faktury.

Finces zapewnia możliwość finansowania faktur przez okres od 30 do 120 dni o kwotach od 500 do 5000 zł. Na czym to właściwie polega? Finces na podstawie twoich faktur wypłaca ci pieniądze wcześniej, niż ich okres zapadalności. Uzyskaną kwotę spłacasz po otrzymaniu pieniędzy od kontrahenta, dzięki czemu masz czas by wcześniej reinwestować pieniądze lub wydać je na dowolny inny cel. To oferta faktoringu niepełnego, czyli z regresem. Oznacza to, że ryzyko za wypłatę faktury nie jest w pełni przeniesione na faktora (finansującego fakturę), choć Finces chętnie pomoże w odzyskaniu należności. Serwis oferuje m.in. pośrednictwo w polubownej windykacji.

Zobacz ofertę
Wszystkie podstawowe usługi, czyli utworzenie konta, przyznanie limitu czy rozpatrzenie wniosku są tu darmowe. Jedyną opłatą jest prowizja za za każde 30 dni finansowania, która wynosi 4 proc., oraz opłaty za opóźnienia w spłacie i ponad-terminową obsługę wierzytelności.

W Finces finansowanie dwóch faktur za darmo!

W ofercie tego faktora znajdziemy atrakcyjną promocję finansowania aż dwóch pierwszych faktur za darmo, czyli bez prowizji i opłat za finansowanie. Ogranieczeniem jest okres spłaty, który wynosi 30 dni, oraz kwota, której limit ustalono na 5000 zł brutto. Należy uważnie pilnować czasu spłaty, bo inaczej zostaną naliczone wszystkie zwyczajne opłaty. W przypadku tej promocji nie obowiązuje zwyczajny dodatkowy okres karencyjny Finces, wynoszący 14 dni. Warunkiem otrzymania za darmo zaliczki faktoringowej na drugą fakturę jest oczywiście prawidłowa i terminowa spłata pierwszej.

Faktoring od Finces. Jak dostać tu szybciej pieniądze za fakturę?

Uzyskanie faktoringu w Finces jest naprawdę proste. Cała procedura odbywa się w zaledwie czterech krokach. Najpierw należy założyć konto w serwisie. W tym celu wystarczy podać swój adres email i ustalić hasło. Następnie zarejestrujemy samą firmę. Konieczne jest podanie swoich danych osobowych, NIP-u firmy i zestawienia transakcji z konta firmowego za ostatnie 6 miesięcy, które Finces automatycznie pobierze z banku. Prawdziwość podanego numeru telefonu komórkowego zostanie sprawdzona przez typowy w takich przypadkach kod weryfikacyjny.

Sprawdź warunki
Po zakończeniu wszystkich czynności weryfikacyjnych Finces policzy, jaki limit faktoringowy może nam przyznać, czyli maksymalną kwotę na którą zdecyduje się finansować nasze faktury. Podsumowując, faktoring w Finces odbywa się w następujących krokach:

 1. Założenie konta.
 2. Zarejestrowanie firmy.
 3. Złożenie wniosku o faktoring.
 4. Przyznanie limitu faktoringowego i wypłata pieniędzy.

Wymagania firmy Finces

Finces jest serwisem, który jest otwarty na wszystkie firmy, z wyłączeniem spółek akcyjnych i komandytowych. Mile widziane są przedsiębiorstwa dopiero rozpoczynające swoją działalność gospodarczą, jak i małe oraz średnie firmy z dużym doświadczeniem. Tego faktora nie interesuje cel, na jaki przeznaczysz pieniądze za fakturę. Finces w żaden sposób nie ingeruje w działanie firmy i nie kontaktuje się z naszymi kontrahentami.

Finansowaniu podlegają faktury VAT, które nie są przeterminowane, a termin ich zapadalności jest nie dłuższy niż 90 dni. W celu przyznania odpowiedniego dla twojej firmy limitu kredytowego Finces musi sprawdzić dane z jej konta za ostatnie 6 miesięcy.

Wady i zalety Finces

Finces - zalety

 • Promocja finansowania dwóch pierwszych faktur za darmo.
 • Wysoka kwota finansowania faktury - do 50 tys. złotych.
 • Długi okres spłaty - do 120 dni.
 • Wszystkie formalności online.
 • Dodatkowy, darmowy okres 14 dni karencji na spłatę.
 • Możliwość refinansowania.
 • Finces nie informuje twoich kontrahentów o przejęciu obsługi faktur.

Finces - wady

 • Brak możliwości pełnego przejęcia obsługi faktur.

Informacje o Finces

Nazwa firmy

SuperGrosz

Adres Grzybowska 87 00-884
00-884 Warszawa
Telefon 22 228 74 86
Adres e-mail kontakt@finces.pl
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 08:00-20:00
Weekend: nieczynne
Wniosek Wypełnij wniosek