Usługi, które świadczy Fellow Finance różnią się od tych, które kojarzymy z firmami pożyczkowymi. Chodzi tu o zyskujące coraz większą popularność pożyczki społecznościowe. To rodzaj transakcji między osobami prywatnymi, w tym przypadku mowa o pożyczkobiorcy i inwestorze. Obie strony wspólnie ustalają warunki pożyczki. Fellow Finance pełni funkcję pośrednika w transakcjach peer-to-peer i tworzy platformę porozumienia między podmiotami biorącymi w niej udział. Zaletą takiej opcji jest możliwość ustalenia indywidualnych warunków udzielania i spłaty zobowiązania.

Fellow Finance - Prosta i szybka pożyczka bez zabezpieczeń przez internet

Fellow Finance – nawet 12000 zł na 3 lata

Jako pośrednik pożyczkowy Fellow Finance chce zapewnić nam najwyższej jakości usługi. W związku z tym możemy ubiegać się o pożyczkę na raty o charakterze długoterminowym. Okres, na jaki możemy uzyskać pieniądze to nawet 3 lata. Zakres dostępnych sum także jest dość szeroki. Minimum wynosi 1000 zł, zaś maksymalnie możemy otrzymać nawet 1200 zł. Mamy zatem cały wachlarz możliwości na gruncie doboru kwoty pożyczki oraz terminu jej spłaty. Gdy składamy naszą aplikację, powinniśmy pamiętać o tym, że pożyczka powinna być adekwatna do naszych możliwości finansowych. To szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku pożyczek długoterminowych, których umowa wiąże nas z pożyczkodawcą na dłużej. Dlatego wypełniając formularz należy pamiętać o obowiązku sumiennego wywiązywania się z warunków, które ustaliliśmy z drugą stroną.

Wypełnij formularz o pożyczkę

Indywidualne podejście do klienta w Fellow Finance

Jak pośrednik pożyczkowy, Fellow Finance deklaruje, że do każdego potencjalnego pożyczkobiorcy podchodzi indywidualnie. Wychodzi z założenia, że oferta powinna być dopasowana do spersonalizowanych potrzeb. Dlatego dokładnie dobiera pożyczkodawców do klientów, dbając o poprawny przebieg całego procesu. Bierze na siebie odpowiedzialność za przygotowanie adekwatnej umowy oraz dbałość o kwestie rachunkowości oraz opiekę nad osobami biorącymi pożyczkę. Zapewnia w ten sposób poczucie komfortu i czyni procedury mniej skomplikowanymi dla obu stron. Korzystanie ze wsparcia pośrednika wiąże się z dodatkowymi opłatami. Informacje na ten temat odnajdziemy na stronie internetowej usługodawcy. Wszystkie niezbędne szczegóły są wyjaśnione w bardzo zrozumiały sposób. Dowiemy się, jak budowane są relacje między pożyczkodawcą a klientem, jak również na czym polega udział pośrednika i jakie ma on kompetencje. Warto to sprawdzić zanim złożymy wniosek. Im więcej wiemy, tym lepiej dla nas i naszych finansów.

Jak działa platforma Fellow Finance

Osoby, które po raz pierwszy natrafiają na pożyczki społecznościowe, mają prawo nie wiedzieć, co się kryje za tym pojęciem. Chodzi tu o zyskującą coraz większe zainteresowanie formę finansowania, na którą decydują się osoby potrzebujące dodatkowych środków. Bardzo często wiąże się to z mniejszymi kosztami niż w przypadku podobnych usług w bankach. Niewątpliwie wpływa to na popularność takiego rozwiązania. Po wypełnieniu wniosku na stronie Fellow Finance wybieramy sumę, która nas interesuje i okres jej spłaty. Kiedy już dokonamy takich ustaleń i prześlemy naszą aplikację, to pożyczkodawcy wybierają, na jakich warunkach są skłonni udzielić nam wsparcia. W związku z tym obie strony mają wpływ na kształt umowy. Wszystkie formalności, włącznie z przygotowaniem dokumentu oraz przelewami bankowymi bierze na siebie pośrednik. Zajmuje się także rachunkowością oraz kompleksową obsługą klienta. Jak widać procedury nie są tu skomplikowane i udział klienta w kreowaniu oferty jest bardzo znaczący.

Weź kredyt przez internet

Wymagania w Fellow Finance

Podobnie jak każda inna instytucja pozabankowa, Fellow Finance musi sprecyzować swoje wymagania dotyczące potencjalnego klienta. Powinna to być osoba posiadająca stały adres zamieszkania na terenie Polski. Pośrednik uwzględnia wnioski osób, które ukończyły 20 lat, ale mają nie więcej niż 75 lat. Ograniczenia wiekowe nie są niczym nowym dla klientów firm pożyczkowych. Inny aspekt, który brany jest pod uwagę to konieczność posiadania rachunku bankowego. Musi być on założony przynajmniej 3 miesiące przed złożeniem przez nas wniosku. Co więcej, musi być on założony w banku, który świadczy usługi online, co obecnie nie powinno być problematyczne. Taka konieczność wiąże się z tym, że klient będzie zobowiązany do podania hasła i loginu w momencie wnioskowania o pożyczkę. Jest to związane z procedurami weryfikacyjnymi.

Weryfikacja klienta w Fellow Finance

Jeśli chcemy uzyskać pożyczkę ratalną za pośrednictwem Fellow Finance, musimy pozytywnie przejść proces weryfikacji. Należy podkreślić, że to standardowa procedura towarzysząca transakcjom w branży pożyczkowej, dobrze znana również klientom banków. Instytucje pozabankowe muszą sprawdzić, z kim podpisują umowę i komu powierzają pieniądze. Egzekwowanie należności od osób z zadłużeniem może być problematyczne i nikt nie chce spotkać się z taką koniecznością. Właśnie z tego powodu Fellow Finance sprawdza nas pod kątem obecności w rejestrach dłużników. Mowa tu o rejestrach BIG, ERIF, BIG Infomonitor oraz KRD. Właśnie tam zamieszczane są informacje na temat tego, czy posiadamy zaległości finansowe, a co za tym idzie – czy będziemy wiarygodnymi klientami. Takie informacje mają duże znaczenie, kiedy konieczna jest ocena naszej zdolności kredytowej. Warto podkreślić, że pośrednik potwierdza tożsamość i nasze dochody za pośrednictwem serwisu Kontomatik. Mając takie informacje na nasz temat, może rozpatrzyć wniosek.

Fellow Finance - Prosta i szybka pożyczka bez zabezpieczeń przez internet

Fellow Finance – podsumowanie