Fellow Finance Nasza ocena 7 /10

Fellow Finance - opinie

3.18 z 5 Na podstawie 11 opinii
(11 opinie o Fellow Finance)

Maksymalna kwota pożyczki: 12000 zł

Fellow Finance to instytucja pozabankowa, która specjalizuje się w społecznościowych pożyczkach ratalnych. Za pośrednictwem firmy uzyskamy wsparcie finansowe do 12 000 zł, które możemy spłacać nawet przez 3 lata. Wszystko zależy od oferty, na którą się zdecydujemy w porozumieniu z pożyczkodawcą. Fellow Finance deklaruje jasność procedur i brak dodatkowych kosztów.

Porównaj

Usługi, które świadczy Fellow Finance różnią się od tych, które kojarzymy z firmami pożyczkowymi. Chodzi tu o zyskujące coraz większą popularność pożyczki społecznościowe. To rodzaj transakcji między osobami prywatnymi, w tym przypadku mowa o pożyczkobiorcy i inwestorze. Obie strony wspólnie ustalają warunki pożyczki. Fellow Finance pełni funkcję pośrednika w transakcjach peer-to-peer i tworzy platformę porozumienia między podmiotami biorącymi w niej udział. Zaletą takiej opcji jest możliwość ustalenia indywidualnych warunków udzielania i spłaty zobowiązania.

Weź pożyczkę

Fellow Finance – nawet 12000 zł na 3 lata

Jako pośrednik pożyczkowy Fellow Finance chce zapewnić nam najwyższej jakości usługi. W związku z tym możemy ubiegać się o pożyczkę na raty o charakterze długoterminowym. Okres, na jaki możemy uzyskać pieniądze to nawet 3 lata. Zakres dostępnych sum także jest dość szeroki. Minimum wynosi 1000 zł, zaś maksymalnie możemy otrzymać nawet 12000 zł. Mamy zatem cały wachlarz możliwości na gruncie doboru kwoty pożyczki oraz terminu jej spłaty. Gdy składamy naszą aplikację, powinniśmy pamiętać o tym, że pożyczka powinna być adekwatna do naszych możliwości finansowych. To szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku pożyczek długoterminowych, których umowa wiąże nas z pożyczkodawcą na dłużej. Dlatego wypełniając formularz należy pamiętać o obowiązku sumiennego wywiązywania się z warunków, które ustaliliśmy z drugą stroną.

Wypełnij formularz o pożyczkę

Indywidualne podejście do klienta w Fellow Finance

Jak pośrednik pożyczkowy, Fellow Finance deklaruje, że do każdego potencjalnego pożyczkobiorcy podchodzi indywidualnie. Wychodzi z założenia, że oferta powinna być dopasowana do spersonalizowanych potrzeb. Dlatego dokładnie dobiera pożyczkodawców do klientów, dbając o poprawny przebieg całego procesu. Bierze na siebie odpowiedzialność za przygotowanie adekwatnej umowy oraz dbałość o kwestie rachunkowości oraz opiekę nad osobami biorącymi pożyczkę. Zapewnia w ten sposób poczucie komfortu i czyni procedury mniej skomplikowanymi dla obu stron. Korzystanie ze wsparcia pośrednika wiąże się z dodatkowymi opłatami. Informacje na ten temat odnajdziemy na stronie internetowej usługodawcy. Wszystkie niezbędne szczegóły są wyjaśnione w bardzo zrozumiały sposób. Dowiemy się, jak budowane są relacje między pożyczkodawcą a klientem, jak również na czym polega udział pośrednika i jakie ma on kompetencje. Warto to sprawdzić zanim złożymy wniosek. Im więcej wiemy, tym lepiej dla nas i naszych finansów.

Jak działa platforma Fellow Finance

Osoby, które po raz pierwszy natrafiają na pożyczki społecznościowe, mają prawo nie wiedzieć, co się kryje za tym pojęciem. Chodzi tu o zyskującą coraz większe zainteresowanie formę finansowania, na którą decydują się osoby potrzebujące dodatkowych środków. Bardzo często wiąże się to z mniejszymi kosztami niż w przypadku podobnych usług w bankach. Niewątpliwie wpływa to na popularność takiego rozwiązania. Po wypełnieniu wniosku na stronie Fellow Finance wybieramy sumę, która nas interesuje i okres jej spłaty. Kiedy już dokonamy takich ustaleń i prześlemy naszą aplikację, to pożyczkodawcy wybierają, na jakich warunkach są skłonni udzielić nam wsparcia. W związku z tym obie strony mają wpływ na kształt umowy. Wszystkie formalności, włącznie z przygotowaniem dokumentu oraz przelewami bankowymi bierze na siebie pośrednik. Zajmuje się także rachunkowością oraz kompleksową obsługą klienta. Jak widać procedury nie są tu skomplikowane i udział klienta w kreowaniu oferty jest bardzo znaczący.

Weź kredyt przez internet

Wymagania w Fellow Finance

Podobnie jak każda inna instytucja pozabankowa, Fellow Finance musi sprecyzować swoje wymagania dotyczące potencjalnego klienta. Powinna to być osoba posiadająca stały adres zamieszkania na terenie Polski. Pośrednik uwzględnia wnioski osób, które ukończyły 20 lat, ale mają nie więcej niż 75 lat. Ograniczenia wiekowe nie są niczym nowym dla klientów firm pożyczkowych. Inny aspekt, który brany jest pod uwagę to konieczność posiadania rachunku bankowego. Musi być on założony przynajmniej 3 miesiące przed złożeniem przez nas wniosku. Co więcej, musi być on założony w banku, który świadczy usługi online, co obecnie nie powinno być problematyczne. Taka konieczność wiąże się z tym, że klient będzie zobowiązany do podania hasła i loginu w momencie wnioskowania o pożyczkę. Jest to związane z procedurami weryfikacyjnymi.

Weryfikacja klienta w Fellow Finance

Jeśli chcemy uzyskać pożyczkę ratalną za pośrednictwem Fellow Finance, musimy pozytywnie przejść proces weryfikacji. Należy podkreślić, że to standardowa procedura towarzysząca transakcjom w branży pożyczkowej, dobrze znana również klientom banków. Instytucje pozabankowe muszą sprawdzić, z kim podpisują umowę i komu powierzają pieniądze. Egzekwowanie należności od osób z zadłużeniem może być problematyczne i nikt nie chce spotkać się z taką koniecznością. Właśnie z tego powodu Fellow Finance sprawdza nas pod kątem obecności w rejestrach dłużników. Mowa tu o rejestrach BIG, ERIF, BIG Infomonitor oraz KRD. Właśnie tam zamieszczane są informacje na temat tego, czy posiadamy zaległości finansowe, a co za tym idzie – czy będziemy wiarygodnymi klientami. Takie informacje mają duże znaczenie, kiedy konieczna jest ocena naszej zdolności kredytowej. Warto podkreślić, że pośrednik potwierdza tożsamość i nasze dochody za pośrednictwem serwisu Kontomatik. Mając takie informacje na nasz temat, może rozpatrzyć wniosek.

Wypełnij wniosek

Fellow Finance – podsumowanie

Zalety

 • Indywidualne podejście do klienta
 • Długi maksymalny okres spłaty
 • Możliwość przesunięcia terminu spłaty

Wady

 • Wysoka dolna granica wieku
 • Pośrednik i pożyczkodawca mogą wprowadzać zmiany w umowie

Bazy, z których korzysta firma

BIG, ERIF, BIG Infomonitor, KRD

Darmowa pierwsza pożyczka

brak

Maksymalna kwota kolejnej pożyczki

12000 zł

Wiek pożyczkobiorcy

od 20 do75 lat

Dodaj opinię o Fellow Finance

W trosce o wysoką jakość komentarzy włączona jest moderacja dodanych opinii. Twój komentarz pojawi się po akceptacji przez moderatora.


 1. 5 / 5.00

  Witam. Daje piątkę za to, że pożyczką została udzielona i szybko anulowana na moje życzenie bo mi niestety nagle siadł ktoś na konto. Jestem im bardzo wdzieczny, że anulowali tak szybko zaakceptowany wniosek. Jestem pod wrażeniem ich wyrozumialosci. Inni to by powiedzieli, że się nie da (chciałeś to spłacaj). Teraz tylko wyjaśnić tego typa na koncie i wracam z nowym wnioskiem o pożyczkę.

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 2. 1 / 5.00

  Oszuści!

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 3. 1 / 5.00

  Ludzie nie bierzcie od nich pożyczek, błagam. Oszust jakich mało, wzięłam 4tys,dostalam tylko 3200,a do spłaty mam ponad 7 tysięcy. Nigdzie nie było napisane że sobie biorą tyle kasy za nic, a tu proszę. Oszustwo!!!

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną
  • Wszędzie tak jest. Muszą zab AC pierwsza ratę, czy to provident, czy gotówka 24 itp. wasz płacz i lament jest żałosny. Idźcie do banku aaa nie, nie możecie. Więc nie ryczeć publicznie !

   Czy ta opinia była pomocna? 1 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
  • Dlaczego odliczaja oplate wstepna od kwoty wypłaconej pozyczki to jakies złodziejstwo.Człowiek potrzebuje danej kwoty a tu ciach ucinają ci jakies opłaty to jakies kpiny.Pierwszy i ostatni raz wziełem w takiej instytucji pożyczke nikomu szczerze nie polecam.

   Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 4. 5 / 5.00

  BARDZO WYSOKA KWOTA POŻYCZKI I ZA TO MAJĄ U MNIE 5 GWIAZDEK.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 5. 5 / 5.00

  A mi oferta bardzo pasowała. Nie było najmniejszego problemu z przyznaniem pożyczki w takiej kwocie i na taki czas jak wnioskowałam, wszytsko szybko i bezproblemowo- dla mnie super. Jak komuś nie pasuja warunki to niech idzie do banku albo konkurencji i daruje sobie negatywne komentarze.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 6. 2 / 5.00

  Oferta raczej kiepska! Cennik pozostawia wiele do życzenia.

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 7. 2 / 5.00

  Oferta mało czytelna, obsługa fatalna! Nie polecam!

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 8. 4 / 5.00

  Potwierdzam wsyztskie opinie o miłej obsłudze i fajnym podejściu do klienta- w tej kwestii pełen profesjonalizm! Cennnik też ok (chociaż pewnie są firmy, w których deklarowane kwoty pożyczki sa niższe, ale ich uczciwosc jest watpliwa)!

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 9. 5 / 5.00

  Super podejście do klienta i pełne zrozumienie. Wszystko szybciutko i ok! Polecam!

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 10. 2 / 5.00

  jak dla mnie warunki są takie sobie

  Czy ta opinia była pomocna? 3 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 11. 3 / 5.00

  Dziwnie to wszystko wygląda.

  Czy ta opinia była pomocna? 3 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną

Kwota:

Czas na spłatę: dni

   

Zapisz się do naszego newslettera

Darmowe chwilówki

 • Lendon LendOn
  3.89 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 45 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Extra portfel Extraportfel
  4.17 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 45 dni gratis!
  Maks. kwota: 6000 zł
 • Net Credit Net Credit
  4.43 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Ale gotówka Ale Gotówka
  4.38 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Kuki.pl Kuki.pl
  3.77 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 10000 zł
 • MiLoan - opinie MiLoan
  3.56 / 5.00
  Pierwsze 2500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Visset Visset
  3.41 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • zylion logo Zylion
  4.31 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 3500 zł
 • Halo Pożyczka opinie Halo Pożyczka
  3.67 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • MoneyMan Money Man na raty
  4.50 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 61 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Finbo - pierwsza promocyjna pożyczka do 3000 zł na 30 dni Finbo
  4.22 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 10000 zł
 • VIA SMS Via SMS
  4.00 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • Modna pożyczka Modna Pożyczka
  4.65 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 2001 zł
 • MoneyMan MoneyMan
  4.55 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 60 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Szybka Gotówka - Chwilówka Szybka Gotówka
  3.90 / 5.00
  Pierwsze 6000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Filarum Filarum
  4.26 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • SMART Pożyczka Smart Pożyczka
  4.13 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Lime Kredyt Lime Kredyt
  3.02 / 5.00
  Pierwsze 3250 zł gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • Polożyczka Logo POLOżyczka
  3.87 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 8000 zł
 • Kredyt OK KredytOK
  3.20 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 40 dni gratis!
  Maks. kwota: 15000 zł
 • Tani Kredyt Tani Kredyt
  4.12 / 5.00
  Pierwsze 3100 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Łatwy Kredyt Łatwy Kredyt
  3.92 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 3000 zł
 • Pożyczka Plus Pożyczka Plus
  3.95 / 5.00
  Koszt pierwszej pożyczki - 0 zł
  2000 zł na 30 dni Maks. kwota: 8000 zł
 • Credilo - opinie Credilo
  2.36 / 5.00
  1200 na 30 dni gratis!
  1200 zł Maks. kwota: 3500 zł
 • Chwilówkomat - opinie Chwilówkomat
  3.35 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł