Przeprowadzona została dogłębna analiza modelu biznesowego przyjętego przez AASA Polska, która ostatecznie wpłynęła pozytywnie na decyzję o udzieleniu jej wsparcia finansowego. Wysokość kredytu udzielonego przez BZ WBK sięga 80 mln zł. z kolei wysokość finansowania, które AASA Polska otrzymała od CVI w formie obligacji, wyniosła 50 mln zł. Model biznesowy, jak również strategia zarządzania spółką AASA Polska sprawiły, iż, zdaniem Agnieszki Wolskiej, dyrektora Departamentu Dużych Przedsiębiorstw Banku BZ WBK, firma AASA Polska ma szanse stać się atrakcyjnym celem dla inwestorów obligacyjnych.

Pożyczki online z rozłożeniem na raty

AASA Polska prężnia działa na naszym rynku już od 4 lat niezmiennie oferując swoim klientom pożyczki ratalne z okresem spłaty od 12 do 18 miesięcy. Szybkie pożyczki online mogą uzyskać tylko ci klienci, którzy otrzymają pozytywna oceną zdolności kredytowej. AASA Polska dokładnie sprawdza swoich pożyczkobiorców w BIK oraz w biurach informacji gospodarczej.

Odpowiedzialne pożyczanie jest kluczem do sukcesu dla instytucji pozabankowych. Wpływa to również pozytywnie na samych klientów, którzy uzyskują pożyczki dostosowane do swoich możliwości finansowych. Dzięki temu konsumenci nie popadają w spirale zadłużeń. Pożyczki udzielane są tylko, jeśli analiza finansowa klienta potwierdzi, że spłata zobowiązania nie będzie dla niego zbytnim ciężarem. – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl

Rozwój AASA Polska

Środki uzyskane od inwestorów otwierają dla firmy nowe możliwości rozwoju. Jak podkreśla dyrektor finansowy AASA Polska, Przemysław Kromer: Dzięki wsparciu inwestorów AASA Polska będzie w stanie udzielać większej liczby pożyczek ratalnych. Nie oznacza to jednak, że proces weryfikacji klientów się zmieni. Pożyczki nadal udzielane będą wyłącznie tym osobom, których sytuacja materialna pozwala na spłatę zobowiązania. Warto zaznaczyć, iż do tej pory z pożyczek udzielnych przez AASA Polska skorzystało blisko 100 tysięcy klientów. Co więcej, liczba ta stale rośnie, z miesiąca na miesiąc o około 10 – 12 tys. Statystyki te pokazują, że Polacy coraz bardziej przekonują się do korzystania z usług branży FinTech – finansów połączonych z nowoczesną technologią. Dzięki temu możliwe jest pożyczenie dodatkowych środków za pomocą takich urządzeń jak laptopy, tablety oraz smartfony.

Uzyskane wsparcie finansowe to nie pierwszy tego typu sukces firmy. Już dwa lata temu (w 2014r) fundusz zarządzany przez Mezzanine Management udzielił firmie kredytu długoterminowego na kwotę 15 mln. euro. A rok później grupa Novator Partners wraz z Olimpia Group zainwestowały aż 120 mln zł. w Grupę AASA.

Jak widać, branża pożyczek pozabankowych wciąż się rozwija. Najlepszym potwierdzeniem jest wsparcie finansowe udzielone firmie pożyczkowej przez bank. Miejmy nadzieję, że w przyszłości więcej podmiotów finansowych będzie ze sobą w ten sposób współpracowało.