Jesteś przedsiębiorcą i twoja firma osiąga pierwsze sukcesy. Do dalszego rozwoju biznesu potrzebujesz auta. Niestety – masz negatywną historię kredytową i bank odmawia ci pożyczki na samochód. Na szczęście nic straconego. Sektor pożyczkowy oferuje ciekawe rozwiązania takim osobom jak ty. Instytucje pozabankowe udzielają wsparcia nie tylko na nowe pojazdy. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się także pożyczki na samochody używane. Co więcej jeśli jesteś już właścicielem auta, możesz z powodzeniem starać się o kredyt pod zastaw samochodu.

Twoja firma nie wykazuje zysków? Zapomnij o kredycie samochodowym w banku

Małe i średnie przedsiębiorstwa biorą czynny udział w tworzeniu polskiej gospodarki. Według danych Pozyczkaportal, to 66% całego PKB. Dane robią wrażenie, jednak należy mieć na uwadze, że duża część rodzimych przedsiębiorców ma problemy z otrzymaniem dofinansowania. Dzieje się tak zwłaszcza w początkowym okresie funkcjonowania.
Według raportu PARP – 30% polskich firm jest odprawiana przez banki z kwitkiem. Instytucje bankowe w skrupulatny sposób podchodzą do zdolności kredytowej. Przede wszystkim podczas weryfikacji sprawdza się obecność potencjalnego kredytobiorcy w bazach dłużników – BIK, BIG, KRD, itd.
Kolejnym istotnym punktem są osiągane przez przedsiębiorstwo zyski. Niestety nie wszystkie firmy je wykazują,, a wiele dokłada starań, aby tego nie robić. Wszystko dlatego, że wraz z rosnącym zyskiem zwiększa się wysokość podatku. Innymi słowy jeśli firma nie ma najlepszej historii kredytowej lub kiepsko zarabia, nie otrzyma kredytu bankowego.

Salony samochodowe ściśle współpracują z bankami

Jest kilka metod otrzymania kredytu na samochód. W przypadku nowego auta można starać się o wsparcie bezpośrednio w salonie samochodowym. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że dealerzy ściśle współpracują z bankami. Co za tym idzie, przyszły właściciel pojazdu musi wykazać się nieskazitelną historią kredytową. Druga możliwość to oczywiście bezpośrednie wsparcie bankowe.
Banki kuszą swoich potencjalnych klientów niskim oprocentowaniem i wysoką sumą kredytu. Jednak dużym minusem w tej sytuacji jest wspomniane już zaświadczenie o dochodach. Barierę stanowi również wiek samochodu. W przypadku aut używanych, granica to 10 lat.

Pożyczka na samochód bez BIK? Tylko w sektorze pożyczkowym

Bogata oferta sektora pozabankowego pozwala otrzymać pieniądze na dowolny cel, zarówno osobom fizycznym jak i przedsiębiorcom. Co istotne firmy pożyczkowe nie oceniają zdolności kredytowej tak dokładnie jak banki. Dzięki temu dla wielu osób – w tym przedsiębiorców – otwiera się furtka do otrzymania potrzebnego wsparcia finansowego.
Ostatnio dużą popularność zyskują pożyczki na zakup pojazdu. Jest to ukłon w stronę przedsiębiorców, którzy mają problem z wiarygodnością kredytową. Warto wiedzieć, że firmy pożyczkowe nie wymagają zaświadczeń o dochodach i nie weryfikują zdolności finansowej w BIK, BIG ani KRD.

Pożyczki na zakup samochodu

Firma Autokapital oferuje pomoc wszystkim przedsiębiorcom, którzy w celu rozwijania swojej działalności muszą kupić samochód. Proces przyznawania pożyczki odbywa się szybko i bez zbędnych formalności. Decyzję dotyczącą przyznania wsparcia możemy otrzymać w ciągu 24 godzin.
W związku z tym propozycja Autokapital.pl może zainteresować wiele osób. Oferta firmy pozwala otrzymać pożyczkę online zarówno na nowy, jak i używany samochód. Warunkiem uzyskania wsparcia jest prowadzenie działalności przynajmniej przez jeden dzień. Warto zaznaczyć, że pieniądze można otrzymać nawet na 12-letnie auto.
Oczywiście należy przygotować się na nieco wyższe koszty pożyczki niż w banku. Jednak fakt, że Autokapital.pl nie ocenia historii kredytowej okazuje się bardzo mocnym punktem oferty. Również dla pożyczkodawcy nie ma znaczenia, czy ubiegająca się o wsparcie finansowe firma posiada zyski. Okres spłaty pożyczki wynosi – 12, 24 lub 36 miesięcy.

Pożyczka pod zastaw samochodu ciekawą formą dofinansowania

Istnieje również możliwość skorzystania z pożyczki pod zastaw już posiadanego samochodu. Ważne – należy mieć świadomość, że firma ma prawo zająć należący do klienta pojazd w ramach zabezpieczenia. Pożyczkobiorca może pożyczyć od 6000 do 100 000 złotych.
Aby otrzymać pożyczkę, należy być właścicielem samochodu. Istotny jest również wiek osoby pożyczającej. Autokapital.pl udziela wsparcia osobom, które ukończyły 21 lat. Natomiast górna granica wieku wynosi 70 lat. Warto wiedzieć, że pożyczka pod zastaw jest dobrą alternatywą dla kredytu bankowego. Między innymi z tego powodu, że Autokapital.pl nie sprawdza historii kredytowej w BIK i KRD.

Jak uzyskać pożyczkę od Autokapital.pl?

Proces udzielania pożyczki nie jest skomplikowany. Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić formularz rejestracyjny. Zajmuje to maksymalnie 15 minut. Klient zobowiązany jest do wpisania danych pojazdu. Takie posunięcie pozwoli pożyczkodawcy przedstawić ofertę wsparcia finansowego.
Ważne – usługa firmy skierowana jest do przedsiębiorców. Muszą prowadzić działalność przynajmniej przez jeden dzień. Wiek potencjalnego klienta firmy nie powinien być niższy niż 21 lat i nie może przekraczać 70 lat.
Należy przedstawić dane osobowe, które są niezbędne do sporządzenia umowy. Ostatni etap procesu to podpisanie umowy pożyczki – termin i miejsce zostają ustalone pomiędzy stronami. W przypadku pożyczki pod zastaw, czas na spłatę zobowiązania wynosi 12 miesięcy.

 

  1. Raport o stanie sektora MSP w latach 2013-2014; PARP