Czym jest pożyczka pod zastaw samochodu?

Wyobraźmy sobie następujący scenariusz: przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą, która zaczyna przynosić pierwsze zyski. Pojawiają się również pierwsze sukcesy. Niestety – właściciel działalności ma negatywną historię kredytową i bank odmawia mu przyznania kredytu gotówkowego czy pożyczki na samochód. W takiej sytuacji może on skorzystać z usług pozabankowego rynku finansowego. Firmy pożyczkowe zaproponują mu wówczas pożyczkę pod zastaw samochodu.

Pożyczka pod zastaw auta jest produktem finansowym skierowanym również do osób fizycznych. Jak to wygląda w praktyce? Osoba wnioskująca o pożyczkę pod zastaw samochodu otrzymuje od firmy pożyczkowej określoną kwotę. Zabezpieczeniem pożyczki jest auto, które pożyczkodawca ma prawo spieniężyć, jeśli otrzymane zobowiązanie finansowe nie zostanie uregulowane w terminie określonym w umowie pożyczki.

Pożyczka pod przewłaszczenie auta, którym nadal jeździsz – oferty

Na rynku pozabankowego sektora finansowego znajdują się firmy, które udzielają pożyczki pod zastaw auta. Jakie kryteria należy spełnić aby móc ubiegać się o ten produkt finansowy? Specjalnie dla zainteresowanych stworzyliśmy tabelę przedstawiającą propozycje poszczególnych firm pożyczkowych.

Autokapitał Mogo Speed Cash Polska
Wysokość pożyczki 10 000/100 000 zł 2500/45 000 zł od 20 000 zł
Okres kredytowania 12/48 miesięcy 6/47 miesięcy 6/12 miesięcy
Zaświadczenie o dochodach
Liczba właścicieli auta 1 2 1
BIK, BIG, KRD ✔️ ✔️
Wysokość pożyczki a wartość pojazdu do 65 proc. wartości auta do 85 proc. wartości auta do 90 proc. wartości pojazdu
Rodzaj zabezpieczenia pożyczki Przewłaszczenie na zabezpieczenie Przewłaszczenie na zabezpieczenie Przewłaszczenie na zabezpieczenie
Max. wiek pojazdu 12 lat/8 lat* nie podano 10 lat
Weź pożyczkę Weź pożyczkę Weź pożyczkę

*Max. wiek pojazdu w przypadku samochodów osobowych-12 lat, dostawczych-8 lat.

Jak uzyskać kredyt pod zastaw samochodu?

Wnioskowanie o pożyczki pod zastaw samochodu nie wymaga wielu formalności. Proces ubiegania się o ten produkt finansowy należy rozpocząć od uzupełnienia formularza rejestracyjnego. Jego wypełnienie jest intuicyjne i wymaga wpisania podstawowych danych.

Podczas kolejnego etapu niezbędne jest przedstawienie firmie pożyczkowej danych pojazdu, który ma stanowić zabezpieczenie pożyczki. Instytucje pozabankowe wymagają przy tym następujących dokumentów:

  • karty pojazdu,
  • polisy OC,
  • dowodu rejestracyjnego auta.

Firmy pożyczkowe udzielają tego rodzaju zobowiązania finansowego zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom. Instytucje pozabankowe nie wymagają zaświadczeń o dochodach. Należy jedynie posiadać polskie obywatelstwo oraz mieć ukończone 21 lat.

Niezbędne jest również przedstawienie danych osobowych potrzebnych do sporządzenia umowy. Ostatni etap procesu to podpisanie umowy pożyczki – termin i miejsce zostają ustalone pomiędzy stronami.

Salony samochodowe ściśle współpracują z bankami

Jest kilka metod otrzymania kredytu na samochód. W przypadku nowego auta można starać się o wsparcie bezpośrednio w salonie samochodowym. Jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że dealerzy ściśle współpracują z bankami. Co za tym idzie, przyszły właściciel pojazdu musi wykazać się nieskazitelną historią kredytową. Druga możliwość to oczywiście bezpośrednie wsparcie bankowe. Jeżeli natomiast posiadamy negatywną historię, warto przyjrzeć się ofertom kredytów samochodowych bez BIK.

Banki kuszą swoich potencjalnych klientów niskim oprocentowaniem i wysoką sumą kredytu. Jednak dużym minusem w tej sytuacji jest zaświadczenie o dochodach. Barierę stanowi również wiek samochodu. W przypadku aut używanych, granica to 10 lat.

Twoja firma nie wykazuje zysków? Zapomnij o kredycie samochodowym w banku

Małe i średnie przedsiębiorstwa biorą czynny udział w tworzeniu polskiej gospodarki. Według danych Pozyczkaportal, to 66% całego PKB. Dane robią wrażenie, jednak należy mieć na uwadze, że duża część rodzimych przedsiębiorców ma problemy z otrzymaniem dofinansowania. Dzieje się tak zwłaszcza w początkowym okresie funkcjonowania.

Według raportu PARP – 30% polskich firm nie ma szans na otrzymanie kredytu samochodowego. Instytucje bankowe w skrupulatny sposób podchodzą do zdolności kredytowej. Przede wszystkim podczas weryfikacji sprawdza się obecność potencjalnego kredytobiorcy w bazach dłużników – BIK, BIG, KRD, itd. W praktyce oznacza to, że firma, która nie ma dobrej historii kredytowej bądź jej zyski są na niskim poziomie, nie otrzyma kredytu bankowego.

Pożyczka pod zastaw samochodu w Autokapitał

Istnieje również możliwość skorzystania z pożyczki pod zastaw już posiadanego samochodu. Ważne – należy mieć świadomość, że firma pożyczkowa ma prawo zająć należący do klienta pojazd w ramach zabezpieczenia. Pożyczkobiorca może pożyczyć od 10 000 do 100 000 złotych.

Aby otrzymać pożyczkę, należy być właścicielem samochodu. Istotny jest również wiek osoby pożyczającej. Autokapital.pl udziela wsparcia osobom, które ukończyły 21 lat. Natomiast górna granica wieku wynosi 70 lat. Warto wiedzieć, że pożyczka pod zastaw jest dobrą alternatywą dla kredytu bankowego. Między innymi z tego powodu, że Autokapital.pl udziela pożyczek bez BIK.

Pożyczki na zakup samochodu

Firma Autokapital oferuje pomoc wszystkim przedsiębiorcom, którzy w celu rozwijania swojej działalności są zobowiązani do zakupu samochodu. Proces przyznawania pożyczki odbywa się szybko i bez zbędnych formalności. Decyzję dotyczącą przyznania wsparcia klient może otrzymać w ciągu 24 godzin.

Oferta firmy pozwala otrzymać pożyczkę online zarówno na nowy, jak i używany samochód. Warto zaznaczyć, że pieniądze można otrzymać nawet na 12-letnie auto. Oczywiście należy przygotować się na nieco wyższe koszty pożyczki niż w banku. Jednak fakt, że Autokapital.pl nie ocenia historii kredytowej okazuje się bardzo mocnym punktem oferty. Również dla pożyczkodawcy nie ma znaczenia, czy ubiegająca się o wsparcie finansowe firma posiada zyski. Okres spłaty pożyczki wynosi – 12, 24, 36 lub 48 miesięcy.