Czym jest portfel elektroniczny?

Wśród wielu rozwiązań, jakie umożliwia rozwój dziedziny FinTech warto wyróżnić te, które ułatwiają nam dokonywanie płatności. Mowa tu między innymi o portfelu elektronicznym. To bardzo innowacyjny rodzaj konta bankowego, które ułatwia przepływ pieniędzy zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorstwom w całej Polsce. Sieć, którą tworzą te podmioty, pozwala im na korzystanie z różnych usług finansowych. Mowa tu m.in. o deponowaniu pieniędzy, dokonywaniu przelewów, jak również płaceniu za zakupy internetowe. Co istotne, ma to zakres globalny. Taka opcja uchodzi za najszybszą metodę dokonywania płatności w internecie. Co istotne, cała operacja odbywa się z użyciem adresu mailowego i nie wymaga podawania danych z karty kredytowej.
To bardzo duże udogodnienie ze względu na to, że umożliwia szybkie skorzystanie z usługi, jak również ogranicza formalności do minimum. Dzięki temu klient oszczędza swój czas i ma możliwość dokonywania potrzebnych operacji w dowolnym miejscu i o dogodnej porze.

Usługi finansowe online coraz popularniejsze

Zainteresowanie możliwościami, jakie daje konsumentom internet wciąż rośnie. Dotyczy to także dziedziny finansów i pozyskiwania środków. Co za tym idzie, możemy dostrzec rosnącą popularność pożyczek online. Można je uzyskać za pośrednictwem instytucji pozabankowych. Cały proces przebiega przez sieć, dzięki czemu możemy aplikować nie wychodząc z domu. Jeśli nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, pieniądze bardzo szybko trafią na nasze konto. Następnie możemy przeznaczyć je na dowolny cel, bez konieczności uwzględniania go we wniosku. Ponadto, pozyskanymi w ten sposób pieniędzmi możemy gospodarować wirtualnie, co niewątpliwie ułatwia dokonywanie płatności za usługi potrzebne konsumentom.

„Klienci korzystający z usług online cenią sobie wygodny dostęp do nich, a także fakt, że mogą płacić bez konieczności wychodzenia z domu. Nic więc dziwnego w tym, że takie rozwiązania jak portfele elektroniczne oraz oferty instytucji pozabankowych cieszą się rosnącym zainteresowaniem. W ten sposób technologie finansów zyskują coraz większą popularność także w Polsce”

− komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.