Coraz więcej osób decyduje się na innowacyjne rozwiązania w dziedzinie operacji finansowych. Świadczą o tym dane. Według badań przeprowadzonych przez VISA Europe, wzrasta zainteresowanie tzw. portfelami elektronicznymi. Dane wskazują, że 51 proc. klientów korzysta z tej opcji kupując za pośrednictwem aplikacji, zaś 56 proc. wówczas, gdy robi to w internecie. Z kolei 37 proc. badanych deklaruje chęć stosowania tego udogodnienia przy zakupach bezpośrednich.

Czym jest portfel elektroniczny?

Wśród wielu rozwiązań, jakie umożliwia rozwój dziedziny FinTech warto wyróżnić te, które ułatwiają nam dokonywanie płatności. Mowa tu między innymi o portfelu elektronicznym. To bardzo innowacyjny rodzaj konta bankowego, które ułatwia przepływ pieniędzy zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorstwom w całej Polsce. Sieć, którą tworzą te podmioty, pozwala im na korzystanie z różnych usług finansowych. Mowa tu m.in. o deponowaniu pieniędzy, dokonywaniu przelewów, jak również płaceniu za zakupy internetowe. Co istotne, ma to zakres globalny. Taka opcja uchodzi za najszybszą metodę dokonywania płatności w internecie. Co istotne, cała operacja odbywa się z użyciem adresu mailowego i nie wymaga podawania danych z karty kredytowej.
To bardzo duże udogodnienie ze względu na to, że umożliwia szybkie skorzystanie z usługi, jak również ogranicza formalności do minimum. Dzięki temu klient oszczędza swój czas i ma możliwość dokonywania potrzebnych operacji w dowolnym miejscu i o dogodnej porze.

Usługi finansowe online coraz popularniejsze

Zainteresowanie możliwościami, jakie daje konsumentom internet wciąż rośnie. Dotyczy to także dziedziny finansów i pozyskiwania środków. Co za tym idzie, możemy dostrzec rosnącą popularność pożyczek online. Można je uzyskać za pośrednictwem instytucji pozabankowych. Cały proces przebiega przez sieć, dzięki czemu możemy aplikować nie wychodząc z domu. Jeśli nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, pieniądze bardzo szybko trafią na nasze konto. Następnie możemy przeznaczyć je na dowolny cel, bez konieczności uwzględniania go we wniosku. Ponadto, pozyskanymi w ten sposób pieniędzmi możemy gospodarować wirtualnie, co niewątpliwie ułatwia dokonywanie płatności za usługi potrzebne konsumentom.

„Klienci korzystający z usług online cenią sobie wygodny dostęp do nich, a także fakt, że mogą płacić bez konieczności wychodzenia z domu. Nic więc dziwnego w tym, że takie rozwiązania jak portfele elektroniczne oraz oferty instytucji pozabankowych cieszą się rosnącym zainteresowaniem. W ten sposób technologie finansów zyskują coraz większą popularność także w Polsce”

− komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.