Ratka wypracowała dobrą pozycje na rynku pożyczek pozabankowych, ciesząc się uznaniem szczególnie u osób, którym zależy na szybkim dostępie do dodatkowego zastrzyku gotówki. Teraz, dzięki innowacyjnemu systemowi ekspresowych przelewów – Bluecash, czas otrzymania pieniędzy został skrócony do minimum. Pożyczkę na raty od 1000 do 5000 zł na maksymalnie 24 miesięcy dostaniemy nawet w 15 minut, maksymalny czas zaś nie przekroczy 3 godzin.

Tradycyjne metody wypłacania gotówki

Do tej pory były dostępne dwa rodzaje wypłaty pożyczonych pieniędzy w Ratka.pl. Pierwszym z nich jest zwykły przelew bankowy na konto. Nie wymaga on żadnych opłat dodatkowych, jednak jest uzależniony od systemu ELIXIR, co sprawia, że czas otrzymania środków zależy od sesji rozrachunkowych banków. Z tego względu, w weekendy lub święta możemy czekać na pieniądze nawet kilka dni.

Drugą metodą jest wypłata gotówki za pomocą czeku GIRO. Ta metoda jest realizowana za pośrednictwem Banku Pocztowego. Czek przekazywany jest klientowi w momencie podpisania umowy i gotowy do wypłaty po 30 minutach. Jest on ważny w ciągu 7 dni, a jednorazowa opłata za tą usługę wynosi 13 zł.

Bluecash – natychmiastowy przelew gotówki

Nową metodą, którą zastosowała Ratka do wypłacenia pożyczonej gotówki jest przelew ekspresowy Bluecash. Pozwala on na otrzymanie środków w ciągu maksymalnie 3 godzin od momentu podpisania umowy. Koszt takiej transakcji wynosi tylko 3 zł. System Bluecash opiera się na przelewach wewnętrznych. Jak wiadomo transakcje wewnątrz jednego banku są wykonywane natychmiast, bez potrzeby oczekiwania na najbliższą sesję ELIXIRu. Dostawca usługi BlueCash, czyli firma Blue Media, ma rachunki we wszystkich głównych bankach i w momencie, kiedy Ratka.pl postanowi udzielić klientowi pożyczkę, to Blue Media przelewa te pieniądze od razu na wskazany rachunek ze swojego konta w tym samym banku, przez co przelew dochodzi natychmiast. A w Blue Media czekają natomiast, aż kwota wysłana przez pożyczkodawcę dojdzie na jego konto, pokrywając powstały debet.

Ratka.pl - pożyczka 5000 zł na 24 miesiące

Pożyczka w Ratka.pl – szybkie i bezpieczne rozwiązanie

Poza szybkim czasem otrzymania decyzji oraz wypłaty pożyczonej gotówki Ratka.pl może pochwalić się dużą ilością wyróżnień, takich jak np. miano Wiarygodnej Finansowo Firmy, które wskazują na rzetelność i profesjonalizm firmy. Wszystkie działania pożyczkodawcy są oparte na zasadach odpowiedzialnego pożyczania, co oznacza, że wydanie decyzji jest poprzedzone rzetelną analizą zdolności kredytowej klienta, a prezentowana oferta oraz umowa są opracowane z poszanowaniem praw konsumentów.