Leasing konsumencki w Automarket – informacje o ofercie

Automarket jest grupą PKO, która udostępnia możliwość zakupu nowych i używanych pojazdów. Platforma oferuje metody finansowania zakupu, w tym leasing konsumencki aut ze swojej oferty. W Automarket masz wybór licznych, nowych pojazdów, jak i samochodów używanych do 7 lat z przebiegiem poniżej 200 000 kilometrów.

Leasing w Automarket dostępny jest w dwóch pakietach: Basic oraz Comfort. Podstawowy zakup jest tańszy ale obejmuje wyłącznie koordynację likwidacji szkód z ubezpieczycielem. Decydując się na umowę w wariancie comfort, klient otrzymuje samochód zastępczy na czas naprawy auta, obsługę serwisową w wybranym limicie kilometrów, oraz pomoc w wymianie opon. Ubezpieczenia sprzedawane są oddzielnie.

Warunki leasingu dla osoby prywatnej w Automarket

Leasing w automarket udzielany jest dla każdego, z podobnymi warunkami dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Możliwy jest leasing samochodów od 24 do 48 miesięcy. Wpłata własna ustalana jest indywidualnie, w przedziale od 0 do 30% wedle preferencji klienta.

Czas trwania leasingu od 24 do 48 miesięcy
Kwota leasingu 70 000 zł
Czynsz inicjalny / wpłata własna od 0 do 30%

Na co można wziąć w leasing konsumencki w Automarket?

Automarket umożliwia leasing samochodów osobowych, zarówno nowych, jak i używanych. W chwili, gdy automarket sprzedaje pojazdy nawet do 7 lat, w ramach leasingu samochodów używanych umowy zawiera się zwykle na pojazdy w wieku do 3 lat. Wszystkie używany samochody w serwisie mają przebieg poniżej 200 000 km.

Koszty leasingu konsumenckiego w Automarket

Automarket nie wyjawia ogólnego oprocentowania czy cennika, zamiast tego wyceniając każdy pojazd. Przykładowo, za Skodę Fabia z 2018 roku zapłacimy 651 zł brutto, a za Fiat Tipo z 2021 — 983 zł brutto miesięcznie. Zakup pakietu comfort zwiększy miesięczną ratę leasingu o ok. 23%.

Kto może skorzystać z leasingu konsumenckiego Automarket

Leasing w Automarket dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych, pełnoletnich obywateli Polski. Decyzję o przyznaniu leasingu platforma podejmuje na podstawie dochodów klienta i jego ogólnej zdolności kredytowej. Klienci mogą wnioskować przy dochodach pobieranych z dowolnej formy zatrudnienia, emerytury, lub renty.

Dokumenty do leasingu

Klienci indywidualni będą zobowiązani przynieść podstawową dokumentację osobową aby uzyskać leasing. Dokumenty te mają pomóc w identyfikacji klienta oraz ocenie jego zdolności kredytowej:

  • Wniosek leasingowy.
  • Dowód osobisty.
  • Zaświadczenie o zatrudnieniu.
  • Zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów.

Wnioskowanie o leasing konsumencki w Automarket

Leasing w automarket jest prostym procesem. Wszystko zaczyna się od wybrania samochodu na stronie automarket. Następnie składamy wniosek kontaktowy z zapytaniem o możliwość jego leasingu. Oddzwoni do nas doradca, z którego pomocą przejdziesz dalszy proces, wybierzesz finansowanie, złożysz wniosek, oraz obierzesz samochód — lub poczekasz na jego dostawę pod wskazany adres.

Podsumowanie leasingu samochodowego w Automarket

Oferta Automarket nie wyróżnia się niczym specjalnym, choć zadowoli osoby szukające pojazdów używanych. Jej główną wadą jest ograniczona ilość informacji na stronie — szczegóły oferty poznasz dopiero przy rozmowie telefonicznej z doradcą firmy.

Zalety leasingu konsumenckiego w Automarket

  • Szeroki wybór aut.
  • Nieduże wymagania.
  • Możliwość wykupu lub wymiany pojazdu.

Wady leasingu konsumenckiego w Automarket

  • Niski limit przebiegu.
  • Konieczność zdobycia pełnomocnictwa dla osób trzecich.