Kredyt samochodowy oferowany przez Santander Consumer Bank wyróżnia się możliwością finansowania zakupu nie tylko nowych i używanych samochodów, ale także motocykli i samochodów elektrycznych, z możliwością uzyskania finansowania do 120% wartości rynkowej pojazdu. Bank umożliwia składanie wniosków online, zapewniając szybki dostęp do środków, a okres kredytowania może wynosić nawet do 96 miesięcy. Wymagania kredytowe obejmują pełnoletniość, dobrą zdolność kredytową, udokumentowany przychód i nienaganną historię kredytową, z możliwością akceptacji dochodów z różnych źródeł, w tym z zagranicy. Santander Consumer Bank oferuje konkurencyjne warunki finansowania, szczególnie atrakcyjne przy zakupie samochodów elektrycznych, z różnorodnymi opcjami spłaty i elastycznym oprocentowaniem.

Santander Consumer Bank znany jest ze swoich kredytów konsumenckich, przede wszystkim gotówkowych. Jego gama produktów jest jednak niezwykle szeroka. Znajdziemy w ofercie banku aż cztery kredyty samochodowe. Z pomocą banku kupimy auta nowe, jak i używane, motocykle oraz samochody elektryczne. Zakupu możemy dokonać w komisie lub od osoby fizycznej, wystarczy złożyć internetowy wniosek kredytowy.

Cechy kredytu samochodowego w Santander Consumer Bank
Maksymalna kwota kredytu
 • do 120% wartości rynkowej auta
Maksymalny wiek samochodu
 • 12 lat
Online ✔️
Czas wypłaty
 • w dniu podpisania umowy
RRSO
 • 15,47%
Oprocentowanie
 • 11,09%

Kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank

W ramach kredytu samochodowego w Santander Consumer Bank klienci mogą ubiegać się o maksymalnie 120% wartości rynkowej auta. Nadmiar pożyczki może być przeznaczony na inne, dowolne opłaty. Zakup samochodu często wiąże się z potrzebą jego wyposażenia, mamy więc pewność, że po zakupie będziemy mogli korzystać z nabytku.

Kredyt na nowy i używany samochód lub motocykl otrzymamy z RRSO między 15 a 16%. Czas spłaty kredytu samochodowego w Santander Consumer Bank to do 96 miesięcy. Musimy jednak pamiętać, że auto nie może przekroczyć wieku 16 lat w dniu spłaty ostatniej z rat. Kredyt na samochód elektryczny wyjdzie nam taniej — RRSO to zaledwie 13,38%.

Przykład reprezentatywny kredytu samochodowego w Santander Consumer Bank

Dla kredytu samochodowego oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 12.02.2024 r. ustalonego zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim są następujące: cena pojazdu 99 900,00 zł; wpłata własna 69 900,00 zł; kwota kredytu: 30 927,84 zł; stała stopa oprocentowania kredytu: 11,09 %, całkowity koszt kredytu: 4 986,53 zł obejmuje: prowizję: 927,84 zł, odsetki: 3 698,69 zł, miesięczną opłatę za prowadzenie rachunku kredytowego 15 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 15,47%, całkowita kwota kredytu 30 000,00 zł; czas obowiązywania umowy: 24 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 34 986,53 zł; wysokość 23 miesięcznych równych rat 1 457,77 zł, ostatnia rata korygująca 1 457,82 zł.

Jak wnioskować o kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank?

Aby złożyć wniosek o kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank:

 1. Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy
 2. Poczekaj na telefon od doradcy bankowego
 3. Przedstaw mu swoje oczekiwania względem kredytu. Wspólnie ustalicie warunki umowy.
 4. Zatwierdź umowę i odbierz auto

Santander Consumer Bank wymaga sporządzenia trzech dokumentów celem uzyskania kredytu. Potrzebny będzie dowód tożsamości, dokument potwierdzający źródło i wysokość osiąganych dochodów, oraz dokumenty dotyczące kupowanego pojazdu. Szczegóły na ten temat wyjaśni ci doradca kredytowy podczas rozmowy telefonicznej.

Wymagania wobec kredytobiorcy

Wymagnaia wobec kredytobiorcy w Santander Consumer Bank zawierają:

 • Pełnoletniość
 • Dowód osobisty
 • Dobrą zdolność kredytową
 • Udokumentowany przychód
 • Nienaganną historię kredytową

Dochód powinien pochodzić z zatrudnienia na dowolnej formie umowy. O tym, jak sporządzić potrzebną dokumentację możesz dowiedzieć się od pracownika banku po złożeniu wniosku kredytowego.

Kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank – podsumowanie

Kredyt samochodowy w Santander Consumer Bank to szansa na pojazd używany do 12 lat, nowy samochód, a również samochód elektryczny lub motocykl. Bank akceptuje różne źródła przychodów, również z zagranicy, oraz pozwala na łączenie przychodu kilku osób przy ocenie kredytowej, w tym niespokrewnionych. Jest to więc bank w którym bardzo łatwo uzyskać kredyt na samochód.

Otrzymane zobowiązanie możemy spłacać w systemie rat równych, malejących lub balonowych. Dostępne jest oprocentowanie stałe oraz zmienne, a maksymalny czas spłaty to nawet 96 miesięcy. Santander Consumer Bank jest niedoceniony pod względem swojej oferty kredytów samochodowych — są one niezwykle dostępne i wygodne, a ich cena jest jak najbardziej rozsądna. Wyjątkowo dobre warunki dostaniemy na zakup samochodu elektrycznego, na których kredyty są jeszcze tańsze od standardowej oferty.

Kredyt samochodowy Santander Consumer Bank - zalety

 • Kredyt do 120% wartości auta z dodatkową gotówką!
 • Długi okres kredytowania.
 • Możliwość zakupu nawet dwunastoletnich aut.
 • Specjalna oferta na samochody elektryczne.

Kredyt samochodowy Santander Consumer Bank - wady

 • Brak ofert branżowych.
 • Nie otrzymamy leasingu w SCB.