Kredyt konsolidacyjny Alior Bank – podstawowe informacje

Propozycja restrukturyzacji zadłużenia u tego kredytodawcy pozwala na połączenie różnych typów zobowiązań finansowych. Co ciekawe, oferta nie obejmuje finansowania uzyskanego wcześniej w tej instytucji, np. kredytu gotówkowego Alior Bank.  Niestety, w przypadku oferty Alior Bank nie ma możliwości na włączenie do programu restrukturyzacji zadłużeń hipotecznych, choć z drugiej strony do skorzystania z produktu zachęcają atrakcyjne warunki i dodatkowe usługi.

Kredyt konsolidacyjny Alior Bank
Wymagania
 • stałe źródło dochodów (umowa o pracę, dzieło, zlecenie)
 • min. 18 lat
 • dowód osobisty
 • dokumenty potwierdzające zarobki
 • wystarczająca zdolność kredytowa
 • konto w Alior
Ubezpieczenie
 • opcjonalne
 • na kwotę do 250 000 zł
 • różne formy ochrony
Konsolidacja
 • kredyty gotówkowe
 • kredyty samochodowe
 • kredyty ratalne
 • karty kredytowe
 • pożyczki gotówkowe

Osoby, które chcą skonsolidować swoje obecne zadłużenia, nie muszą spełniać wiele warunków. Alior Bank wymaga jedynie stałego źródła dochodu w formie umowy o pracę, dzieło lub zlecenie. Jeśli chodzi o wiek, to trzeba mieć minimum 18 lat. Dodatkowo konieczne będzie dostarczenie dokumentów potwierdzających zarobki w formie zaświadczenia z zakładu pracy lub wyciągu z konta bankowego z ostatnim sześciu miesięcy, na które wpływało wynagrodzenie.

Oprócz tego Alior Bank umożliwia wykupienie ubezpieczenia m.in. w wypadku śmierci czy NNW. Kwota ochrony może opiewać maksymalnie na 250 000 zł, pod warunkiem posiadania oświadczenia o stanie zdrowia i wieku poniżej 70. roku życia.

Koszty kredytu konsolidacyjnego w Alior Banku

Jakie koszty kredytu konsolidacyjnego proponuje Alior Bank? W poniższej tabelce wskazaliśmy najważniejsze parametry tej propozycji bankowej. Jednym z największych atutów oferty jest to, że w przypadku stabilnej sytuacji finansowej bank nie będzie wymagał uregulowania prowizji za udzielenie kredytu.

Koszty kredytu konsolidacyjnego – Alior Bank
Kwota kredytuOd 30 000 do 150 000 zł
Okres kredytowaniaDo 10 lat
RRSO10,64 proc.
Prowizja za udzielenie kredytu0 proc.
Oprocentowanie zmienne5,9-10 proc.
Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu0 zł
Wydanie opinii bankowej50 zł
MonitMaks. do 25 zł

W tym miejscu należy podkreślić, że dla kredytów konsolidacyjnych z okresem kredytowania do 36 miesięcy oprocentowanie będzie stałe, natomiast dla kredytów od 37 do 120 miesięcy bank przewidział oprocentowanie zmienne.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank – koszty restrukturyzacji zadłużenia

Alior Bank zdaje sobie sprawę z obecnej sytuacji gospodarczej, dlatego z myślą o swoich klientach przygotował kredyt konsolidacyjny bez prowizji. W przypadku skorzystania z tej oferty, nazwanej “Komfortową konsolidacją IV” RRSO wynosi 10,64 proc.

Przy restrukturyzacji na kwotę 58 081 zł, wykupionym ubezpieczeniem i okresem kredytowania wynoszącym 101 miesięcy, wysokość raty to 857,85 i 856,64 zł (ostatnia rata). Całkowita kwota odsetek w tym przypadku wynosi 21 790,14 zł (kalkulacja wykonana 29.05.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie).

Należy przy tym pamiętać, że ta oferta kredytu konsolidacyjnego nie dotyczy zobowiązań zaciągniętych w Alior Banku – w takiej sytuacji wnioskodawca musi zapytać o oddzielną ofertę, która nie jest dostępna w internecie.

Wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny w Alior Bank

Jeśli chcemy otrzymać kredyt konsolidacyjny w Alior Banku, musimy wykonać kilka prostych kroków:

 • zostaw dane w formularzu online,
 • poczekaj na kontakt od doradcy finansowego,
 • dokonaj formalności przez telefon z pomocą konsultanta,
 • podpisz umowę i odbierz pieniądze.

Co ważne, jeśli chcemy skorzystać z oferty banku, musimy otworzyć Konto Jakże Osobiste. Zostaniemy także poproszeni o przesłanie odpowiednich dokumentów, m.in. zaświadczenia o dochodach. Oprócz tego konieczne będzie opisanie naszej sytuacji finansowej, np. jakie zobowiązania chcemy połączyć i na jaką kwotę.

Dodatkowa gotówka w ramach konsolidacji w Alior Bank

Klienci Alior Banku, którzy korzystają z kredytu konsolidacyjnego, mają możliwość uzyskania dodatkowych środków w postaci limitu odnawialnego na rachunku bankowym. Jego wysokość ustalana jest indywidualnie, zgodnie z potrzebami wnioskodawcy.

Finansowanie tego typu przyznawane jest na czas nieokreślony, ze stałym oprocentowaniem naliczanym jedynie od wykorzystanej kwoty limitu. Oferta przeznaczona jest tylko dla osób powyżej 22. roku życia. Z drugiej strony zaś każdy wpływ środków na rachunek bankowy automatycznie zmniejsza zadłużenie.

Kredyt konsolidacyjny Alior Bank – podsumowanie

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank sprawdzi się w głównej mierze dla tych, którzy chcą skonsolidować kilka większych zobowiązań na stosunkowo długi czas. Do skorzystania z oferty zachęca przede wszystkim brak naliczanej prowizji i możliwość uzyskania dodatkowych środków w ramach restrukturyzacji.

Z drugiej strony konieczne będzie założenie konta w Alior Banku, co może generować dodatkowe opłaty. Jak prezentują się wszystkie wady i zalety kredytu konsolidacyjnego w tej instytucji finansowej?