Kredyt hipoteczny w BNP Paribas – najważniejsze informacje

BNP Paribas oferuje dwa rodzaje finansowania tego typu – pożyczkę hipoteczną i Kredyt Hipoteczny z Niską Marżą. To właśnie on jest najważniejszym produktem z tej kategorii. Kredyt Hipoteczny z Niską Marżą to propozycja dla osób, które szukają środków na zakup mieszkania, budowę lub remont domu, ale też np. spłatę kredytów zaciągniętych na cele mieszkaniowe. To tylko niektóre z możliwości tego produktu. Dlatego nie dziwi fakt, że propozycja od BNP Paribas otrzymała statuetkę Złotego Bankiera. Kredyt Hipoteczny z Niską Marżą to:

 • Finansowanie w walucie PLN.
 • Pokrycie maksymalnie 70 proc. wartości nieruchomości.
 • Prowizja 0 proc.,
 • Wkład własny – min. 20 proc.
 • Refinansowanie środków zainwestowanych do roku wstecz.
 • Raty równe lub malejące.
 • Opcja zawieszenia spłaty kredytu na czas do 24 miesięcy.

Koszt kredytu hipotecznego w BNP Paribas – marża i oprocentowanie

Kredyt hipoteczny jest najpoważniejszym zobowiązaniem finansowym, z którego możemy skorzystać. Z tego powodu te produkty muszą być elastyczne i dobrze dopasowane do potrzeb danego konsumenta. Cechą charakterystyczną kredytów hipotecznych jest to, że banki w swoich ofertach informują szczegółowo o wszystkich kosztach. Dzięki temu można łatwo porównać różne propozycje. Przy szukaniu odpowiedniego kredytu hipotecznego trzeba mieć na uwadzę możliwe wzrosty stawki WIBOR. Nie zależy ona od danej instytucji finansowej – może jednak drastycznie podnieść całkowity koszt zobowiązania.

Podajemy przewidywane koszty Kredytu Hipotecznego z Niską Marżą w BNP Paribas w oparciu o przykład reprezentatywny. Kwota kredytu wynosi w tym przypadku 260 000 zł, czas spłaty 25 lat, a wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie to 330 000 zł . W kosztach kredytu uwzględniono dodatkowe koszty oraz ubezpieczenia. Przy takich parametrach koszt kredytu ma wynieść:

Kwota kredytu260 000 zł
RRSO2,63%
Oprocentowanie2,46%
WIBOR3M 0,26%
Prowizja/Marża0 zł za udzielenie kredytu, marża 2.20% (marża jest podwyższana o 1,50 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki przy założeniu, że nastąpi to w terminie 5 miesięcy od zawarcia umowy kredytu).
UbezpieczenieNabywając ubezpieczenie nieruchomości kredytobiorca uzyskuje dodatkową obniżkę marży o 0,10 p.p. w okresie ubezpieczenia.
Dodatkowe koszty
 • ocena wartości nieruchomości – 300 zł za mieszkanie,
 • PCC – 19 zł,
 • opłaty za konto.
Koszt pojedynczej raty1265,17 zł
Całkowity koszt kredytu111 336,66 zł
Całkowita kwota do spłaty311 336,66 zł

Trzeba wiedzieć, że do uzyskania kredytu hipotecznego w BNP Paribas potrzebne jest założenie ROR oraz uzyskanie ubezpieczenia nieruchomości i polisy na życie – może być to jednak opłacalne, ponieważ ubezpieczenia i otworzenie konta wyraźnie zmniejszą marżę banku za kredyt.

Lista dokumentów do kredytu hipotecznego w BNP Paribas

BNP Paribas w związku z udzieleniem kredytu hipotecznego będzie wymagał od wnioskującego przedstawienia pokaźnej liczby dokumentów, które będą obejmować nie tylko informacje o zarobkach, ale także o samej nieruchomości mającej być zabezpieczeniem finansowania. Wśród dokumentów, o które może nas poprosić bank znajdują się:

 • wniosek o zawarcie umowy,
 • wniosek o kredyt hipoteczny
 • umowa przedwstępna,
 • wypis z Księgi Wieczystej,
 • dokument tożsamości,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w BNP Paribas – krok po kroku

Proces uzyskania kredytu hipotecznego w BNP Paribas jest dość skomplikowany jednak trzeba zaznaczyć, że w każdym banku jest to naprawdę trudna procedura – spowodowane jest to przede wszystkim tym, że taki rodzaj kredytu jest udzielany na bardzo wysoką kwotę. Jak otrzymać finansowanie na nowe mieszkanie lub dom od tej instytucji? Poniżej przygotowaliśmy poradnik krok po kroku, który nieco ułatwi to zadanie.

 1. Najpierw sprawdź swoją zdolność kredytową – najprościej zrobić to poprzez wybrany kalkulator,
 2. następnie przyjdź do najbliższego oddziału BNP Paribas i porozmawiaj z doradcą o warunkach oferty oraz sprawdź, jakie są wymagane dokumenty,
 3. wypełnij wniosek i załącz potrzebne dokumenty. Potem przekaż je bankowi,
 4. po otrzymaniu pozytywnej decyzji udaj się do placówki banku i podpisz umowę o kredyt hipoteczny,
 5. ostatnim krokiem będzie złożenie dyspozycji wypłaty wraz z wymaganymi dokumentami. Dzięki temu kredyt zostanie niezwłocznie wypłacony!

Kto może otrzymać kredyt hipoteczny w BNP Paribas?

Trzeba wiedzieć, że o kredyt hipoteczny w BNP Paribas może wnioskować każdy, kto jest pełnoletni i może potwierdzić miesięczne dochody. Jakie jeszcze warunki musi spełnić klient ubiegający się sfinansowanie nieruchomości? Z pewnością należy się przygotować na to, że bank będzie wymagał:

 • potwierdzenia zatrudnienia – dopuszczalne są przeróżne formy umów,
 • posiadania wkładu własny w wysokości co najmniej 20 proc. wartości nieruchomości,
 • wystarczająco wysokich dochodów w stosunku do zaciąganego zobowiązania,
 • przedstawienia wszelkich wymaganych dokumentów,

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas – warunki dochodowe

BNP Paribas umożliwia wnioskowanie klientom, którzy posiadają dochody z różnych źródeł. W tym miejscu warto też podkreślić, że każda sytuacja jest rozpatrywana w sposób indywidualny. Okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy musi trwać minimum 3 miesiące oraz spełniać przynajmniej jedno z wymaganych założeń banku. W przypadku przedsiębiorców działalność gospodarcza musi być prowadzona minimum przez 12 miesięcy.

BNP Paribas akceptuje następujące źródła dochodu:

 • umowa o pracę (w tym na czas określony),
 • umowa zlecenie i o dzieło,
 • działalność gospodarczą,
 • działalność rolnicza,
 • inne legalne i stałe źródła dochodów,

Najbardziej postrzeganym źródłem dochodów jest oczywiście umowa o pracę na czas nieokreślony. Duże znaczenie podczas wnioskowania o kredyt ma również czas obowiązywania umowy czy prowadzenia działalności gospodarczej. Trzeba zdawać sobie sprawę, że lepiej widziane przez bank źródła dochodów mogą pozwolić na zaciągnięcie kredytu przy niższych dochodach.

Na co można wziąć kredyt hipoteczny w BNP Paribas?

Mimo, iż najczęściej kredytobiorcy zaciągają tak duże zobowiązanie finansowe na zakup domu lub mieszkania, to kredyt od tego banku można również przeznaczyć na inne plany mieszkaniowe. BNP Paribas daje możliwość uzyskania pieniędzy na sfinansowanie następujących celów:

 • remont lub przebudowa nieruchomości,
 • zakup działki budowlanej,
 • budowa domu lub mieszkania,
 • działka budowlana lub rekreacyjna,
 • refinansowanie kredytu mieszkaniowego.

Wysokość wkładu własnego w BNP Paribas

Najniższy dopuszczalny przez BNP Paribas wkład własny wynosi 20 proc., który jest indywidualnie określany dla każdego wniosku i wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu. Trzeba też zaznaczyć, że 10 proc.wkładu własnego to obecnie najniższa legalna wartość – te zasady zostały ustalone przez Komisję Nadzoru Finansowego sprawującej nadzór nad sektorem bankowym.

Ważne – BNP Paribas wymaga również dodatkowego zabezpieczenia kredytu poprzez zakup pakietów ubezpieczeniowych.

Nadpłata kredytu hipotecznego w BNP Paribas

W BNP Paribas obowiązuje tzw. prowizja rekompensacyjna, czyli opłata od przedterminowo spłaconej kwoty kredytu.Wynosi ona stosunkowo niskie 1 proc. i obowiązuje zarówno przy nadpłacie jak i całkowitej, wcześniejszej spłacie kredytu. Pomimo ustawowego obowiązku BNP nie informuje, że opłata obowiązuje jedynie przez 3 pierwsze lata trwania kredytu.

Nie da się stwierdzić, czy oznacza to, że BNP pobiera taką opłatę przez cały czas kredytowania, czy jedynie nie informuje o zaprzestaniu pobierania opłaty po 3 latach trwania kredytu. Jeżeli mamy do czynienia z pierwszym przypadkiem, to klienci BNP mają prawo domagać się zniesienia opłaty.

Nasza opinia o kredycie hipotecznym od BNP Paribas

BNP Paribas cieszy się sporą popularnością na naszym rynku finansowym i może pochwalić się dużym zaufaniem klientów. Kredyt hipoteczny od tego banku należy do ścisłej czołówki ofert kredytowych. Największym atutem tego produktu finansowego jest niska marża. Ponadto klienci mogą uzyskać finansowanie na zakup domu lub mieszkania na jasnych warunkach w szybki sposób. Jakie są wady i zalety tego kredytu?