Kredito24, lider wśród internetowych pożyczek wzięło udział w tych prestiżowych targach informatycznych. CeBIT jest wydarzeniem organizowanym od 30 lat, na którym prezentowane są innowacyjne rozwiązania oprogramowania, sprzętu komputerowego oraz nowych technologii. W tym roku głównym zagadnieniem była problematyka „datability“ określająca wykorzystanie dużych ilości danych w sposób odpowiedzialny.

Podczas targów Kredito24 zaprezentowało swoją innowacyjną technologię, dzięki której możliwe jest magazynowanie oraz weryfikowanie danych, które pożyczkobiorcy uzupełniają podczas wypełniania wniosków pożyczkowych. Kredito24 czerpie również informacje o swoich klientach z portali społecznościowych i platformy zakupowej. Tak bogaty zasób danych, dzięki innowacyjnym sposobom ich przetwarzania, pozwala firmie na dostosowywanie oferowanych produktów finansowych do aktualnych potrzeb jej klientów.

Big Data w pożyczkach

Pojęcie BIG DATA jest w ostatnim czasie tematem mnóstwa debat. Specjaliści, zarówno z dziedziny nowych technologii, przetwarzania danych oraz marketingu rozważają nad tym, jak racjonalnie i odpowiedzialnie gromadzić, a także wykorzystywać informacje na temat swoich klientów. Priorytetem jest stworzenie takich technologii, które umożliwią właściwe analizowanie wszystkich zebranych danych. Dzięki temu firmy będą mogły dostosowywać parametry oferty do indywidualnych potrzeb jej odbiorców.

Stoisko polskiego pożyczkodawcy na targach cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów oraz ekspertów z dziedziny BIG DATA.