KPF: pod Mikrokasa S.A. poszywa się inna firma

Działająca na rynku nieprzerwanie od 2009 roku firma pożyczkowa Mikrokasa udziela pożyczek ratalnych osobom fizycznym w oparciu o minimum formalności.

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce informuje, że swoje usługi świadczy także oszust noszący taką samą nazwę. Różnica tkwi w szczególe dotyczącym zapisu adresu strony www pożyczkodawcy. Mikrokasa S.A. z Gdyni, która jest rzetelną i uczciwą spółką znajduje się pod adresem: www.mikrokasa.pl. Oszuści podszywający się pod nią udzielają pożyczek za pomocą strony www.mikro-kasa.pl.

Klienci Mikrokasa S.A. z Gdyni narażeni są na otrzymanie wiadomości SMS o następującej treści: “Witaj. Jest przygotowana nowa oferta pożyczki, wystarczy zawnioskować na: www.mikro-kasa.pl lub wysłać sms treści WNIOSEK na nr 72044 – szybka wypłata (2,45 szt)”. Mikrokasa oraz Komisja Nadzoru Finansowego przestrzegają przed korzystaniem z usług nowego pożyczkodawcy. Podejrzewa się, że firma imitująca Mikrokasa S.A. z Gdyni chce zniszczyć wizerunek przedsiębiorstwa, który pracownicy firmy budowali wiele lat.

Pożyczka w Mikrokasa S.A. z Gdyni – ile można pożyczyć?

Pożyczka w Mikrokasa S.A. z Gdyni to kredyt na kwotę 15 000 zł na 30 równych rat. Przy takim okresie kredytowania pożyczka nie będzie odczuwalna dla domowego budżetu. Celem firmy jest prawidłowe, szybkie i zrozumiałe przekazywanie informacji klientom. Każdy kto wnioskuje o dodatkowe pieniądze u tego pożyczkodawcy może liczyć na indywidualne podejście do sprawy, a także pomoc podczas problemów ze spłatą pożyczki. Mikrokasa zapewnia możliwość przedłużenia terminu spłaty kredytu, a także konsolidacji pożyczek.

Oszustów na rynku pożyczkowym nie brakuje. Jeśli zauważymy podejrzaną ofertę pożyczkową, powinniśmy ją zgłosić Komisji Nadzoru Finansowego. Organ czuwa, aby na rynku swoje usługi świadczyły jedynie rzetelne, sprawdzone i zarejestrowane w Rejestrze Firm Pożyczkowych instytucje – komentuje Tymon Zastrzeżyński, eskpert pozyczkaportal.pl