-
Nasza ocena: (skala 1-10)

Konto w Vialet

Konto w Vialet - opłaty

Opłata za prowadzenie
Opłata za kartę
Płatności mobilne Tak

Vialet to zupełnie nowa oferta pozabankowego rachunku IBAN. W ramach tej usługi możemy skorzystać z darmowego konta bankowego w walucie euro z podpiętą do niego kartą Mastercard i bezpłatnymi przelewami na terenie całej UE. Oferta przeznaczona jest zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Konto Vialet to alternatywa dla produktów, które oferują banki. Do zarządzania rachunkiem osobistym wystarczy dedykowana aplikacja. Pomimo internetowego charakteru konta, możemy do niego zamówić kartę Mastercard z możliwością płatności zbliżeniowych oraz transakcji gotówkowych.

Konto Vialet – darmowy rachunek osobisty

Samo założenie oraz prowadzenie rachunku w Vialet jest bezpłatne, a dodatkowo bardzo proste. Cała procedura powinna zająć około 3 minut. Jak to zrobić?

 1. Wejdź na stronę vialet.eu.
 2. Aby pobrać aplikację, wpisz swój numer telefonu lub zeskanuj kod QR. Możesz też ściągnąć program bezpośrednio z Google Play lub App Store’a.
 3. Otwórz aplikację i podaj swój e-mail, numer telefonu, imię i nazwisko, datę urodzenia. Na końcu wybierz kraj zamieszkania z dostępnej listy.
 4. Utwórz hasło do konta Vialet. Otrzymasz natychmiastowo swój własny numer IBAN. Możesz teraz doładować swój rachunek.

Jak widać, otwarcie rachunku osobistego Vialet jest całkowicie dyskretne, a firma nie udostępnia informacji na nasz temat osobom trzecim bez naszego pozwolenia (zgodnie z dyrektywą unijną PSD2). Dlatego też dobrze sprawdzi się dla osób zadłużonych, które nie chcą, aby komornik zajął im konto. To także jeden z przykładów na to, jak może działać bankowość mobilna. Aby korzystać z pełni możliwości, jakie daje Vialet, musimy zamówić kartę i przejść przez weryfikację:

 • otwórz swój profil i wybierz “rozpocznij identyfikację”,
 • podaj adres do korespondencji (zostanie wysłana na niego karta),
 • zrób selfie i wykonaj zdjęcie dokumentu tożsamości – może to być paszport lub dowód osobisty.

Jeśli pozytywnie przejdziemy weryfikację dzięki nowoczesnym zabezpieczeniom biometrycznym, karta Mastercard zostanie do nas przesłana. W tym przypadku trzeba będzie jednak zapłacić 4,95 euro za wysyłkę. Po jej otrzymaniu możemy swobodnie wypłacać gotówkę, płacić nią w sklepach i przez internet.

Konto Vialet dla firm

Via Payments oferuje także rozwiązania dla klientów biznesowych. W ramach produktu Vialet przedsiębiorcy mogą korzystać z przelewów masowych do Rosji i Ukrainy np. dla pracowników i kontrahentów. Do zlecenia transferu wystarczy numer karty oraz imię i nazwisko posiadacza.

Co więcej, firmy mają możliwość integracji API z własnym systemem lub udostępnianie danych do przelewów na podstawie pliku w formacie .csv.

Podstawowe opłaty w Konto w Vialet

Vialet to konto mobilne, dlatego niemożliwe jest wykonanie przelewu w placówce. W zamian jednak możem yzlecać darmowe przelewy internetowe, zagraniczne i SEPA na terenie całej Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o transakcje natychmiastowe i ekspresowe, jest to możliwe tylko w przypadku, gdy odbiorca także posiada konto Vialet. Taki transfer pieniężny również jest wolny od jakichkolwiek opłat.

Przelew internetowy
 • 0 zł
Przelew w placówce
 • n/d
Przelew ekspresowy
 • 0 zł
Przelew Swift
 • n/d
Przelew SEPA
 • 0 zł

Opłaty za kartę, bankomaty i BLIK w Konto w Vialet

Karta do konta Vialet jest bezpłatna, przyjdzie jednak nam zapłacić za jej wysyłkę (4,95 euro). Opłata miesięczna jest stosunkowo niewielka, bo wynosi tylko 5 zł po przeliczeniu z euro. Kartę Mastercard wykorzystamy do płatności zbliżeniowych, zakupów stacjonarnych i online. Dzięki technologii 3D secure nie musimy martwić się o nasze bezpieczeństwo. Pobieranie pieniędzy z bankomatu kosztuje 5 proc. i min. 10 zł od każdej transakcji. W przypadku wypłaty w innej walucie niż euro uwzględnia się aktualny kurs Mastercard oraz prowizję w wysokości 1 proc. Niestety poprzez Vialet nie zapłacimy kodem BLIK.

Rodzaj karty
 • Mastercard
Transakcje kartą
 • płatności online i stacjonarne – 0 zł
Wypłaty z bankomatów
 • wypłata z bankomatów – 5 proc. minimum 10 zł
 • wypłata z bankomatów za granicą – 1 proc. + kurs Mastercard
Wpłaty do bankomatów
 • n/d
Transakcje BLIK
 • n/d

Konto w Vialet - opłaty za przelewy

Vialet to konto mobilne, dlatego niemożliwe jest wykonanie przelewu w placówce. W zamian jednak możem yzlecać darmowe przelewy internetowe, zagraniczne i SEPA na terenie całej Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o transakcje natychmiastowe i ekspresowe, jest to możliwe tylko w przypadku, gdy odbiorca także posiada konto Vialet. Taki transfer pieniężny również jest wolny od jakichkolwiek opłat.

Przelew internetowy
 • 0 zł
Przelew w placówce
 • n/d
Przelew ekspresowy
 • 0 zł
Przelew Swift
 • n/d
Przelew SEPA
 • 0 zł

Zalety i wady Konto w Vialet

Konto Vialet jest skierowane przede wszystkim do osób, które potrzebują darmowego konta do wykonywania płatności w euro na terenie Unii Europejskiej. Dlatego też dobrze się sprawdzi dla zarabiających na życie np. w Holandii czy Niemczech. Nie posiada dodatkowych funkcji, choć pozwala na wygodne korzystanie z podstawowych działań związanych z zarządzaniem własnymi finansami. Rachunek osobisty Vialet to także pewne rozwiązanie dla zadłużonych osób, których dotychczasowe konta zostały zajęte przez komornika, gdyż siedziba firmy znajduje się poza granicami Polski, co utrudnia działania organu egzekucyjnego. Szkoda tylko, że konto można prowadzić jedynie w euro.

Konto w Vialet - zalety

 • brak opłat za prowadzenie konta,
 • szybka aktywacja,
 • darmowe przelewy internetowe, zagraniczne, SEPA,
 • karta do konta Mastercard z funkcją płatności zbliżeniowych,
 • zarządzanie rachunkiem poprzez wygodną aplikację mobilną,
 • firma działa zgodnie z europejską dyrektywą PSD2.
 • alternatywa dla osób zadłużonych.

Konto w Vialet - wady

 • brak płatności BLIK,
 • opłata miesięczna za kartę w wysokości 5 zł,
 • rachunek tylko w euro,
 • wysoka opłata za wypłaty z bankomatów.

Opinie klientów o Konto w Vialet

OcenaLiczba głosów
5★
11%
1
4★
0%
0
3★
11%
1
2★
33%
3
1★
44%
4
Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Feedback
Zobacz wszystkie komentarze
Kamilll
Ocena :
     

dlaczego nie mogę przejść weryfikacji?

Michał
Ocena :
     

Nie jest to oferta roku, a dziwne. Bo jak pojawiaja sie instytucje finansowe, ale nie banki to by zdobyc klienta maja super oferte, bardzo konkurencyjna i wygodna, a tutaj?
Bez szalu, a do tego wiele opinii o dlugim okresie oczekiwania na karte. Moim zdaniem jednak warto decydowac sie na instytucje znane, sprawdzone, z renoma.

Kornelia VIALET support

Szanowny Panie,
Długi czas oczekiwania na dostarczenie karty jest spowodowany ograniczeniami w transporcie związanymi z aktualną sytuacją pandemiczną.
W celu dokładniejszego zapoznania się zaletami naszej oferty, zapraszam na naszą stronę:

Lukasz
Ocena :
     

Kolejny miesiac czekam na karte i raczej sie nie doczekam. Cos mi wyglada na to, ze tu jakis przekrecik jest. Teraz staram sie zamknac konto to nikt nie odpisuje na moje prosby itp

Kornelia VIALET support

Szanowny Panie,
Przepraszamy za utrudnienia związane z dostarczeniem karty. Aktualna sytuacja epidemiologiczna powoduje opóźnienia w przesyłkach.
W celu zamknięcia konta, proszę o ponowny kontakt poprzez czat.

szymon
Ocena :
     

Wpłaciłem 3000zl. Nie przysłano mi karty, zablokowano możliwość logowania jako loginu z mojego telefonu +372….. Nie odpisują na chaty. Nie odpisują na maile. Jestem zdruzgotany. Wie ktoś może czy zgłaszać to na Policję? Czy np do UOkiKu?

Kornelia VIALET support

Szanowny Panie,
Opóźnienia związane z dostarczeniem karty są związane z sytuacją epidemiologiczną. Przepraszamy za tak długi czas oczekiwania.
Dokładamy wszelkich starań, żeby sprostać oczekiwaniom naszych klientów, dlatego pracujemy nad coraz krótszym czasem odpowiedzi na pytania.
Jeśli wciąż czeka Pan na rozwiązanie swojego problemu, prosimy o ponowny kontakt poprzez czat, lub na adres e-mail support@(...)

Catrina
Ocena :
     

.Od 2 miesięcy nie mam karty do bankomatu, która niby wysłali. Na dodatek blokują przelewy wychodzące! Jakim prawem? Wysyłam znajomym pieniądze , żeby wyjęli mi je od siebie z konta bankowego! Jestem pozbawiona tej możliwości a oni blokują mi przelew na 100 e bo sprawdzają czy nie jest fałszywy! Uważajcie , bo pozbawia was gotówki! Macie pieniądze a nie możecie nic z nimi zrobić. Czat milczy , na maile nie odpisują. Trzeba się szybko rozstać z tym bankiem!

Kornelia VIALET support

Dzień dobry,
Niektóre przelewy mogą być zawieszane w związku z dokładniejszą weryfikacją pod kątem AML- przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. W takiej sytuacji należy nawiązać z nami kontakt poprzez czat lub e-mail.
Bardzo nam przykro, że czas oczekiwania na odpowiedź nie był dla Pani satysfakcjonujący. Dołożymy wszelkich starań, żeby podobne sytuacje się nie powtarzały.
Natomiast oczekiwanie na kartę kredytową może być nieco wydłużone w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, która powoduje opóźnienia w dostarczaniu przesyłek.

Catrina
Ocena :
     

Nie doszedł do mnie przelew z wypłatą. Nie mam za co żyć. Kontakt beznadziejny , milczą.

Kornelia VIALET support

Szanowna Pani,
Bardzo nam przykro, ze czas oczekiwania na odpowiedź na czacie nie był dla Pani satysfakcjonujący. Zrobimy co w naszej mocy, żeby to poprawić w przyszłości.

Miszi
Ocena :
     

Bardzo proszę spojrzeć na minusy- RACHNEK TYLKO W EURO? Albo BRAK BLIKa? WYSOKIE OPLATY ZA WYPLATY Z BANKOMATÓW?
To chyba wystarczy! Zdecydowanie sa lepsze oferty- niemal wszystkie!

Kornelia VIALET support

Dzień dobry,
Niedawno wprowadziliśmy w naszej aplikacji kilka aktualizacji. Na ten moment rachunek na koncie VIALET jest dostępny w walucie PLN.
Aktualnie nie obsługujemy płatności BLIKiem, jednak rozważamy wprowadzenie tej funkcji w przyszłości.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty również na naszej stronie. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu poprzez czat.

Joseph
Ocena :
     

Wszystko byłoby ok, ale za niedopatrzenie uważam, że nie ma możliwości uruchomienia płatności BLIKiem. Blik to genialne rozwiązanie, a tu tego bardzo brakuje.

Tandi
Ocena :
     

konto jest DARMOWE i ma bardzo dobra ofertę. Polecam.

Kornelia VIALET support

Dziękujemy za pozytywny komentarz!

Polecane oferty

Rachunek płatniczy IKS Classic w KASA Stefczyka – Promocja do konta bankowego
Opłata za konto: 0 zł
Karta:
Przelewy:-
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie
Załóż Konto w Porządku w Banku Pocztowym
Opłata za konto: 0/7,99 zł
Karta: 0/6,99 zł
Przelewy:-
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie
eKonto standard w mBank
Opłata za konto:
Karta:
Przelewy:-
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie

2021 © pozyczkaportal.pl