Konto w Vialet

Informacje o Konto w Vialet
Konto w Vialet - zobacz ofertę
2.2/5
11
opinii
Załóż konto
Opłata za prowadzenie:
0 zł
Opłata za kartę
0 zł
Płatności mobilne:
Tak
Ocena
6/10
Vialet to zupełnie nowa oferta karty kredytowej z dopasowanym limitem kredytowym i pozabankowym rachunkiem IBAN. W ramach tej usługi możemy dodatkowo skorzystać z darmowego konta płatniczego i podpiętej do niego karty Mastercard, korzystając z bezpłatnych przelewów na terenie całej UE.

Limit kredytowy Vialet to alternatywa dla produktów, które oferują banki. Do zarządzania limitem i rachunkiem płatniczym wystarczy dedykowana aplikacja. Pomimo internetowego charakteru konta, możemy do niego zamówić plastikową kartę Mastercard z możliwością płatności zbliżeniowych oraz transakcji gotówkowych.

Vialet – elastyczny limit kredytowy

Samo złożenie wniosku o limit kredytowy i rachunek w Vialet jest bezpłatne i w pełni automatyczne – jedynym dokumentem niezbędnym do uzyskania pozabankowej karty kredytowej jest dowód osobisty. Cała procedura nie powinna zająć więcej niż 15 minut. Jak to zrobić?

 • Pobierz i zainstaluj aplikację mobilną VIALET ze sklepu Play Store lub App Store,
 • Zarejestruj się przy użyciu adresu e-mail i numeru telefonu,
 • Uzupełnij dane osobowe postępując zgodnie z instrukcją w aplikacji,
 • Zidentyfikuj swoją tożsamość robiąc zdjęcie siebie i dokumentu tożsamości,
 • Kończąc rejestrację stwórz kod PIN, który służy zarówno do logowania do aplikacji jak i potwierdzania transakcji,
 • Po zakończonej rejestracji zostanie Ci przyznany numer IBAN oraz możliwość zamówienia karty kredytowej,
 • Wejdź do zakładki „Limit”, wybierz maksymalną miesięczną ratę (zastanów się dłużej nad wyborem raty – od niej zależy wysokość limitu o który wnioskujesz),
 • Udziel wymaganych zgód i poczekaj na przeprocesowanie wniosku,
 • Ciesz się limitem kredytowym.

Przy zatwierdzeniu oferty limitu zostanie do Ciebie wysłana karta kredytowa Mastercard. Nie musisz nawet czekać na jej dostarczenie aby zarządzać swoim limitem – korzystaj z niego od razu poprzez przelewy lub kartę wirtualną.

Kroki od 1 do 4 możesz również rozpocząć na stronie internetowej www.vialet.pl, jednak do dokończenia wniosku o limit kredytowy będzie potrzebna instalacja aplikacji mobilnej.

Limit kredytowy, w zależności od oferty, można spłacać nawet w 10 wygodnych ratach. Zawsze istnieje opcja całkowitej spłaty limitu. Jest on odnawialny, więc po spłacie wykorzystanej kwoty staje się ona ponownie dostępna.

Vialet – darmowy rachunek osobisty

Vialet to nie tylko limit kredytowy, to również darmowy rachunek osobisty z pozabankowym numerem IBAN i bezdotykową kartą kredytową Mastercard.

Otwarcie rachunku osobistego Vialet jest dyskretne, a firma nie udostępnia informacji na nasz temat osobom trzecim bez naszego pozwolenia (zgodnie z dyrektywą unijną PSD2). To także jeden z przykładów na to, jak może działać bankowość mobilna. Aby korzystać z pełni możliwości, jakie daje Vialet, powinniśmy zamówić kartę na jeden z poniższych sposobów:

 • Złóż wniosek o limit kredytowy – karta kredytowa zostanie do Ciebie dostarczona po zatwierdzeniu oferty,
 • Bez składania wniosku o limit ale przy zatwierdzonej rejestracji – wejdź w zakładkę „Karta” i uzupełnij dane, które mają znaleźć się na karcie oraz adres do wysyłki.

W obu przypadkach za wysyłkę karty nic nie płacimy. Miesięczne użytkowanie karty jest również darmowe. Po otrzymaniu karty możemy swobodnie wypłacać gotówkę, płacić nią w sklepach i przez Internet.

Opłaty za kartę, bankomaty i BLIK w Konto w Vialet

Karta do konta Vialet jest bezpłatna, dotyczy to wysyłki i miesięcznego utrzymania. Kartę Mastercard wykorzystamy do płatności zbliżeniowych, zakupów stacjonarnych i online. Dzięki technologii 3-D Secure nie musimy martwić się o nasze bezpieczeństwo. Pobieranie pieniędzy z bankomatu kosztuje 5 proc. i min. 10 zł od każdej transakcji. W przypadku wypłaty w innej walucie niż PLN uwzględnia się aktualny kurs Mastercard oraz prowizję w wysokości 1 proc. Niestety póki co poprzez Vialet nie zapłacimy kodem BLIK.

Rodzaj karty
 • Mastercard
Transakcje kartą
 • płatności online i stacjonarne – 0 zł
Wypłaty z bankomatów
 • wypłata z bankomatów – 5 proc. minimum 10 zł,
 • wypłata z bankomatów za granicą – 1 proc. + kurs Mastercard
Wpłaty do bankomatów
 • brak możliwości
Transakcje BLIK
 • brak możliwości

Konto w Vialet - opłaty za przelewy

Vialet to konto mobilne, dlatego niemożliwe jest wykonanie przelewu w placówce. W zamian jednak możemy zlecać darmowe przelewy internetowe, zagraniczne i SEPA na terenie całej Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o transakcje natychmiastowe i ekspresowe, jest to możliwe tylko w przypadku, gdy odbiorca także posiada konto Vialet. Taki transfer pieniężny również jest wolny od jakichkolwiek opłat.

Przelew internetowy
 • 0 zł
Przelew w placówce
 • brak możliwości
Przelew ekspresowy
 • 0 zł
Przelew Swift
 • brak możliwości
Przelew SEPA
 • 0 zł

Zaty i wady Konto w Vialet

Konto Vialet jest skierowane przede wszystkim do osób, które potrzebują karty kredytowej z limitem kredytowym. Użytkownik dodatkowo dostaje darmowy rachunek płatniczy z IBAN i kartę kredytową Mastercard. Nie posiada dodatkowych funkcji, choć pozwala na wygodne korzystanie z podstawowych działań związanych z zarządzaniem własnymi finansami. W Polsce główną walutą konta Vialet jest PLN.

Konto w Vialet - zalety

 • elastyczny i odnawialny limit kredytowy,
 • brak opłat za prowadzenie konta, wydanie i utrzymanie karty
 • w pełni automatyczny proces rejestracji,
 • darmowe przelewy internetowe, zagraniczne, SEPA,
 • karta do konta Mastercard z funkcją płatności zbliżeniowych,
 • zarządzanie rachunkiem poprzez wygodną aplikację mobilną,
 • firma działa zgodnie z europejską dyrektywą PSD2.

Konto w Vialet - wady

 • brak płatności BLIK,
 • brak płatności Google Pay i Apple Pay,
 • wysoka opłata za wypłaty z bankomatów.

Podstawowe opłaty w Konto w Vialet

Vialet to konto mobilne, dlatego niemożliwe jest wykonanie przelewu w placówce. W zamian jednak możem yzlecać darmowe przelewy internetowe, zagraniczne i SEPA na terenie całej Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o transakcje natychmiastowe i ekspresowe, jest to możliwe tylko w przypadku, gdy odbiorca także posiada konto Vialet. Taki transfer pieniężny również jest wolny od jakichkolwiek opłat.

Przelew internetowy
 • 0 zł
Przelew w placówce
 • n/d
Przelew ekspresowy
 • 0 zł
Przelew Swift
 • n/d
Przelew SEPA
 • 0 zł

Opinie klientów o Konto w Vialet

2.2/5
11 opinii
2
0
1
3
5
Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Uwagi
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
Ocena :
     

Byłem użytkownikiem vialetu 1,5 (...) problemów.Za to teraz (...) kontaktu z (...) informacje na koncie,brak możliwości korzystania ze środków na (...) pomocy.

Andrzej
Ocena :
     

potrzebowałem na szybko pożyczki na dowód osobisty i się udało.

Pioter

To krętacze od wczoraj zrobiłem kilkanaście przelewów i wybiórczo dwa przeszły reszta sorki są zawieszone, więc tak to wygląda ODRADZAM VIALET!

Andrzej

Też mam zablokowane przelewy. Od kilku dni coś nie działa. A możesz zrobić Top Up przez przelewy24 ?

Mmmm

Dlaczego przelewy 24 nie działają odblokujedie to a nie straszycie później

Kamilll
Ocena :
     

dlaczego nie mogę przejść weryfikacji?

Michał
Ocena :
     

Nie jest to oferta roku, a dziwne. Bo jak pojawiaja sie instytucje finansowe, ale nie banki to by zdobyc klienta maja super oferte, bardzo konkurencyjna i wygodna, a tutaj?
Bez szalu, a do tego wiele opinii o dlugim okresie oczekiwania na karte. Moim zdaniem jednak warto decydowac sie na instytucje znane, sprawdzone, z renoma.

Kornelia VIALET support

Szanowny Panie,
Długi czas oczekiwania na dostarczenie karty jest spowodowany ograniczeniami w transporcie związanymi z aktualną sytuacją pandemiczną.
W celu dokładniejszego zapoznania się zaletami naszej oferty, zapraszam na naszą stronę:

Abe

Czy jest szansa na przyznanie limitu karty kredytowej ze zła historia ?

Lukasz
Ocena :
     

Kolejny miesiac czekam na karte i raczej sie nie doczekam. Cos mi wyglada na to, ze tu jakis przekrecik jest. Teraz staram sie zamknac konto to nikt nie odpisuje na moje prosby itp

Kornelia VIALET support

Szanowny Panie,
Przepraszamy za utrudnienia związane z dostarczeniem karty. Aktualna sytuacja epidemiologiczna powoduje opóźnienia w przesyłkach.
W celu zamknięcia konta, proszę o ponowny kontakt poprzez czat.

szymon
Ocena :
     

Wpłaciłem 3000zl. Nie przysłano mi karty, zablokowano możliwość logowania jako loginu z mojego telefonu +372….. Nie odpisują na chaty. Nie odpisują na maile. Jestem zdruzgotany. Wie ktoś może czy zgłaszać to na Policję? Czy np do UOkiKu?

Kornelia VIALET support

Szanowny Panie,
Opóźnienia związane z dostarczeniem karty są związane z sytuacją epidemiologiczną. Przepraszamy za tak długi czas oczekiwania.
Dokładamy wszelkich starań, żeby sprostać oczekiwaniom naszych klientów, dlatego pracujemy nad coraz krótszym czasem odpowiedzi na pytania.
Jeśli wciąż czeka Pan na rozwiązanie swojego problemu, prosimy o ponowny kontakt poprzez czat, lub na adres e-mail support@(...)

Catrina
Ocena :
     

.Od 2 miesięcy nie mam karty do bankomatu, która niby wysłali. Na dodatek blokują przelewy wychodzące! Jakim prawem? Wysyłam znajomym pieniądze , żeby wyjęli mi je od siebie z konta bankowego! Jestem pozbawiona tej możliwości a oni blokują mi przelew na 100 e bo sprawdzają czy nie jest fałszywy! Uważajcie , bo pozbawia was gotówki! Macie pieniądze a nie możecie nic z nimi zrobić. Czat milczy , na maile nie odpisują. Trzeba się szybko rozstać z tym bankiem!

Kornelia VIALET support

Dzień dobry,
Niektóre przelewy mogą być zawieszane w związku z dokładniejszą weryfikacją pod kątem AML- przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. W takiej sytuacji należy nawiązać z nami kontakt poprzez czat lub e-mail.
Bardzo nam przykro, że czas oczekiwania na odpowiedź nie był dla Pani satysfakcjonujący. Dołożymy wszelkich starań, żeby podobne sytuacje się nie powtarzały.
Natomiast oczekiwanie na kartę kredytową może być nieco wydłużone w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, która powoduje opóźnienia w dostarczaniu przesyłek.

Catrina
Ocena :
     

Nie doszedł do mnie przelew z wypłatą. Nie mam za co żyć. Kontakt beznadziejny , milczą.

Kornelia VIALET support

Szanowna Pani,
Bardzo nam przykro, ze czas oczekiwania na odpowiedź na czacie nie był dla Pani satysfakcjonujący. Zrobimy co w naszej mocy, żeby to poprawić w przyszłości.

Miszi
Ocena :
     

Bardzo proszę spojrzeć na minusy- RACHNEK TYLKO W EURO? Albo BRAK BLIKa? WYSOKIE OPLATY ZA WYPLATY Z BANKOMATÓW?
To chyba wystarczy! Zdecydowanie sa lepsze oferty- niemal wszystkie!

Kornelia VIALET support

Dzień dobry,
Niedawno wprowadziliśmy w naszej aplikacji kilka aktualizacji. Na ten moment rachunek na koncie VIALET jest dostępny w walucie PLN.
Aktualnie nie obsługujemy płatności BLIKiem, jednak rozważamy wprowadzenie tej funkcji w przyszłości.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty również na naszej stronie. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu poprzez czat.

Joseph
Ocena :
     

Wszystko byłoby ok, ale za niedopatrzenie uważam, że nie ma możliwości uruchomienia płatności BLIKiem. Blik to genialne rozwiązanie, a tu tego bardzo brakuje.

Tandi
Ocena :
     

konto jest DARMOWE i ma bardzo dobra ofertę. Polecam.

Kornelia VIALET support

Dziękujemy za pozytywny komentarz!

Newsletter

Codziennie świeże treści z rynku finansów, fintechu. Aktualne porady, najciekawsze wydarzenia w branży, opinie, komentarze ekspertów. Innymi słowy - pożyczkaportal w pigułce.

Co w nim znajdziesz?

Aktualności branżowe
Co warto zobaczyć w branży
Opinie ekspertów
Praktyczne porady z zakresu finansów
Złóż wniosek
Porównaj (0) Wyczyść