Konsolidacja długów w PKO BP bez prowizji powyżej 50 000 zł

W zależności od wielkości zadłużenia, liczyć można na różne warunki konsolidacji długów w PKO BP. Powyżej 20 000 zł prowizja wynosi zaledwie 1,99%, podczas gdy pożyczka konsolidacyjna powyżej 50 000 zł udzielana jest całkowicie bez prowizji. Ile wyniosą ostatecznie koszty zmniejszania rat zaciągniętych kredytów przy pomocy PKO BP?
Jak wnioskować o promocyjną pożyczkę konsolidacyjną PKO BP?
PKP Bank Polski

PKO BP jest największym Polskim Bankiem. W jego ofercie nie mogło więc zabraknąć oferty konsolidacyjnej. Możemy tu liczyć na połączenie zobowiązań w kwocie od 1306 do 200 000 zł. Maksymalny czas spłaty zobowiązania wynosi 120 miesięcy, czyli 10 lat. Zobacz ile to kosztuje i czy warto skorzystać z konsolidacji w PKO BP.

Zapytaj o kredyt Opinie o Pożyczka konsolidacyjna w PKO BP

Co można zyskać w promocji?
  • 1,99% prowizji dla pożyczki konsolidacyjnej powyżej 20 000 zł
  • 0% prowizji dla pożyczki konsolidacyjnej powyżej 50 000 zł
Do kiedy trwa promocja?
  • Do odwołania

Czym większe długi, tym atrakcyjniejsza pożyczka konsolidacyjna PKO BP

Szczególnie dobre warunki kredytów bankowych oferowane są osobom, które przenoszą zadłużenie z innych banków, zaciągając kredyt konsolidacyjny. W PKO BP oferta będzie tym atrakcyjniejsza, im większe długi ma klient. Jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o promocyjną zniżkę na prowizję w tym banku?

Wcześniejsze zadłużenie musi wynosić co najmniej 20 000 zł, aby prowizja ucięta została do 1,99%. Jeżeli przekroczy zaś 50 000 zł, PKO BP nie naliczy żadnej opłaty za udzielenie pożyczki, oczywiście nie licząc standardowego oprocentowania. Nie trzeba przy tym być wcześniej klientem banku ani posiadać w nim konta osobistego. Wymagane będzie jednak przedstawienie dokumentów związanych z zatrudnieniem (zaświadczenie od pracodawcy oraz potwierdzenie wysokości stałych dochodów) oraz dotychczasowym zadłużeniem.

Jak wnioskować o promocyjną pożyczkę konsolidacyjną PKO BP?

Promocyjne obniżenie lub całkowite obcięcie prowizji nie wymaga specjalnych zabiegów. Bank automatycznie proponuje lepsze warunki klientom, którzy wnioskują o odpowiednie kwoty. Co istotne, są one zależne od całkowitej kwoty z umowy, więc wliczają się w to również dodatkowe środki, o które wnioskuje klient. Gotówka na dowolny cel dołączana do pożyczki konsolidacyjnej PKO BP wynieść może 30% zadłużenia, więc konsolidacja kredytów z atrakcyjną prowizją dotyczy realnie kwot niższych niż 20 000 i 50 000 zł. Łącznie uzyskać można maksymalnie 200 000 zł na 120 miesięcy.

Jak otrzymać pożyczkę konsolidacyjną z niższą prowizją w PKO BP?

  1. Wypełnić wniosek o pożyczkę konsolidacyjną w iPKO lub IKO (klienci PKO BP) albo zamówić rozmowę telefoniczną z pracownikiem banku na stronie https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/pozyczka-konsolidacyjna/
  2. Dostarczyć wymagane dokumenty w formie wskazanej przez bank.
  3. Podpisać elektronicznie umowę o pożyczkę konsolidacyjną.

Pieniądze na spłatę dotychczasowego zadłużenia trafiają bezpośrednio na konto wierzycieli, a dodatkowa gotówka przekazana zostaje na rachunek wskazany we wniosku pożyczkowym. Przed zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego w PKO BP warto jednak sprawdzić, czy zmniejszona w ten sposób rata na pewno będzie korzystniejsza niż wcześniejsze.

Koszt konsolidacji długu w PKO BP

Konsolidacja długów to rozwiązanie polecane osobom, które mają problemy ze spłatą zbyt wysokich rat. Dzięki rozłożeniu dotychczasowego zadłużenia na dłuższy okres, comiesięczne zobowiązania stają się łatwiejsze do regulacji. Warto jednak uważać, aby perspektywa dodatkowej gotówki nie sprawiła, że długi staną się jeszcze większe.

Według kalkulatora PKO BP koszt pożyczki konsolidacyjnej PKO BP z obniżoną prowizją będzie następujący:

Kwota pożyczki 25 000 zł 60 000 zł
Okres kredytowania 120 miesięcy 120 miesięcy
Koszt raty 330 zł 777 zł
Oprocentowanie zmienne 9,5% 9,5%
Prowizja 1,99% 0%
Całkowity koszt pożyczki 14 625 zł 33 207 zł
Całkowita kwota spłaty 39 625 zł 93 207 zł
RRSO 10,46% 9,94%

Jeżeli dług wynosi mniej niż 50 000 zł, warto zainteresować się ofertą banków, które udzielają podobnych kredytów bez prowizji nawet na mniejsze kwoty. Tak właśnie jest w promocji na pożyczkę konsolidacyjną Pekao. Tam mniejsza będzie jednak kwota dodatkowej gotówki na dowolny cel, która wynieść może maksymalnie 25%.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Feedback
Zobacz wszystkie komentarze

2021 © pozyczkaportal.pl

Porównaj (0) ×