Karta kredytowa w Plus Bank

Informacje o Karta kredytowa w Plus Bank
Karta kredytowa w Plus Bank - zobacz ofertę
3/5
1
opinii
Ocena
7/10
Złóż wniosek
Opłata za kartę:
0 zł
Maks. okres bezodsetkowy
dni
Maksymalny limit
50000 zł
Płatności mobilne:
Tak
Bonus za założenie karty
-
Dla klientów PLUS Banku dostępne są w ofercie dwie karty kredytowe. Jest to standardowy podział, na klasyczną kartę kredytową oraz jej złotą wersję. Jak można się domyślić, karty różnią się maksymalnym dostępnym limitem oraz benefitami. Posiadacze karty w wersji Gold mogą cieszyć się większą liczbą udogodnień spowodowanych posiadaniem karty. Jednak zarówno jeden jak i drugi wariant karty są korzystne i nie obciąża zbytnio domowego budżetu. Jeśli szukasz karty kredytowej na prostych warunkach to warto zajrzeć do PLUS Banku, gdyż ich oferta jest niezwykle prosta i przejrzysta.

W Plus Banku mamy do wyboru dwie karty kredytowe. Są to:

  • Karta Kredytowa Classic (RRSO 12,19%)
  • Karta Kredytowa Gold (RRSO 12,19%)

Kartami od Plus Bank można zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej oraz systemu bankowości elektronicznej plusbank24. Oprocentowanie na obu kartach wynosi 7,20 proc. Główną różnicę pomiędzy produktami stanowi wysokość dostępnego limitu kredytowego.

Karty Kredytowe Plus Bank
Wariant karty Mastercard Classic Mastercard Gold
Oprocentowanie 7,20% 7,20%
Limit kredytowy 800 – 50 000 zł 800 – 50 000 zł
Okres bezodsetkowy 52 dni 52 dni
Spłata minimalna 5% 5%
Opłata za przekroczenie limitu 50 zł 60 zł

Karta Kredytowa Classic w Plus Bank

Standardową kartą kredytową od Plus Bank jest Karta Kredytowa Classic. To oferta karty z limitem kredytowym do 10 000 zł. Do darmowości karty wystarczy wykonać kartą transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 500 zł. Okres bezodsetkowy wynosi 52 dni.

Opłaty za Kartę Kredytową Classic
Wydanie karty głównej 0 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł / 8 zł
Miesięczna opłata za kartę dodatkową
Warunki darmowej karty kredytowej 500 zł transakcji bezgotówkowych miesięcznie
Bankomaty 3%, min. 9 zł
Koszt przewalutowania 0 zł

Karta Kredytowa Gold w Plus Bank

Bardziej prestiżowym wariantem karty kredytowej Classic jest Mastercard Gold. Obowiązuje na niej wyższy limit transakcji gotówkowych (do 5 000 zł miesięcznie) i do 50 000 zł limitu transakcji bezgotówkowych. W zamian konieczne jest dokonywanie transakcji bezgotówkowych na większą kwotę – co najmniej 1 000 zł miesięcznie.

Opłaty za Kartę Kredytową Classic w Toyota Bank Karta Kredytowa Gold
Wydanie karty głównej 0 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł  / 12 zł
Miesięczna opłata za kartę dodatkową
Warunki darmowej karty kredytowej 1000 zł transakcji bezgotówkowych miesięcznie
Bankomaty 3%, min. 9 zł
Koszt przewalutowania 0 zł

Zadłużenie na karcie kredytowej w Plus Bank

Korzystając z kart kredytowych Plus Bank mamy możliwość uniknięcia wszelkich opłat za kredyt. Wystarczy zmieścić się we wskazanym okresie bezodsetkowym, który wynosi 52 dni od momentu rozpoczęcia cyklu rozliczeniowego. Oprocentowanie na obu kartach wynosi 7,2 proc.. Również wskaźnik RRSO dla obu kart jest taki sam. Można więc powiedzieć, że kredyt na obu kartach jest tam samo opłacalny.

Minimalna spłata kart wynosi 5 proc.. To część zadłużenia, którą należy uregulować w comiesięcznym zadłużeniu. W razie problemów zadłużenie w Plus Bank bez problemu rozłożymy na wygodne raty. Ich oprocentowanie, tak samo jak oprocentowanie samych kart, wynosi 7,2 proc..

Dodatkowe opłaty, z którymi możemy spotkać się w Plus Banku, to m.in. opłata za odstąpienie od umowy (60-70 zł), opłata za wypłatę gotówki, oraz za sporządzenie porozumienia z nowymi warunkami spłaty po upływie ważności karty (30 – 150 zł).

Korzyści karty kredytowej w Plus Bank

Karty kredytowe od Plus Bank spodobają się osobom ceniącym prostotę. Warunki stawiane przez Bank są jasne i proste, a przy tym karty są stosunkowo tanie. Umiejętnie zarządzając kartami nie poniesiemy tu żadnych opłat. Ciężko jest znaleźć słabą stronę kart Plus Bank – wszelkie opłaty nie odbiegają od rynkowych standardów, a nawet są od nich niższe. Wśród zalet można wymienić:

  • Brak opłat za przelew z karty. Nie poniesiemy tu żadnych opłat za przelew internetowy.
  • Co jakiś czas Plus Bank prowadzi program promocyjny Bonus Plus w programie smartDOM, który umożliwia zwrot części pieniędzy za rachunki.
  • Obie karty uprawniają do zastrzeżenia karty przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku, awaryjnej wymiany karty i awaryjnej wypłaty gotówki.
  • 52 dniowy okres bezodsetkowy – mieszcząc się w wyznaczonym czasie i dokonując miesięcznie operacji na ustaloną kwotę potencjalnie nie poniesiemy za kartę żadnych opłat.
  • Karty można obsługiwać przez bankowość elektroniczną plusbank24 i aplikację mobilną Banku. Można nimi również płacić w internecie.

Jak założyć kartę kredytową w Plus Bank?

Wniosek o kartę można złożyć na wiele sposobów. Najłatwiej dokonać tego przez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną plusbank24. Jeżeli nie jesteśmy jeszcze klientami Banku, to można zadzwonić na numer infolinii, podać swój numer telefonu na stronie Plus Bank w formularzu kontaktowym lub odwiedzić jego najbliższą placówkę.

Podczas rozmowy konsultant wyjaśni nam on jakie dokumenty są konieczne do otrzymania karty, jakiego limitu kredytowego możemy oczekiwać, oraz kiedy i jak będziemy mogli podpisać umowę o kartę.

Opinie klientów o Karta kredytowa w Plus Bank

3/5
1 opinii
0
0
1
0
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Uwagi
Zobacz wszystkie komentarze
wyssss
Ocena :
     

Ciężko ocenić…

Newsletter

Codziennie świeże treści z rynku finansów, fintechu. Aktualne porady, najciekawsze wydarzenia w branży, opinie, komentarze ekspertów. Innymi słowy - pożyczkaportal w pigułce.

Co w nim znajdziesz?

Aktualności branżowe
Co warto zobaczyć w branży
Opinie ekspertów
Praktyczne porady z zakresu finansów
Złóż wniosek
Porównaj (0) Wyczyść