XKantor.com – jakie waluty?

XKantor.com współpracuje nie tylko z bankami, ale także z BPCC, AIP czy MCI. Cechą charakterystyczną platformy jest możliwość masowej wymiany walut. Ten internetowy kantor w swojej ofercie posiada najpopularniejsze jednostki pieniężne, które można dowolnie sprzedawać i kupować. Sprawdź wszystkie dostępne waluty na XKantor.com:

Waluta Kod waluty
Polski złoty PLN
Frank szwajcarski CHF
Funt brytyjski GBP
Euro EUR
Dolar amerykański USD
Rubel rosyjski RUB

Jak założyć konto na XKantor.com?

Warunkiem korzystania ze wszystkich rozwiązań proponowanych przez XKantor.com jest posiadanie konta w tym serwisie. Proces rejestracji nie jest trudny – wystarczy kilka kroków:

 1. Wejdź na stronę XKantor.com.
 2. Kliknij przycisk “Zaloguj się”, a następnie link “Zarejestruj się”.
 3. Uzupełnij wymagane dane: adres e-mail i hasło do konta.
 4. Jeśli posiadasz kod rabatowy lub e-mail polecającego, zaznacz odpowiednią rubrykę i wprowadź odpowiednie informacje.
 5. Zapoznaj się z regulaminem wymiany walut i polityką prywatności oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych.
 6. Kliknij niebieski przycisk “Załóż konto”

Następnie XKantor.com wyśle do nas przez wiadomość e-mail link aktywacyjny. Wejście w niego jest konieczne do ukończenia procesu rejestracji. Teraz warto uzupełnić dane do konta, które znacznie przyspieszą wymianę walut. Możesz wypełnić informacje dotyczące:

 • numeru telefonu – możliwe jest także podanie zagranicznego numeru telefonu. Dzięki wprowadzeniu tej informacji XKantor.com będzie mógł wysyłać autoryzacyjne kody SMS.
 • numeru PESEL – jego podanie jest konieczne, ponieważ według przepisów prawnych kantory internetowe nie mogą przeprowadzać transakcji użytkownikom anonimowym.
 • kont bankowych – wejdź w “Ustawienia”, a następnie wybierz kartę “Konta bankowe”. Wpisz numer rachunku w formacie IBAN i zaznacz walutę, której dotyczy dany rachunek. Musisz także dodać dane adresowe oraz imię i nazwisko właściciela.

Warto zaznaczyć, że w przypadku zagranicznych rachunków z USA, Chin oraz Rosji i tych nie uczestniczących w IBAN, muszą one być dodane przez Dział Techniczny XKantor.com. W tym celu należy wysłać z adresu e-mail, będącego loginem do platformy, wiadomość na adres info@xkantor.com. Powinny się tam znaleźć: numer rachunku, nazwę banku, kody BIG, SWIFT, rodzaj waluty na koncie oraz imię i nazwisko właściciela. Po zaakceptowaniu konta wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami w wiadomości zwrotnej.

Jak wymienić pieniądze w kantorze XKantor.com?

Kiedy konto zostało aktywowane i uzupełniliśmy niezbędne dane, możemy przejść do wymiany walut. Wcześniej należy jednak zasilić swój portfel w XKantor.com:

 1. Zaloguj się na stronie używając loginu i hasła.
 2. Wybierz menu “Mój portfel”, a następnie zakładkę “Wpłaty”.
 3. Wskaż walutę i bank, z którego zasilisz portfel.
 4. Wybierz rachunek bankowy XKantor.com. Pamiętaj, aby waluta Twojego rachunku odpowiadała walucie konta serwisu (jeśli przelewasz w EUR, to wybierz konto XKantor.com w tej samej jednostrce pieniężnej). Jeśli waluty będą inne, to bank automatycznie je dokona przewalutowania przelewu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
 5. Dokonaj wpłaty i zatytułuj przelew zgodnie z automatycznie wygenerowanymi danymi.
 6. Po dokonaniu transakcji będzie ona widoczna w profilu XKantor.com jako środki bieżące.

Warto zaznaczyć, iż ten kantor internetowy pozwala na zasilenie swojego portfela także z rachunków zagranicznych. O zaksięgowaniu przesłanych środków zostaniemy poinformowani przez SMS oraz e-mail. Co ważne, wpłata pieniędzy jest bezpłatna i dotyczy każdej waluty dostępnej w XKantor.com.

Samo zlecenie wymiany walut jest stosunkowo proste i polega na kilku łatwych etapach:

 1. Zaloguj się do serwisu.
 2. Wybierz kartę “Wymień walutę”, a następnie zakładkę “Wymiana”.
 3. Zaznacz preferowaną parę walutową.
 4. Wpisz wysokość wymiany.
 5. Wybierz opcję “Najlepszy kurs” lub “Własny kurs”.
 6. Zaakceptuj zlecenie wymiany i wpisz kod autoryzacyjny.

Ile czasu trwa wymiana waluty w kantorze XKantor.com?

XKantor stawia na szybką obsługę, dlatego w przypadku wyboru zlecenia po najlepszym kursie zostanie ono dokonane natychmiast. W przypadku opcji własnego kursu realizacja może potrwać kilka godzin lub kilka dni – zależy to od pojawienia się oferty innego użytkownika, która pokrywa się z wprowadzonymi danymi.

Jeśli chcemy, możemy wymieniać waluty w XKantor.com w dowolnym czasie. Serwis działa siedem dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zlecone i zamknięte operacje będą widoczne w zakładce “Historia” na karcie “Zlecenia wymiany”.

Rozwiązania dla przedsiębiorstw w XKantor.com

Oferta XKantor swoją ofertę kieruje również do firm. Klienci biznesowi mogą skorzystać z Dedicated Currency Platform dla SAP B1. Ten certyfikowany system zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i jeszcze szybszą wymianę – nawet w 5 sekund. Aby z niego korzystać, trzeba pobrać odpowiedni instalator, a następnie zainstalować SAP Business One Server oraz SAP Business One. Potem wystarczy założyć konto i można dokonywać ekspresowych wymian. Oferta dostępna jest poprzez formularz elektroniczny lub pod numerem telefonu +48 12 88 11 994.

Warto także wspomnieć o możliwości masowej wymiany walut. To rozwiązanie umożliwia zrealizowanie setek transakcji jednocześnie w ciągu pojedynczej sesji. Jak to działa? Należy przygotować odpowiedni plik z danymi o transakcjach, a następnie zaimportować je do XKantor.com. Wedle przesłanych informacji platforma wymieni waluty i wyśle je do odbiorców.

Jeśli chcemy wymienić dużą kwotę na raz – co najmniej 1 mln zł lub skumulowany wolumen miesięczny przekraczający 3,5 mln zł – to mamy możliwość indywidualnego ustalenia warunków transakcji, wraz z korzystnymi rabatami. Tzw. oferta VIP dostępna jest tylko dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Jak wpłacić pieniądze do kantoru Xkantor.com?

Warunkiem zlecenia wymiany walut w Xkantor.com jest uprzednie zasilenie swojego portfela walutowego. Aby wpłacić środki:

 • Zaloguj się na XKantor.com.
 • Wybierz zakładkę “Mój portfel”, a następnie “Wpłaty”.
 • Wskaż walutę, którą wpłacasz i bank, z którego wykonasz przelew.
 • Znajdź rachunek bankowy XKantor odpowiadający wysyłanej walucie (kolumna po prawej stronie.
 • Zaloguj się do serwisu bankowości elektronicznej Twojego banku i zleć przelew. Ważne – użyj indywidualnego, wygenerowanego automatycznie tytułu przelewu (zostanie wyświetlony w XKantor.com).
 • Poczekaj na zaksięgowanie transakcji.
 • Wpłacona kwota będzie widoczna na koncie jako “Środki bieżące”.

Istnieje możliwość wpłaty pieniędzy z banków krajowych i zagranicznych. Należy pamiętać o wpisaniu wygenerowanego tytułu przelewu. W innym wypadku środki zostaną zaksięgowane na koncie technicznym. Ich przypisanie do naszego portfela będzie możliwe tylko po wysłaniu potwierdzenia przelewu w formacie PDF na adres info@xkantor.com.

Odbiór pieniędzy w XKantor.com

Wypłata środków w XKantor.com nie wymaga wiele wysiłku. Aby odebrać wymienione pieniądze:

 1. Zaloguj się do XKantor.com.
 2. Wejdź w zakładkę “Mój Portfel”, a następnie “Wypłaty”.
 3. Wybierz walutę konta i wcześniej dodany rachunek bankowy.
 4. Wpisz wypłaconą kwotę lub zaznacz “Chcę wypłacić całość”.
 5. Zatwierdź transakcję kodem SMS.

Możemy wypłacić pieniądze także na rachunek innej osoby. Należy jednak przed wymianą dodać konto w zakładce “Ustawienia” i “Konta bankowe”. Środki mogą zostać wysłane również na rachunki zagraniczne oraz obsługujące kredyty hipoteczne.

XKantor.com – prowizje i opłaty

Choć prowadzenie konta na XKantor i zasilenie portfela jest bezpłatne, to kantor pobiera następujące opłaty:

 • Prowizja w wysokości 0,2 proc. za transakcję, która naliczana jest od wartości przewalutowania. Może być niższa w zależności od obrotów w ciągu miesiąca (nawet do 0,08 proc.).
 • 5 zł dla EUR, USD, GBP oraz RUB i 9 zł dla CHF za wypłaty środków poza bankami partnerskimi.

XKantor.com obsługuje wszystkie banki krajowe i zagraniczne. Zintegrowane instytucje finansowe umożliwiające darmowe wypłaty to Alior Bank, Santander Bank Polska, PKO BP, PEKAO SA oraz Raiffeisen Polbank.

Wady i zalety kantoru internetowego XKantor.com

XKantor to internetowy kantor, z którego warto korzystać – nie tylko ze względu na niską prowizję. Większość przelewów jest bezpłatna, darmowe są także wszystkie transfery w PLN do każdego banku w Polsce. Ponadto ten internetowy kantor proponuje korzystne rabaty dla dużych sum oraz rozwiązania stworzone specjalnie dla klientów biznesowych. Choć XKantor nie ma jeszcze swojej aplikacji, to zapowiada wprowadzenie jej niebawem. Jakie są główne wady i zalety tej platformy?

Zalety:

 • Bezpłatne wypłaty w PLN do wszystkich banków w Polsce.
 • Niska prowizja.
 • Bezpieczeństwo – autoryzacja przez kody SMS i szyfrowane łącze SSL.
 • Portfel walutowy.
 • Integracja z SAP, masowa wymiana walut.
 • Rabaty dla wysokich kwot transakcji.
 • Szybka i prosta wymiana.

Wady:

 • brak aplikacji mobilnej (ma pojawić się niebawem).
 • opłaty za wypłatę środków w walutach obcych poza bankami partnerskimi