XKantor.com – jakie waluty?

XKantor.com współpracuje nie tylko z bankami, ale także z BPCC, AIP czy MCI. Cechą charakterystyczną platformy jest możliwość masowej wymiany walut. Ten internetowy kantor w swojej ofercie posiada najpopularniejsze jednostki pieniężne, które można dowolnie sprzedawać i kupować. Sprawdź wszystkie dostępne waluty na XKantor.com:

WalutaKod waluty
Polski złotyPLN
Frank szwajcarskiCHF
Funt brytyjskiGBP
EuroEUR
Dolar amerykańskiUSD
Rubel rosyjskiRUB

Jak założyć konto na XKantor.com?

Warunkiem korzystania ze wszystkich rozwiązań proponowanych przez XKantor.com jest posiadanie konta w tym serwisie. Proces rejestracji nie jest trudny – wystarczy kilka kroków:

 1. Wejdź na stronę XKantor.com.
 2. Kliknij przycisk “Zaloguj się”, a następnie link “Zarejestruj się”.
 3. Uzupełnij wymagane dane: adres e-mail i hasło do konta.
 4. Jeśli posiadasz kod rabatowy lub e-mail polecającego, zaznacz odpowiednią rubrykę i wprowadź odpowiednie informacje.
 5. Zapoznaj się z regulaminem wymiany walut i polityką prywatności oraz wyraź zgodę na przetwarzanie danych.
 6. Kliknij niebieski przycisk “Załóż konto”

Następnie XKantor.com wyśle do nas przez wiadomość e-mail link aktywacyjny. Wejście w niego jest konieczne do ukończenia procesu rejestracji. Teraz warto uzupełnić dane do konta, które znacznie przyspieszą wymianę walut. Możesz wypełnić informacje dotyczące:

 • numeru telefonu – możliwe jest także podanie zagranicznego numeru telefonu. Dzięki wprowadzeniu tej informacji XKantor.com będzie mógł wysyłać autoryzacyjne kody SMS.
 • numeru PESEL – jego podanie jest konieczne, ponieważ według przepisów prawnych kantory internetowe nie mogą przeprowadzać transakcji użytkownikom anonimowym.
 • kont bankowych – wejdź w “Ustawienia”, a następnie wybierz kartę “Konta bankowe”. Wpisz numer rachunku w formacie IBAN i zaznacz walutę, której dotyczy dany rachunek. Musisz także dodać dane adresowe oraz imię i nazwisko właściciela.

Warto zaznaczyć, że w przypadku zagranicznych rachunków z USA, Chin oraz Rosji i tych nie uczestniczących w IBAN, muszą one być dodane przez Dział Techniczny XKantor.com. W tym celu należy wysłać z adresu e-mail, będącego loginem do platformy, wiadomość na adres info@xkantor.com. Powinny się tam znaleźć: numer rachunku, nazwę banku, kody BIG, SWIFT, rodzaj waluty na koncie oraz imię i nazwisko właściciela. Po zaakceptowaniu konta wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami w wiadomości zwrotnej.

Jak wymienić pieniądze w kantorze XKantor.com?

Kiedy konto zostało aktywowane i uzupełniliśmy niezbędne dane, możemy przejść do wymiany walut. Wcześniej należy jednak zasilić swój portfel w XKantor.com:

 1. Zaloguj się na stronie używając loginu i hasła.
 2. Wybierz menu “Mój portfel”, a następnie zakładkę “Wpłaty”.
 3. Wskaż walutę i bank, z którego zasilisz portfel.
 4. Wybierz rachunek bankowy XKantor.com. Pamiętaj, aby waluta Twojego rachunku odpowiadała walucie konta serwisu (jeśli przelewasz w EUR, to wybierz konto XKantor.com w tej samej jednostrce pieniężnej). Jeśli waluty będą inne, to bank automatycznie je dokona przewalutowania przelewu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.
 5. Dokonaj wpłaty i zatytułuj przelew zgodnie z automatycznie wygenerowanymi danymi.
 6. Po dokonaniu transakcji będzie ona widoczna w profilu XKantor.com jako środki bieżące.

Warto zaznaczyć, iż ten kantor internetowy pozwala na zasilenie swojego portfela także z rachunków zagranicznych. O zaksięgowaniu przesłanych środków zostaniemy poinformowani przez SMS oraz e-mail. Co ważne, wpłata pieniędzy jest bezpłatna i dotyczy każdej waluty dostępnej w XKantor.com.

Samo zlecenie wymiany walut jest stosunkowo proste i polega na kilku łatwych etapach:

 1. Zaloguj się do serwisu.
 2. Wybierz kartę “Wymień walutę”, a następnie zakładkę “Wymiana”.
 3. Zaznacz preferowaną parę walutową.
 4. Wpisz wysokość wymiany.
 5. Wybierz opcję “Najlepszy kurs” lub “Własny kurs”.
 6. Zaakceptuj zlecenie wymiany i wpisz kod autoryzacyjny.

Ile czasu trwa wymiana waluty w kantorze XKantor.com?

XKantor stawia na szybką obsługę, dlatego w przypadku wyboru zlecenia po najlepszym kursie zostanie ono dokonane natychmiast. W przypadku opcji własnego kursu realizacja może potrwać kilka godzin lub kilka dni – zależy to od pojawienia się oferty innego użytkownika, która pokrywa się z wprowadzonymi danymi.

Jeśli chcemy, możemy wymieniać waluty w XKantor.com w dowolnym czasie. Serwis działa siedem dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zlecone i zamknięte operacje będą widoczne w zakładce “Historia” na karcie “Zlecenia wymiany”.

XKantor.com – prowizje i opłaty

Choć prowadzenie konta na XKantor i zasilenie portfela jest bezpłatne, to kantor pobiera następujące opłaty:

 • Prowizja w wysokości 0,2 proc. za transakcję, która naliczana jest od wartości przewalutowania. Może być niższa w zależności od obrotów w ciągu miesiąca.
 • 5 zł dla EUR, USD, GBP oraz RUB i 9 zł dla CHF za wypłaty środków poza bankami partnerskimi.

XKantor.com obsługuje wszystkie banki krajowe i zagraniczne. Zintegrowane instytucje finansowe umożliwiające darmowe wypłaty to Alior Bank, Santander Bank Polska, PKO BP, PEKAO SA oraz Polbank.