mKantor – jakie waluty?

mKantor jest jedną z usług mBank – banku uniwersalnego założonego w 1986 roku. Ta instytucja finansowa obsługuje klientów indywidualnych, biznesowych i prywatnych – wszyscy zaś mogą korzystać z wygodnego kantoru internetowego, który posiada wiele dodatkowych i przydatnych funkcji. Poprzez mKantor wymienimy 11 walut. Należy zaznaczyć, że przy użyciu aplikacji mobilnej kupimy lub sprzedamy tylko EUR, USD, GBP, CHF, JPY – przez serwis transakcyjny dostępne są wszystkie. Pełna lista walut do wymiany widnieje w tabeli poniżej.

Waluta Kod waluty
Jen japoński JPY
Korona norweska NOK
Korona szwedzka SEK
Korona czeska CZK
Korona duńska DKK
Forint węgierski HUF
Kuna chorwacka HRK
Euro EUR
Dolar amerykański USD
Frank szwajcarski CHF
Funt brytyjski DKK

Jak założyć konto w mKantorze?

Aby móc wymieniać waluty w mKantorze, musimy posiadać minimum dwa konta w tej instytucji finansowej – rachunek podstawowy i walutowy. Najbardziej opłacalną opcją będzie otwarcie eKonta i podpięcie pod niego subkonta w walucie obcej.

eKonto należy założyć przez intenet:

 1. Wejdź na stronę mbank.pl i wybierz zakładkę “Konta”, a następnie “eKonto osobiste w promocji.
 2. Kliknij czerwony przycisk “Otwórz eKonto w promocji”.
 3. Przygotuj dokument tożsamości i wybierz opcję “Zaczynamy”.
 4. Podaj niezbędne dane.
 5. W ciągu dwóch dni roboczych umowę dostarczy kurier.
 6. Przejdź weryfikację tożsamości i podpisz umowę.
 7. Aktywuj konto zgodnie z instrukcją w przekazanych przez kuriera dokumentach.

Do konta możemy zamówić kartę, ale nie jest to konieczne, jednak przyda się, jeśli będziemy chcieli wypłacać wymienione pieniądze z bankomatu. Korzystanie z karty będzie darmowe, jeśli wykonamy minimum 1 transakcję bezgotówkową na miesiąc. W innym wypadku miesięczny koszt to 7 zł za ten środek płatniczy.

Następny krok to założenie eKonta walutowego. jeśli jesteśmy już klientami banku, możemy je aktywować w serwisie transakcyjnym – wystarczy zalogować się przez aplikację mobilną lub przeglądarkę i wybrać odpowiednią opcję. Warto zaznaczyć, że w trakcie wypełniania wniosku możemy założyć kilka kont walutowych, gdzie każde będzie przeznaczone dla odrębnej waluty. Ostatni etap to aktywowanie usługi mKantor za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub serwisu bankowości elektronicznej.

Wymień walutę

Jak wymienić pieniądze w kantorze mKantor?

Kiedy już założyliśmy niezbędne konta i włączyliśmy usługę mKantor, wystarczy, że na dany rachunek wpłacimy środki do transakcji. Jeśli chcemy np. wymienić PLN na GBP, przelewamy złotówki na nasz rachunek podstawowy – ważne jest to, aby ich suma była wystarczająca na pokrycie operacji. Teraz możemy przejść do wymiany:

 1. Zaloguj się do serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej.
 2. Wybierz zakładkę “Płatności”, a następnie “Waluty”.
 3. Wybierz parę walutową, rachunki do transakcji oraz jej rodzaj (kupno, sprzedaż),
 4. Wpisz liczbę jednostek środków pieniężnych do wymiany.
 5. Jeśli dany kurs jest dla Ciebie zadowalający, kliknij “Zatwierdź”.

Maksymalna kwota transakcji przez mKantor to 200 000 zł. Dla kwot powyżej 100 000 zł możemy negocjować kurs z dealerem walutowym. Jest on dostępny dla klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-16:30 pod numerem telefonu 42 638 96 04. Istnieje także możliwość ustawienia własnej oferty sprzedaży lub kupna.

Ile czasu trwa wymiana waluty w kantorze mKantor

Wymiana waluty w kantorze od mBank jest bardzo szybka. Po zakończonej transakcji kupione lub sprzedane środki pieniężne pojawiają się od razu na rachunku – nie ma tu znaczenia jaką parę walutową wybierzemy. Jest to możliwe dzięki temu, że środki są przelewane wewnętrznie w banku między naszymi rachunkami.

Jak działa portfel walutowy mKantor

Portfel walutowy mKantor to konto walutowe dostępne w ramach oferty mBank. Możemy założyć rachunki w 11 obcych walutach, a środki mogą być przesyłane dowolnie między naszymi kontami. Zgromadzone na nich pieniądze są bezpieczne dzięki systemom ochronnym mBank i Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Dostępne środki możemy oczywiście wypłacić kartą z bankomatu oraz przekazywać na konta innych banków, zgodnie z ofertą mBank oraz cennikiem obowiązującym w taryfie opłat i prowizji.

Wymień walutę

Jak wypłacić i odebrać pieniądze z kantoru mKantor?

Gdy już dokonaliśmy wymiany, wypłata pieniędzy nie jest konieczna, ponieważ sprzedane lub kupione środki znajdują się już na naszym koncie bankowym. Możemy jednak wypłacić pieniądze z bankomatu, należy jednak uważać na ewentualne prowizje i opłaty. Koszty takich transakcji wyglądają następująco:

 • wypłata gotówki w bankomatach mBank, Euronet, Planet Cash i Santander Bank Polska na terenie RP – 0 zł powyżej 100 zł, 2,50 zł poniżej 100 zł,
 • wypłata gotówki w bankomatach Euronet w obcej walucie na terenie RP bez usługi “wypłaty ze wszystkich bankomatów” – 7 zł,
 • wypłata gotówki w bankomatach Euronet w obcej walucie na terenie RP z usługą “wypłaty ze wszystkich bankomatów” – 0 zł,
 • wypłaty z pozostałych bankomatów w kraju – 0 zł dla wypłat na co najmniej 100 zł lub z usługą “wypłaty ze wszystkich bankomatów”, 2,5 zł – dla wypłat poniżej 100 zł,
 • wypłata z bankomatów za granicą – 0 zł (+ przewalutowanie).

mKantor – prowizje i opłaty

Nie ma opłat związanych z samą wymianą walut przez mKantor, ale trzeba uważać na koszty, jeśli płacimy kartą lub gdy wypłacamy i wykonujemy transakcje bezgotówkowe w innej walucie, niż posiadamy rachunek. W przypadku wypłat z bankomatów za granicą trzeba liczyć się z ewentualnym kosztem przewalutowania wynoszącym 5,9 proc. lub 3,5 proc., jeśli mamy włączoną usługę wielowalutową. Niższa prowizja nie dotyczy jednak kart Visa payWave wydanych do eKonta.

W mKantorze brak dodatkowych kosztów związanych z opłatą processingową, ale gdy wykonujemy przelewy, mogą zostać naliczone opłaty. Standardowe transfery gotówki w złotówkach (zewnętrzne i wewnętrzne) oraz BLIK są jednak darmowe, jeśli użyjemy aplikacji mobilnej lub serwisu transakcyjnego.

Bank pobiera opłaty od:

 • przelewów ekspresowych w PLN – 5 zł,
 • przelewów SORBNET – 35 zł,
 • przelewów SWIFT/walutowych – 0,35 proc. kwoty, min. 25 zł, maksymalnie 200 zł,
 • przelew SEPA – 0 zł,

Jeśli więc ograniczymy się do przelewania pieniędzy na rachunki zewnętrzne/wewnętrzne w PLN lub SEPA w euro na rachunek w tej samej walucie, nie poniesiemy żadnych kosztów.

Wymień walutę

Wady i zalety kantoru internetowego mKantor

Kantor internetowy mKantor to łatwy sposób na wymianę różnych rodzajów walut po korzystnych kursach. Największym plusem jest tutaj darmowość takiej usługi – bez prowizji za kupno i sprzedaż. Z drugiej strony, aby móc korzystać z mKantor trzeba być klientem mBank, a wymieniona waluta musi najpierw trafić na nasze konto w tej instytucji finansowej. Jakie są wszystkie wady i zalety usługi?

Zalety:

 • Możliwość negocjacji kursu przy kwotach powyżej 100 000 zł.
 • Ekspresowa i prosta wymiana.
 • 11 walut do wyboru.
 • Usługa jest darmowa.
 • Możliwość ustalenia własnego kursu wymiany.
 • Aplikacja mobilna.

Wady:

 • Wymagane aktywne konto podstawowe i konto walutowe w mBank.
 • Wymiana tylko w ramach rachunków prowadzonych w tym banku.
 • Wszystkie 11 walut dostępne jedynie w serwisie transakcyjnym.