Kantor360.pl – jakie waluty?

Kantor360.pl to serwis, który łączy zalety platform wymiany walut z porównywarką kantorów internetowych. Jego zasada działania jest prosta – witryna gromadzi informacje o kursach walut z największych kantorów internetowych, takich jak Walutomat, Amronet, Gieldawalut.com oraz XKantor. Klienci mogą dzięki temu za darmo porównać koszty wymiany oraz sprawdzić, ile zaoszczędzą, jeśli wybiorą daną platformę. Jak podaje Kantor360.pl, można kupić i sprzedać w sumie 25 różnych walut. Szczegóły poniżej.

Waluta Kod waluty
Euro EUR
Funt brytyjski GBP
Polski złoty PLN
Dolar amerykański USD
Frank szwajcarski CHF
Rubel rosyjski RUB
Dolar kanadyjski CAD
Korona czeska CZK
Korona duńska DKK
Jen japoński JPY
Korona norweska NOK
Korona szwedzka SEK
Dolar australijski AUD
Juan chiński CNY
Lira turecka TRY
Lit litewski LTL
Forint węgierski HUF
Lew bułgarski BGN
Dolar hongkoński HKD
Kuna chorwacka HRK
Nowy szekel izraelski ILS
Peso meksykańskie MXN
Dolar nowozelandzki NZD
Lej rumuński RON
Dolar singapurski SGD
Rand południowoafrykański ZAR
Filipińskie peso PHP

Jak założyć konto w Kantor360.pl?

Aby móc sprzedawać i kupować waluty w Kantor360.pl, musimy wybrać platformę, która posłuży nam do wymiany, poprzez kliknięcie “Przejdź do kantoru”. Następnie wystarczy zarejestrować się w serwisie. Rejestracja w każdym z dostępnych kantorów jest bardzo podobna – trzeba jedynie wpisać swój adres e-mail i ustanowić hasło. Konieczne może być także dokonanie aktywacji, np. poprzez wpisanie kodu SMS lub kliknięcie w link aktywacyjny wysłany na adres e-mail wskazany przy rejestracji.

Po założeniu konta niezbędne będzie podanie numerów rachunków, które użyjemy do wymiany. Należy jednocześnie pamiętać o tym, że będzie to możliwe tylko wtedy, gdy posiadamy dwa rachunki – jeden, z którego wyślemy pieniądze na konto platformy i drugi, na którym znajdą się środki w wymienionej już walucie. Dodatkowym wymogiem jest wpisanie danych osobowych oraz numeru PESEL i numeru dokumentu tożsamości.

Jak wymienić pieniądze w kantorze Kantor360.pl?

Wymiana walut w Kantorze360.pl nie wymaga wiele wysiłku. Cały proces można sprowadzić do kilku prostych kroków

 1. Skorzystaj z kalkulatora – wybierz rodzaj oraz kwotę wymiany i parę walutową.
 2. Sprawdź kursy w kantorach i wybierz najlepszą ofertę poprzez wybranie przycisku “Przejdź do kantoru”.
 3. Załóż konto na wybranej platformie wymiany,
 4. Przelej środki i wymień walutę.
 5. Wypłać pieniądze na konto.

Maksymalna kwota transakcji uzależniona jest od danego kantoru internetowego, w którym zdecydowaliśmy się na wymianę. Co ważne, platformy dostępne przez Kantor360.pl oferują możliwość ustalenia własnego kursu. Na stronie głównej porównywarki możliwe jest ustawienie alertu walutowego, dotyczącego konkretnych kursów, po których chcemy sprzedać lub kupić dewizy.

Ile czasu trwa wymiana waluty w kantorze Kantor360.pl

Czas trwania wymiany zależy od tego, czy wybrany przez nas kantor internetowy posiada rachunki w tym samym banku. Znaczenie ma tu także rodzaj wymiany – transakcje po proponowanym kursie są zwykle dużo szybsze niż przy tym preferowanym. Dodatkowo, jeśli posiadamy już konto w danym kantorze, nie musimy ponownie się rejestrować.

Jak działa portfel walutowy Kantor360.pl

Zasada działania portfeli walutowych dostępnych w kantorach przez porównywarkę
Kantor360.pl jest bardzo prosta. Po stworzeniu i aktywowaniu konta na danej platformie wystarczy zasilić je poprzez wysłanie przelewu na wskazany rachunek bankowy. Następnie dostępne środki możemy od razu przeznaczyć na wymianę lub poczekać na bardziej korzystny kurs i dopiero wtedy sprzedać lub kupić walutę.

Jak wypłacić i odebrać pieniądze z kantoru Kantor360.pl?

W zależności od wybranego kantoru wypłata pieniędzy może odbywać się automatycznie na wskazany przez nas rachunek bankowy – tak jest np. kantorze Amronet. Z drugiej strony, niektóre platformy wymagają samodzielnego zainicjowania wypłaty. Jak to działa? Sprawdźmy to na przykładzie XKantor.

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do konta. Następnie wystarczy wejść w zakładkę “Mój Portfel” i odnośnik “Wypłaty”. Wskazujemy wtedy walutę rachunku i dodany uprzednio numer konta. Możemy wypłacić od razu całą wymienioną kwotę lub tylko jej część. Ostatni etap to zatwierdzenie transakcji kodem SMS.

Niektóre kantory umożliwiają wypłatę na konto osoby trzeciej – znajomego czy kogoś z rodziny, konta zagraniczne czy nawet te obsługujące kredyty. W tym celu trzeba przypisać przed transakcją do swojego profilu dodatkowy rachunek.

Kantor360.pl – prowizje i opłaty

Korzystanie z usług Kantor360.pl jest zawsze bezpłatne – porównywarka otrzymuje prowizję od wybranego przez nas kantoru internetowego. Nie trzeba więc płacić za porównywanie ofert czy sprawdzanie kursów.

Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę opłaty pobierane za wymianę walut już w danym serwisie. Bazowym kosztem jest prowizja, uzupełniana o dodatkowe należności w zależności od rodzaju wymiany, gdzie znaczenie ma rodzaj rachunku, przelewu czy waluta. Transakcje z głównymi parami walutowymi są z reguły najtańsze np. wymiana euro na złotówki.

Wady i zalety kantoru internetowego Kantor360.pl

Głównym celem Kantor360.pl jest ułatwienie porównania kursów walut w kantorach internetowych i szybką wymianę na wybranej platformie. Swoje zadanie spełnia bardzo dobrze, choć klienci na pewno doceniliby możliwość założenia jednego konta bezpośrednio na Kantor360.pl i wykorzystywania go do wykonywania transakcji do wszystkich kantorów dostępnych w porównywarce. Dodatkowym plusem jest oczywiście brak opłat, wiele walut do wyboru oraz informacje o zniżkach.

Zalety:

 • Bezpłatna usługa.
 • Obsługa 25 walut.
 • Proste porównanie ofert kantorów online.
 • Możliwość szybkiego przejścia na wybraną platformę.
 • Informacje o promocjach.
 • Alerty walutowe.

Wady:

 • Brak opcji bezpośredniej wymiany na stronie.
 • Stosunkowo mała liczba kantorów.