Gieldawalut.com – jakie waluty?

Gieldawalut zapewnia możliwość wymiany 24/7 i automatyczne zaksięgowanie pieniędzy. Kantor był wielokrotnie nagradzany odznaczeniami, m.in. Laurem Konsumenta w kategorii “Odkrycie” w 2016 roku czy Laurem Eksperta 2016/2017. Sprawdź, jakie waluty można kupować i sprzedawać przez Gieldawalut.com:

Waluta Kod waluty
Polski złoty PLN
Frank szwajcarski CHF
Funt brytyjski GBP
Euro EUR
Dolar amerykański USD
Rubel rosyjski RUB

Jak założyć konto na Gieldawalut.com?

Warunkiem korzystania z oferty Gieldawalut.com jest posiadanie konta w tym serwisie. Sprawdź, jak to zrobić:

 1. Wejdź na stronę Gieldawalut.com
 2. Kliknij przycisk “Załóż bezpieczne konto” znajdujący się w prawym górnym rogu strony głównej serwisu.
 3. Wybierz rodzaj konta: prywatne lub firmowe.
 4. Podaj swój e-mail i stwórz hasło do logowania.
 5. Przeczytaj regulamin oraz politykę prywatności.
 6. Kliknij “Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności”.
 7. Jeśli chcesz, aby Gieldawalut.com wysyłała informacje handlowe, zaznacz “Chcę otrzymywać newsletter i informacje o promocjach”.
 8. Wejdź na skrzynkę e-mail i wybierz wysłany link aktywacyjny, który będzie ważny przez 24 godziny.

W momencie potwierdzenia aktywacji możemy w pełni korzystać z Gieldawalut.com. Od tej pory możliwe staje się aktualizowanie danych, składanie zleceń wymiany waluty, wypłacanie środków i dokonywanie wpłat na wskazane numery rachunków bankowych.

Aby móc dokonać sprzedaży lub kupna waluty, należy zasilić portfel. W tym celu trzeba wpłacić do niego potrzebne środki. Cały proces jest prosty i można go zawrzeć w kilku krokach:

 1. Zaloguj się na Gieldawalut.com
 2. Wejdź w zakładkę “Moja Gieldawalut”.
 3. Wybierz opcję “Wpłaty”.
 4. Ustaw preferowaną walutę oraz bank, z którego dokonasz przelewu (jeśli na liście nie znajduje się nasza instytucja finansowa to wybieramy “Inny Bank”).
 5. Zaloguj się do systemu bankowości online i przelej pieniądze na rachunek widoczny na koncie Gieldawalut.com. Należy pamiętać, aby rachunek odpowiadał walucie, którą wpłacamy. Zatytułuj przelew zgodnie z instrukcjami (zasilenie konta będzie wtedy szybsze)
 6. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz powiadomienie SMS i przez wiadomość e-mail.

Jak wymienić pieniądze w kantorze Gieldawalut.com?

Kiedy nasz portfel na Gieldawalut.com zostanie zasilony, możemy przejść do procesu kupna i sprzedaży walut. Aby to zrobić:

 1. Zaloguj się do swojego konta.
 2. Wybierz “Nowe zlecenie wymiany”.
 3. Zdecyduj się na możliwe dostępną do wymiany parę walutową, np. GBP/PLN.
 4. Wprowadź kwotę do wymiany i kliknij “WYMIEŃ CAŁOŚĆ”.
 5. Wybierz kurs: własny lub najlepszy dostępny.
 6. Wybierz opcję “AKCEPTUJ”.

Wybranie najlepszego dostępnego kursu to najszybsza wymiana waluty. W przypadku kursu własnego należy wpisać interesujący nas kurs wymiany – może to wydłużyć czas oczekiwanie na wykonanie zlecenia kupna lub sprzedaży do kilku godzin. Status transakcji można śledzić w zakładce “Historia transakcji i operacji”.

Ile czasu trwa wymiana waluty w kantorze Gieldawalut.com?

W przypadku Gieldawalut.com przelewy są najszybciej realizowane, kiedy mają charakter wewnętrzny. Kantor współpracuje z bankami takimi, jak Alior Bank, PEKAO SA, Santander Bank Polska, PKO BP, Polbank oraz Millennium Bank. Jeśli posiadamy konto w którejś z tych instytucji finansowych, to otrzymamy pieniądze najpóźniej do 30 minut. W przypadku mBank całkowity czas może wynieść maksymalnie jeden dzień roboczy.

Jeśli nie posiadamy konta w jednym z banków partnerskich, to czas realizacji dla przelewów w złotówkach wynosi maksymalnie 5 godzin. Dla transferów walutowych w EUR zajmuje to do 1 dnia roboczego. Jeśli chodzi o pozostałe waluty to maksymalny czas oczekiwania wynosi 3 dni robocze. Możliwe są także odpłatne ekspresowe wypłaty.

Kalkulator walutowy Gieldawalut.com

Na stronie głównej Gieldawalut.com wszyscy odwiedzający mogą skorzystać z wygodnego kalkulatora walutowego. Dzięki temu da się łatwo sprawdzić, ile pieniędzy otrzymamy po wymianie danej waluty. Interfejs jest intuicyjny i prosty w obsłudze – wystarczy wybrać kwotę, parę walutową, a kalkulator obliczy wszystko za nas, w oparciu o najlepszy dostępny kurs lub kurs własny. Na stronie wyświetlony zostanie także zysk, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z Gieldawalut.com

Pod kalkulatorem znajduje się szczegółowy wykres dotyczący średniego kursu bankowego dla danej waluty – można tu wybrać zakres 1D, 5D, 1M, 5M oraz 1R. W kalkulatorze sprawdzimy także oferty sprzedaży i kupna danej pary walutowej.

Jak wpłacić pieniądze do kantoru Gieldawalut.com?

Wpłata pieniędzy do Gieldawalut.com nie jest skomplikowana – wystarczy zasilić portfel, który będzie aktywny po stworzeniu konta. Przed wysłaniem pieniędzy powinniśmy jednak dodać odpowiednie rachunki z poziomu interfejsu użytkownika. Całość można sprowadzić do następujących kroków:

 1. Zaloguj się do konta na gieldawalut.com.
 2. Wejdź w zakładkę “Moja Gieldawalut”, a następnie “Wpłaty”.
 3. Wybierz walutę do wpłaty oraz bank, z którego wyślesz pieniądze – jeśli nie ma go na liście, zaznacz opcję “Inny Bank”.
 4. Zaloguj się do serwisu bankowości internetowej Twojego banku i zleć przelew na widoczny w Gieldawalut.com rachunek bankowy – konta muszą obsługiwać tę samą walutę. Pamiętaj o prawidłowym tytule przelewu.
 5. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz potwierdzenie w formie SMS i przez wiadomość e-mail.

Warto wspomnieć, że można także dokonać wpłaty z konta w banku zagranicznym – w taki sam sposób, jak w przypadku standardowego przelewu.

Odbiór pieniędzy w Gieldawalut.com

Wypłata środków z portfela Gieldawalut.com to dosłownie chwila. Aby otrzymać wymienione pieniądze:

 1. Zaloguj się do Gieldawalut.com.
 2. Wybierz zakładkę “Moja Gieldawalut”, następnie “Wpłaty i wypłaty” i “Wypłaty”
 3. Wskaż walutę do przelewu.
 4. Wybierz konto bankowe, na które zostaną przelane środki.
 5. Wpisz kwotę do wypłaty.
 6. Kliknij “Wypłać pieniądze”.

Następnie trzeba użyć kodu SMS, który Gieldawalut.com wyśle na nasz numer telefonu podany przy rejestracji. Wystarczy wpisać go w pole “Wprowadź SMS KOD” i kliknąć “Akceptuj”. Na końcu zostanie wysłany komunikat o zgłoszeniu dyspozycji wypłaty środków. Potwierdzenie znajdzie się w naszej skrzynce e-mail.

Gieldawalut.com – prowizje i opłaty

W przypadku serwisu Gieldawalut.com koszty związane z wymianą środków pieniężnych obejmują:

 • Prowizję od transakcji na poziomie 0,28 proc. od każdego zrealizowanego zlecenia. Może być ona niższa w zależności od wielkości obrotów walut.
 • 1 zł za przelewy bankowe w PLN poniżej 2 000 zł dla Santander BP, Alior Bank, Pekao S.A., PKO BP, Bank Millennium, BNP Paribas.
 • 1 zł za przelewy przychodzące z innego banku.
 • 5 zł za przelewy wychodzące do innego banku dla EUR.
 • 10 zł za przelewy wychodzące do innego banku dla USD, GBP, CHF oraz RUB.

Warto zaznaczyć, że wypłata CHF na konto kredytu hipotecznego BPH jest bezpłatna. Za transfery pieniężne za granicę i międzybankowe przelewy walutowe w trybie SHA banki pośredniczące mogą pobierać opłaty.

Wady i zalety kantoru internetowego Gieldawalut.com

Gieldawalut.com to internetowy kantor wymiany walut z wieloma certyfikatami potwierdzającymi jakość obsługi i rzetelność. Za większość wpłat i wypłat nie poniesiemy żadnych kosztów. Sama wymiana waluty to niska prowizja, która może się zmniejszyć w zależności od generowanego obrotu. Z drugiej strony na Gieldawalut.com kupimy lub sprzedamy tylko najpopularniejsze waluty. Niektórym użytkownikom może także brakować aplikacji mobilnej. Jakie są wady i zalety tego kantoru internetowego?

Zalety:

 • Portfel walutowy.
 • Niska prowizja.
 • Prosty w obsłudze interfejs użytkownika.
 • Darmowe przelewy dla banków zintegrowanych powyżej 2 000 zł
 • Zatwierdzanie transakcji kodem SMS.
 • Możliwość obniżenia prowizji w zależności od generowanych obrotów.

Wady:

 • Brak aplikacji mobilnej.
 • Mała liczba dostępnych walut.
 • Opłaty za przelewy wychodzące do niezintegrowanych banków dla EUR, USD, GBP, CHF oraz RUB.