Gieldawalut.com – jakie waluty?

Gieldawalut zapewnia możliwość wymiany 24/7 i automatyczne zaksięgowanie pieniędzy. Kantor był wielokrotnie nagradzany odznaczeniami, m.in. Laurem Konsumenta w kategorii “Odkrycie” w 2016 roku czy Laurem Eksperta 2016/2017. Sprawdź, jakie waluty można kupować i sprzedawać przez Gieldawalut.com:

WalutaKod waluty
Polski złotyPLN
Frank szwajcarskiCHF
Funt brytyjskiGBP
EuroEUR
Dolar amerykańskiUSD

Jak założyć konto na Gieldawalut.com?

Warunkiem korzystania z oferty Gieldawalut.com jest posiadanie konta w tym serwisie. Sprawdź, jak to zrobić:

 1. Wejdź na stronę Gieldawalut.com
 2. Kliknij przycisk “Załóż bezpieczne konto” znajdujący się w prawym górnym rogu strony głównej serwisu.
 3. Wybierz rodzaj konta: prywatne lub firmowe.
 4. Podaj swój e-mail i stwórz hasło do logowania.
 5. Przeczytaj regulamin oraz politykę prywatności.
 6. Kliknij “Akceptuję Regulamin i Politykę Prywatności”.
 7. Jeśli chcesz, aby Gieldawalut.com wysyłała informacje handlowe, zaznacz “Chcę otrzymywać newsletter i informacje o promocjach”.
 8. Wejdź na skrzynkę e-mail i wybierz wysłany link aktywacyjny, który będzie ważny przez 24 godziny.

W momencie potwierdzenia aktywacji możemy w pełni korzystać z Gieldawalut.com. Od tej pory możliwe staje się aktualizowanie danych, składanie zleceń wymiany waluty, wypłacanie środków i dokonywanie wpłat na wskazane numery rachunków bankowych.

Aby móc dokonać sprzedaży lub kupna waluty, należy zasilić portfel. W tym celu trzeba wpłacić do niego potrzebne środki. Cały proces jest prosty i można go zawrzeć w kilku krokach:

 1. Zaloguj się na Gieldawalut.com
 2. Wejdź w zakładkę “Moja Gieldawalut”.
 3. Wybierz opcję “Wpłaty”.
 4. Ustaw preferowaną walutę oraz bank, z którego dokonasz przelewu (jeśli na liście nie znajduje się nasza instytucja finansowa to wybieramy “Inny Bank”).
 5. Zaloguj się do systemu bankowości online i przelej pieniądze na rachunek widoczny na koncie Gieldawalut.com. Należy pamiętać, aby rachunek odpowiadał walucie, którą wpłacamy. Zatytułuj przelew zgodnie z instrukcjami (zasilenie konta będzie wtedy szybsze)
 6. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz powiadomienie SMS i przez wiadomość e-mail.

Jak wymienić pieniądze w kantorze Gieldawalut.com?

Kiedy nasz portfel na Gieldawalut.com zostanie zasilony, możemy przejść do procesu kupna i sprzedaży walut. Aby to zrobić:

 1. Zaloguj się do swojego konta.
 2. Wybierz “Nowe zlecenie wymiany”.
 3. Zdecyduj się na możliwe dostępną do wymiany parę walutową, np. GBP/PLN.
 4. Wprowadź kwotę do wymiany i kliknij “WYMIEŃ CAŁOŚĆ”.
 5. Wybierz kurs: własny lub najlepszy dostępny.
 6. Wybierz opcję “AKCEPTUJ”.

Wybranie najlepszego dostępnego kursu to najszybsza wymiana waluty. W przypadku kursu własnego należy wpisać interesujący nas kurs wymiany – może to wydłużyć czas oczekiwanie na wykonanie zlecenia kupna lub sprzedaży do kilku godzin. Status transakcji można śledzić w zakładce “Historia transakcji i operacji”.

Ile czasu trwa wymiana waluty w kantorze Gieldawalut.com?

W przypadku Gieldawalut.com przelewy są najszybciej realizowane, kiedy mają charakter wewnętrzny. Kantor współpracuje z bankami takimi, jak Alior Bank, PEKAO SA, Santander Bank Polska, PKO BP, Polbank oraz Millennium Bank. Jeśli posiadamy konto w którejś z tych instytucji finansowych, to otrzymamy pieniądze najpóźniej do 30 minut. W przypadku mBank całkowity czas może wynieść maksymalnie jeden dzień roboczy.

Jeśli nie posiadamy konta w jednym z banków partnerskich, to czas realizacji dla przelewów w złotówkach wynosi maksymalnie 5 godzin. Dla transferów walutowych w EUR zajmuje to do 1 dnia roboczego. Jeśli chodzi o pozostałe waluty to maksymalny czas oczekiwania wynosi 3 dni robocze. Możliwe są także odpłatne ekspresowe wypłaty.

Gieldawalut.com – prowizje i opłaty

W przypadku serwisu Gieldawalut.com koszty związane z wymianą środków pieniężnych obejmują:

 • Prowizję od transakcji na poziomie 0,23 proc. od każdego zrealizowanego zlecenia. Może być niższa w zależności od wielkości obrotów walut.
 • 6 zł za przelewy bankowe dla EUR i 10 zł dla CHF,USD oraz GBP w mBank.
 • 6 zł za przelewy w EUR, USD, GBP, RUB oraz 10 zł dla CHF dla transakcji poza bankami partnerskimi.

Przelewy w PLN (wpłaty i wypłaty) są bezpłatne bez względu na bank, w którym posiadamy rachunek. Opłat nie poniesiemy także za przelewy walutowe w obrębie instytucji finansowych współpracujących z Gieldawalut.com.