Pieniądze, laptop i smartfon – najpopularniejsze prezenty komunijne

Z badania, które zostało przeprowadzone na zlecenie firmy pożyczkowej Provident Polska, wynika, że prezentem na komunię, który cieszy się obecnie największą popularnością, są pieniądze. Taki upominek zamierza wręczyć aż 57 proc. Polaków. Duża część z nas podaruje dzieciom również sprzęt elektroniczny – 37 proc. respondentów odpowiedziało, że kupi laptopa, natomiast 36 proc. przeznaczy pieniądze na smarfona.

Tylko 29 proc. badanych zadeklarowało, że podaruje na komunię rower – w zeszłym roku taki prezent wręczyło 37 proc. respondentów. Okazuje się, że to nie jedyny podarunek, który stracił popularność wśród Polaków – z wielkanocnego barometru Providenta wynika, że upominków tj. łańcuszek, zegarek czy książka z roku na rok kupuje się coraz mniej.

Z jakich źródeł finansujemy organizację Pierwszej Komunii Świętej?

Organizacja Pierwszej Komunii Świętej i wszystkie koszty, które są z nią związane, wymagają dużych nakładów finansowych. Barometr Providenta wskazuje, że około 60 proc. respondentów, pokryje wydatki komunijne z oszczędności, natomiast 44 proc. zapłaci za tę uroczystość z bieżących dochodów.

Jak poradzą sobie osoby, które nie posiadają wystarczających środków pieniężnych na sfinansowanie komunii? 3 proc. respondentów zdecyduje się na pożyczenie pieniędzy od rodziny czy przyjaciół, 4 proc. badanych skorzysta z wybranej oferty pożyczkowej lub kredytowej.