Co to jest Raiffeisen Digital Bank?

Raiffeisen Digital Bank jest częścią międzynarodowej Grupy RBI. W Polsce pojawił się z intencją wprowadzenia nowej jakości na rynku digital lending. Instytucja nie jest powiązana z dawniej istniejącym Raiffeisen Bank Polska – ten definitywnie zakończył swoją działalność w ramach fuzji i sprzedaży. Raiffeisen Digital Bank to całkowicie nowy podmiot bankowy, funkcjonujący na zupełnie odmiennych zasadach.

Za wprowadzenie oferty Raiffeisen Digital Bank w Polsce odpowiedzialny jest Kamil Niewiatowski, w roli Country Managera. Celem banku jest maksymalne uproszczenie procedura kredytowania. Proces przyznawania pożyczki – od instalacji aplikacji na urządzeniu do wypłaty środków ma trwać tylko 20 minut!

Raiffeisen Raiffeisen Digital Bank – portfolio pożyczkowe

Raiffeisen Digital Bank ograniczył swoją ofertę do kredytu gotówkowego online, dostępnego przez aplikację mobilną na systemy Android oraz iOS. Wniosek o pożyczkę bankową na kwotę od 5000 do 100 000 zł można złożyć wyłącznie przez aplikację Raiffeisen Digital Bank. Okres spłaty początkowo maksymalnie wynosił 5 lat. Aktualnie można podjąć kredyt na czas od roku do nawet 10 lat.

Bank stawia na innowacyjne rozwiązania. Weryfikacja tożsamości odbywa się w trakcie wideorozmowy z konsultantem. Sprawdzenie dochodów przeprowadzane jest przez zalogowanie do bankowości elektronicznej. Praktycznie cały proces kredytowania jest zautomatyzowany.