Inwestycja na skalę globalną

Capitec Bank postanowił zainwestować 21 milionów euro w Creamfinance, właściciela marek Lendon i Extraportfel. W ten sposób zostanie nawiązana współpraca między jednym z czołowych banków Afryki Południowej a jednym z najszybciej rozwijających się podmiotów FinTech w Europie. Należy podkreślić fakt, że ta współpraca sprzyja dążeniu do wspólnego celu, jakim jest ułatwianie i upowszechnienie wygodnego dostępu do środków finansowych.

Rozwój usług Smart Data

Nie bez znaczenia jest fakt, że współpraca ta ma charakter globalny. Działający na terenie Afryki Południowej Capitec Bank decyduje się na inwestowanie w europejski podmiot z branży FinTech. Kapitał ma zostać przeznaczony na rozwój usług Smart Data, których popularność nieustannie wzrasta. Służą one zwiększeniu efektywności reklam online. Polega to na odpowiedniej klasyfikacji danych potencjalnych klientów w kontekście działań marketingowych. Udostępniane online profile adresatów reklam są dokładnie analizowane za pomocą określonych programów. Właściwa selekcja informacji pozwala na dostosowanie produktu do potrzeb konsumenta.

Branża FinTech rozwija się dynamicznie

Współpraca między reprezentantami sektora bankowego a podmiotami z branży FinTech sprzyja popularyzacji nowoczesnych technologii finansów na skalę globalną. Dotyczy to nie tylko funkcjonowania większych firm, lecz również mniejszych podmiotów gospodarczych oraz indywidualnych użytkowników. Cały czas przybywa internautów, którzy korzystają m.in. z internetowych kont i wykonują transakcje finansowe w sieci. Obecnie pozyskiwanie środków metodą online upowszechnia się w coraz większym stopniu. Zainteresowanie inwestorów sektorem FinTech nie powinno nikogo dziwić.

FinTech zyskuje zainteresowanie banków

Współpraca Capitec Bank i Creamfinance daje nadzieję na porozumienie między tradycyjną bankowością i podmiotami pozabankowymi. Rozwojowi branży FinTech sprzyjają inwestycje na szeroką skalę. Może to zaowocować znaczącymi unowocześnieniami w obszarze usług finansowych. Wielu osobom zależy na wygodnym dostępie do informacji i nowoczesnych produktów.

„Branża FinTech cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego w tym, że przybywa inwestorów gotowych przeznaczyć swój kapitał na rozwiązania z obszaru nowoczesnych finansów. Usługi pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością także w Polsce. To międzynarodowy trend.” − komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.