Adam Dąbrowski – jeden z twórców sukcesu Creamfinance

Creamfinance Poland jest jednym z największych graczy na polskim rynku pożyczkowym. Do spółki należą takie serwisy pożyczkowe jak:

Od pięciu lat z oferty przedsiębiorstwa skorzystało ponad milion klientów. Creamfinance Poland jest częścią międzynarodowej spółki kapitałowej, która działa na terenie: Łotwy, Austrii, Danii, Gruzji, Czech, Hiszpanii i Meksyku.

Adam Dąbrowski był związany z Creamfinance od początku funkcjonowania spółki. Walnie przyczynił się do dynamicznego rozwoju firmy. Był odpowiedzialny za krajowe i zagraniczne procesy inwestycyjne – min. za wprowadzenie marki na rynek polski, meksykański i brazylijski.

Nowe wyzwania zawodowe

Dąbrowski był członkiem komitetu wykonawczego całej grupy Creamfinance. To za jego kadencji grupa kapitałowa pozyskała inwestora w postaci Capitec Banku, potentata segmentu customer finance w RPA. Warto odnotować, że w listopadzie Creamfinance znalazł się na liście 100 najlepszych fintechów świata, według firmy doradczej KPMG.
Były prezes Creamfinance Poland jest gotowy na nowe wyzwania. W chwili obecnej czeka na decyzję urzędu patentowego. Nieoficjalnie mówi się, że Dąbrowski otwiera własną działalność gospodarczą. Odejście Adama Dąbrowskiego, to już kolejna rezygnacja z tak wysokiego stanowiska w branży pożyczkowej. Pod koniec roku z piastowanego stanowiska odszedł prezes Vivusa Loukas Notopoulos.