Sprawdź rankingi chwilówek i pożyczek ratalnych

Jak szukać pożyczek pozabankowych? Rozwiązaniem, któremu najczęściej ufają pożyczkobiorcy są rankingi chwilówek oraz rankingi pożyczek na raty – to od nich powinniśmy rozpocząć poszukiwanie atrakcyjnych ofert pożyczek. Rankingi to zestawienia, które tworzone są w każdym miesiącu przez portale pożyczkowe, zajmujące się doradzaniem klientom firm. W rankingach odnajdziemy pożyczkodawców, którzy w danym miesiącu prezentują najkorzystniejsze opcje. Eksperci porównują produkty nie tylko pod względem wysokości maksymalnego zobowiązania, lecz przede wszystkim patrzą na nie przez pryzmat kosztów dodatkowych, takich jak prowizje, odsetki, wysokość wskaźnika RRSO. Możemy mieć pewność, że firmy pożyczkowe, które znajdą się w miesięcznym zestawieniu portali są firmami legalnymi, posiadającymi odpowiednie zezwolenia, prezentującymi wysoki standard pożyczania. W wypadku, kiedy zdecydujemy się na którąś z takich firm, nie musimy już bardzo wnikliwie weryfikować jej wiarygodności.

Użyj niezastąpionej porównywarki pożyczek

Bardzo sprytnym i sprawnie działającym narzędziem, które z pewnością przyda nam się przy wyborze odpowiedniego zobowiązania, jest porównywarka pożyczek. Pojęcie porównywarki nie powinno być dla nikogo z nas obce, ponieważ od kilku lat rozwiązanie to cieszy się popularnością nie tylko w sektorze pożyczkowym. Porównywarki mają swoje zastosowanie na przykład w biurach podróży, gdzie często musimy dokonać selekcji ofert. Ceny sprzętów elektronicznych lub innych akcesoriów również najpierw sprawdzimy za pomocą porównywarki, która w kilka sekund pokaże nam koszt danej rzeczy we wszystkich sklepach. Równie popularne są porównywarki lotów, których zadaniem jest odnalezienie cenowo atrakcyjnego przelotu. Nie inaczej dzieje się w przypadku pożyczek pozabankowych. Wystarczy, że wprowadzimy interesujące nas parametry zobowiązania, a porównywarka w kilka sekund pokaże nam firmy, które udzielą nam najatrakcyjniejszej oferty.

Korzystaj z pośredników między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą

Ostatnio bardzo popularne stały się portale internetowe, których zadaniem jest pośredniczenie pomiędzy pożyczkobiorcami a pożyczkodawcami. Na czym dokładnie to polega? Taki portal zajmuje się wyłącznie gromadzeniem informacji na nasz temat oraz tworzeniem profilu klienta. W ramach serwisów pośredniczących składamy wniosek o interesujące nas zobowiązanie, a pośrednik wysyła go do wszystkich współpracujących z nim usługodawców. Na tym etapie rola pośrednika się kończy, a z nami kontaktuje się konkretna instytucja pozabankowa, która ma możliwość zaoferowania nam pożyczki. Takie rozwiązanie jest bardzo nowoczesne i prokonsumenckie. Nie musimy tracić czasu na odwiedzanie stron internetowych kilkunastu pożyczkodawców. Wystarczy, że złożymy wniosek w jednym miejscu, a dotrze on do wielu firm. Oczywiście korzystanie z serwisów pośredniczących jest w pełni darmowe i na pewno nie poniesiemy z tego tytułu żadnych kosztów. Warto również zaznaczyć fakt, że złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przymusem zaciągnięcia pożyczki – portale pełnią funkcję informacyjną i za ich pomocą możemy po prostu zorientować się, co mają do zaoferowania pożyczkodawcy. Sprawdź, jakie dane potrzebne są do wniosku o pożyczkę.

Skorzystaj z doświadczeń innych i weź pożyczkę z polecenia

Dla tych z nas, którzy nie ufają nowoczesnym metodom poszukiwania finansowego wsparcia, idealne okaże się stare i znane rozwiązanie, a więc pożyczka z polecenia. Pożyczanie w dzisiejszych czasach jest naturalnym i często występującym zjawiskiem. Niewiele osób, szczególnie młodych, potrafi tak sprawnie zarządzać swoim budżetem, że nie zdarzają im się finansowe problemy. Jeśli mamy przyjaciół lub członka rodziny, który zna zasady odpowiedzialnego pożyczania online i nie raz korzystał już z wsparcia firm pożyczkowych, to zapytajmy go, z pomocy jakiej instytucji finansowej korzysta. Skoro pożyczył i nie słyszeliśmy z jego strony skarg na usługodawcę, to bez obaw możemy próbować uzyskać zobowiązanie w tej samej firmie pożyczkowej. Oczywiście nasze potrzeby nie są przecież takie same, lecz na szczęście pożyczki pozabankowe są w pełni dostosowane do klienta. Samodzielnie wybieramy kwotę oraz okres spłaty. Przy tym sposobie również uda nam się zaoszczędzić trochę czasu, ponieważ nie musimy już kontrolować pożyczkodawcy.

Oglądaj reklamy firm pożyczkowych

Choć wiele osób reklam nie lubi, to w sytuacji, gdy nosimy się z zamiarem zaciągnięcia pozabankowej pożyczki online, warto zwracać uwagę na te, które reklamują interesujący nas produkt finansowy. Kontrakty reklamowe z telewizją podpisują wyłącznie firmy pożyczkowe, które posiadają umocnioną pozycję w sektorze pozabankowym. Jeśli dany pożyczkodawca reklamowany jest w tak komercyjny sposób, to możemy być pewni jego wiarygodności. Instytucje pozabankowe zazwyczaj nie reklamują siebie, tylko swoje oferty, więc z uwagą musimy wsłuchiwać się w wyjaśnienia dotyczące pożyczki. Jednak z reklamami, szczególnie telewizyjnymi, musimy być ostrożni i sprawdzić ich regulamin na stronie internetowej firmy. Reklama często trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund, a w tak krótkim czasie ekranowym trudno wyłapać niezwykle ważne szczegóły oferty. Sprawdzajmy więc wnikliwie, co dany pożyczkodawca może nam zaoferować.