Jaka była idea stworzenia ACCD?

Jako przedstawiciele rynku finansowego mieliśmy do czynienia z wieloma konferencjami, które były przygotowywane dla branży finansowej. Widzieliśmy, że na konferencjach są poruszane tematy i zagadnienia mocno merytoryczne, ale mało mówi się o ryzyku i o tym co jest sednem prowadzenia działalności na rynkach finansowych. Tam gdzie mówi się o dostawcach usług finansowych czy firmach, które zarządzają wierzytelnościami i u których są problemy z uzyskaniem zapłaty, mówienie o ryzyku nie było tak częste i popularne, stąd też wyszliśmy z ideą stworzenia miejsca i pola do wymiany doświadczeń, wiedzy, zdobywania nowych kontaktów, integracji środowiska – właśnie związanego z tym ryzykiem kredytowym.

Czy będą kolejne edycje ACCD? Jaki jest na nie pomysł?

W tym roku była to druga edycja, byliśmy bardzo ciekawi reakcji naszych uczestników po pierwszej edycji w zeszłym roku. Nie byliśmy pewni czy termin tuż przed weekendem majowym będzie dobrym terminem, czy to miejsce, w którym się spotykamy – daleko od centrum Warszawy – będzie atrakcyjne dla naszych uczestników. Po ilości tak zaszczytnych gości, którzy nas w tym roku odwiedzili jesteśmy przekonani, że udało nam się wpisać to wydarzenie w ich kalendarze i stało się to ważnym miejscem do spotkań oraz poszerzania swojej wiedzy.

Czy do tej pory któreś z wystąpień wyjątkowo wyróżniło się na tle innych?

Może jeszcze dziś jest jeszcze za wcześnie, by o tym powiedzieć, ponieważ mamy przed sobą jeszcze wiele różnych wydarzeń. Brałem też udział w pracach Rady Programowej, która przygotowywała to wydarzenie pod kątem tego o czym będziemy rozmawiać i jakie zagadnienia będziemy poruszać. Szczególny nacisk położyliśmy na to, aby ta konferencja była przede wszystkim merytorycznie dobrze przygotowana tak, abyśmy byli nie tylko tym wspaniałym miejscem i atrakcjami, które ta konferencja pod kątem ilości osób oraz możliwości porozmawiania niesie, ale przede wszystkim aby to poszerzanie naszych wiadomości o rynkach zagranicznych i tym co dzieje się w Polsce towarzyszyło rozmowom o tym co nas czeka – teraz, dziś, za pół roku, za rok.

Piotr Badowski – Współzałożyciel firmy windykacyjnej EULEO, w której pełni funkcję Dyrektora Finansowego. W 2010 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami. W październiku 2012 r. został wybrany na Członka Zarządu Europejskiej Federacji Związków Krajowych Firm Windykacyjnych – FENCA, w której pełni również funkcję Skarbnika.