W jakim kierunku zmierza sektor fintech w Polsce?

Sektor FinTech zaczyna odgrywać kluczową rolę – zwłaszcza u naszych regulatorów prawnych, o czym świadczy fakt że zabierają oni się za raportowanie fintechu przez KNF na najbliższym kongresie. Jest to bardzo istotne, bo instytucje państwowe dostrzegają, że przedstawiciele branży FinTech zaczynają odgrywać znaczącą rolę, w rozwoju naszej gospodarki.

Co więcej bardzo istotne są regulacje dotyczące dyrektywy PSD2. Nie wiadomo dokładnie w jakim kierunku pójdą prace nad nowymi rozwiązaniami. Na szczęście bierzemy czynny udział w dyskusji z EBA i z Komisją Europejską w sprawie finalnego wyglądu dyrektywy.

PSD2 jest jednym z głównych czynników, który bardzo mocno tworzy rynek dla firm zajmujących się agregowaniem danych i dostarczaniem ich do firm pożyczkowych w celu lepszego modelowania scoringowego. Niestety dyrektywa może mocno ograniczyć działalność i swobodę obrotu na rynku.
Te dwa czynniki o których wspomniałem są decydujące jeśli chodzi o kierunek w którym zmierza cała branża.

Jak podoba się panu Fintech Brunch?

Jest bardzo fajnie, spotkałem wielu kolegów z branży. Prawie wszyscy się znamy, dlatego panuje rodzinna atmosfera – co jest bardzo ważne.

Jestem zwolennikiem kameralnych konferencji, gdzie są osoby, z którymi jest o czym porozmawiać. Duże konferencje to wielkie spędowisko, gdzie przychodzą ludzie z przypadku i trzeba się tłumaczyć od A do Z czym się zajmuje. Natomiast przychodząc na FinTech Brunch ma się pewność, że wszyscy się znają, wiedzą co robią i dzięki temu można porozmawiać o ciekawostkach na rynku, o tym w którą stronę nasz biznes zmierza czy wymienić się poglądami. Poza tym można wypić dobrą kawę albo dobrze zjeść. Także jak najbardziej polecam i zachęcam do brania udziału w tego typu konferencjach.