W dniach 7-8 grudnia 2017 r. w Warszawie odbyła się siódma już edycja Kongresu Consumer Finance. To największe, doroczne spotkanie poświęcone perspektywom, wyzwaniom i problemom rynku consumer finance. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję porozmawiać z Mario Everardo Zamarripa Gonzalez, Dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju, Grupa ERGO Hestia. W wywiadzie o tym, czym charakteryzuje się biznes odpowiedzialnie zrównoważony.

Czym charakteryzuje się biznes odpowiedzialnie zrównoważony?

„Bardzo trudne pytanie. Myślę, że trzeba generalnie myśleć nie tylko o sobie. Trzeba pamiętać o tym, że my jesteśmy tutaj po to, żeby też zapewnić jak najlepsze życie zarówno tym pokoleniom, jak i przyszłym. Trzeba o tym pamiętać.
Jesteśmy na Kongresie Consumer Finance, w którym uczestniczą reprezentanci firm sektora finansowego i wydaje mi się, że najważniejszym komunikatem dla wszystkich jest to, że nie powinniśmy tylko i wyłącznie myśleć o biznesie. Są jeszcze dwa obszary bardzo istotne, na które wbrew pozorom mamy duży wpływ jako sektor. Jest obszar środowiskowy, jest obszar społeczny i myślę, że w firmie to na tym się opiera ta cała filozofia zrównoważonego rozwoju. Biznes powinien również zainteresować się środowiskiem i społeczeństwem, a nie tylko generowaniem zysku dla akcjonariuszy.”