Materiały edukacyjne

Organizatorzy kampanii „Aasy Netu” udostępnili wszystkim zainteresowanym serię filmów edukacyjnych. Dzięki serii praktycznych filmów oraz wsparciu bliskich, osoby chcące uczestniczyć w świecie Internetu mogą w łatwy sposób nauczyć się tajników pisania maili, wysyłania zdjęć, prowadzenia rozmów on-line czy korzystania z portali społecznościowych i wyszukiwania interesujących informacji w Internecie.

Informacje zawarte w każdym z filmików zostały również opisane w formie praktycznych infografik, które można wydrukować. Dzięki temu mogą one stanowić przewodnik w procesie nauki. Na stronie kampanii udostępniono również słownik podstawowych pojęć w formie pytań i odpowiedzi, związanych z użytkowaniem Internetu i wyszukiwarki czy poprawną wymową słowa Gmail.

Wygraj laptopa, smartfona lub tablet – konkurs Aasy Netu

Dla uczestników internetowego kursu edukacyjnego „Aasy Netu” oraz osób, które aktywnie w nim uczestniczą poprzez pomoc bliskim w jego ukończeniu, organizator przygotował atrakcyjny konkurs z nagrodami. Zadaniem konkursowym jest udzielenie odpowiedzi na dwa pytania: W jaki sposób udział w akcji edukacyjnej „Aasy Netu” pomógł Tobie lub bliskiej Ci osobie w opanowaniu podstaw korzystania z Internetu? Jak dzięki temu zmieniło się życie Twoje lub bliskiej Ci osoby? Zgłoszenia w formie krótkiej odpowiedzi tekstowej bądź filmu należy przesłać do 18 sierpnia br. Poprzez formularz dostępny na stronie. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 września 2017 roku, a nagrodzeni zostanie aż 30 osób. Nagrody w konkursie to laptop, smartfony i tablety, pomocne w dalszej nauce i wdrażaniu w świat Internetu.

„Zaangażowanie społeczeństwa w cyfryzację jest bardzo ważne. Świat Internetu to w dzisiejszych czasach nieodłączny element znacznej części z nas – to kopalnia wiedzy, rozrywki, usług. Warto także pamiętać, że bez udziału społeczeństwa, rozwój ten jest niemożliwy, dlatego kampania „Aasy Netu” świetnie wpasowuje się w ideę i cele każdej firmy prowadzącej swą działalność w Internecie – edukowanie, odkrywanie tajników i korzyści płynących z internetowych rozwiązań.”- komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.