Laur Konsumenta

Laur Konsumenta zamiennie nazywany Laurem Klienta to prestiżowa nagroda, którą przydzielają sami konsumenci. Efektem przyznawania tejże nagrody jest coroczne wyłanianie najpopularniejszych produktów oraz marek w swoich kategoriach. Dla nas konsumentów oznacza to, że dana firma cieszy się powszechnym zaufaniem na rynku, natomiast dla firm jest to informacja od klientów, które produkty są najpopularniejsze w danej grupie. Warto zaznaczyć, iż w plebiscycie Laur Konsumenta udział może wziąć każdy, gdyż ankiety przeprowadzane są zarówno telefonicznie, jak i internetowo. W 2015r. klienci docenili rynek pozabankowy, Złotym Laurem Konsumenta 2015 może pochwalić się firma Filarum, srebro natomiast trafiło do Vivus.

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Loan Magazine

Wyróżnienie to jest przeznaczone dla firm pożyczkowych działających na terenie naszego kraju, które postępują w sposób etyczny, zgodny z obowiązującym prawem, co w rezultacie umożliwia budowanie zaufania między klientem a daną firmą. Podstawowym warunkiem do otrzymania certyfikatu Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy loan-magazine.pl jest przekazywanie klientom pełnej, zrozumiałej i wyczerpującej informacji odnośnie warunków udzielania zobowiązania, czyli dokładnych informacji dotyczących wysokości pożyczki, czasu trwania umowy oraz wszelkich kosztów związanych z zaciągnięciem zobowiązania. Ważną zasadą jest również umożliwienie sprawnej komunikacji między firmą pożyczkową a klientem zarówno przed podpisaniem umowy, jak i w trakcie jej trwania. Otrzymanie certyfikatu zobowiązuje instytucję pożyczkową do przestrzegania krótkiego lecz rzeczowego Kodeksu Odpowiedzialnego Pożyczania.

Widżety widoczne na stronach firm pożyczkowych

Przeglądając stronę internetową instytucji pożyczkowej warto zwrócić uwagę na widgety firm oraz organizacji z którymi współpracuje. Z reguły tego typu informacje zamieszczane są na dole strony głównej. Często odnaleźć tam możemy widgety między innymi pozyczkaportal.pl, Konferencji Przedsiębiorców Finansowych (KPF) w Polsce oraz Związku Firm Pożyczkowych (ZFP).

Każdy z tych widgetów oznacza zupełnie co innego, gdyż współpraca danej firmy odbywa się w zupełnie innym segmencie.

Widget Konferencji Przedsiębiorców Finansowych w Polsce (KPF) jest dla nas informacją, że dana firma pożyczkowa, między innymi Aasa Polska, Ferratum Bank, Wonga czy Ratka.pl dba o rozwój branży oraz przestrzega kodeksu KPF, a także rozwija się i dba o edukację całego rynku. Z kolei symbol ZFP (Związku Firm Pożyczkowych) oznacza, iż dana instytucja jest członkiem organizacji zrzeszającej firmy pożyczkowe działające w internecie. Zadaniem ZFP jest budowanie pozytywnego wizerunku branży pożyczkowej, dlatego ZFP wymaga od swoich członków świadczenia usług finansowych o wysokich standardach. Do ZFP należą między innymi takie firmy jak Credit.pl, Kredito24, NetCredit oraz Filarum. Widget pozyczkaportal.pl przedstawia opinię klientów na temat danej firmy. Nad logo pozyczkaportal.pl widzimy bowiem ilość gwiazdek przyznanych przez klientów. Jest to więc obiektywna ocena osób, które skorzystały z usług konkretnej firmy pożyczkowej. Dodatkowo na stronie pozyczkaportal.pl możemy sprawdzić opinię ekspertów wyrażoną w comiesięcznym rankingu.

Przykład widgetów ze strony ratka.pl

Wyróżnienia Ratka.pl

Przeglądając strony firm pożyczkowych możemy natrafić również na certyfikaty wydawane przez BIG, KRD oraz ERIF. Certyfikaty te informują nas o rzetelności płatniczej oraz terminowości w uiszczaniu wszelkich opłat.

Wyróżnienie Firma Wiarygodna Finansowo jest zaświadczeniem BIG potwierdzającym bieżącą wiarygodność finansową, co oznacza, że firma terminowo reguluje swoje zobowiązania. Znak Rzetelna Firma KRD to informacja, iż dana instytucja jest rzetelna finansowo oraz zobowiązuje się do przestrzegania zasad etyki w biznesie, a oferowane przez nią usługi są świadczone na najwyższym poziomie. Certyfikat Bezpieczeństwa Należności ERIF potwierdza stosowanie polityki bezpieczeństwa w zarządzaniu należnościami.

Wybierając instytucję pożyczkową warto zwracać uwagę na posiadane przez nią certyfikaty oraz współpracę z innymi instytucjami. Dzięki temu możemy sprawdzić to jak firma oceniana jest przez współuczestników rynku, specjalistów a także innych klientów, którzy już skorzystali z usług danej firmy.