Infografika przedstawiająca koszty kibicowania reprezentacji polski na Euro 2016

Piłka nożna stała się sportem narodowym wielu krajów, Polska nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Dlatego każda piłkarska impreza staje się świętem dla wszystkim miłośników futbolu, a szczególnie dla zagorzałych kibiców reprezentacji. Tegoroczne Mistrzostwa Europy są szczególnie ważne dla polskich fanów tego sportu, ponieważ występuje tam nasza kadra i to w całkiem dobrej formie i mocnym składzie. Na duże zainteresowanie wskazuje chociażby liczba widzów telewizyjnych podczas ostatniego meczu kwalifikacji do Euro 2016, decydującym o awansie podopiecznych Adama Nawałki do finałowego turnieju we Francji. Było ich aż 10,3 mln osób. Jak wspierają narodową drużynę kibice i ile wydają na przeżycie prawdziwych sportowych emocji podsumowali eksperci pozyczkaportal.pl.

Kibicowanie na kanapie

Nawet kibicowanie na kanapie jest wydatkiem dla polskich fanów piłki nożnej. Przede wszystkim trzeba posiadać abonament RTV, który pozwoli na oglądanie meczów w otwartych kanałach telewizyjnych, takich jak Polsat czy TVP. Co prawda bezpłatne relacjonowanie meczów, w tym spotkań Polaków, półfinałów i finałów, jest ograniczone do 24 meczów w Polsacie i 11 meczów w TVP. Zagorzały kibic, który chce obejrzeć wszystkie 51 pojedynków musi wykupić dostęp do kanałów płatnych, oferowanych przez operatorów telewizji satelitarnej i kablowej specjalnie z okazji Euro. Koszt takiego pakietu w Polsacie wynosi 99 zł.

Gadżety dla kibica

Jednym z symboli prawdziwego kibica są gadżety, takie jak biało-czerwony szalik, flaga oraz reprezentacyjna koszulka. Szalik nie uderzy mocno w portfel fana piłki nożnej podczas Mistrzostw, bo jego koszt wynosi ok. 20 zł, podobnie jest z flagą jej cena nie przekracza 50 zł. Jednak koszulka z najnowszym wzorem będzie trochę kosztowała. Jej cena waha się od 150 do 330 zł. Istnieje także wiele innych gadżetów o które mogą pokusić się fani, m. in. akcesoria do samochodu, takie jak chorągiewka przyczepiana do drzwi(16 zł), zawieszka(12 zł) lub pokrowce na lusterka (6 zł sztuka).

Wspólne kibicowanie w pubie

Piłkę zazwyczaj ogląda się z ekipą dobrych znajomych. Puby zapewniają najlepszą atmosferę potrzebną do kibicowania reprezentacji. Mecze są transmitowane na żywo, dostępne są napoje i przekąski dla fanów. W zależności od pubu oraz ilości spożytego ulubionego trunku kibica jedno takie wyjście będzie kosztowało średnio 100 zł.

Wyjazd na mecz do Francji

Jednak jednym z najbardziej emocjonujących sposobów kibicowania jest uczestnictwo w tym wyjątkowym futbolowym widowisku na żywo. Posiadacze biletów na mecze Euro 2016 mogą uważać się za szczęśliwców – biletów jak zwykle było mniej niż chętnych do ich zdobycia. Ile musieli wydać fani na wejściówki na mecz oraz bilety lotniskowe? Bilety u oficjalnych sprzedawców kosztowały od 25 do 145 euro. Na rynku wtórnym bilety dwukrotnie, a nawet trzykrotnie przebiły ceny początkowe. Przewoźnicy również nie tracili szansy, aby zarobić na Mistrzostwach, ceny na loty do wybranych lokalizacji także znacznie wzrosły. Przykładowy koszt podróży na Euro kosztuje kibiców ok. 1400 zł. Jeśli jest potrzeba przenocowania w hotelu, to za jedną noc trzeba zapłacić ok. 700 zł.

Mistrzostwa Euro 2016 są dużym świętem dla kibiców. Niezależnie od tego w jaki sposób wspierają oni reprezentacje jest to dla nich dosyć duży wydatek, ale także niezapomniane chwile. Jeśli chcesz przed zakończeniem Euro doznać prawdziwych emocji kibica, a na koncie świecą pustki zawsze możesz skorzystać z jednej z licznych ofert pożyczek online. Chwilówki dostaniesz w krótkim czasie, co nie pozwoli Ci przegapić najlepszych momentów Euro 2016.