Platforma służy zarówno fundacjom zrzeszającym osoby potrzebujące pomocy, jak i tym, którzy chcą jej udzielić. Wiele firm, w tym również Pozyczkaportal.pl wspiera te szczytne idee.

Warto zaznaczyć, iż na platformie siepomaga.pl swoje apele o pomoc mogą umieszczać jedynie zweryfikowane przez administratora strony fundacje. Organizacje te z kolei swoich podopiecznych wybierają według wcześniej ustalonych kryteriów, ponieważ zgodnie z prawem muszą rozliczać się z środków przeznaczanych na tę pomoc. Tak więc wspomagając wybraną akcję możemy być pewni, że wpłacone pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc wybranej przez nas osobie.

Na siepomaga.pl fundacje zbierają środki, poprzez wystawianie apeli o pomoc na stronie głównej portalu. W apelach tych możemy znaleźć opis celu akcji, informacje o dotychczas zebranej sumie oraz o wysokości potrzebnej kwoty. Większość fundacji zbiera na operacje, których wykonanie możliwe jest poza granicami naszego kraju, a koszty dochodzą do kilkuset tysięcy złotych i nie są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wśród fundacji, które zgłaszają swoich podopiecznych możemy znaleźć między innymi Fundację Jutrzenka Nadziei, która charakteryzuje się niesieniem pomocy w szczególności najmłodszym, Fundację Szczęśliwe Jutro wspierającą rodziny w trudnej sytuacji materialnej, a także Fundację Pomagaj i Ty, która wpiera dzieci chore i niepełnosprawne.

Każdy z nas może pomóc

Aby zacząć pomagać nie trzeba być zamożnym, gdyż za pośrednictwem platformy możemy przelewać nawet drobne sumy. Pamiętajmy jednak, że każda nawet najmniejsza wpłata przybliża podopiecznych fundacji do osiągnięcia celu. Możemy zachęcić znajomych i rodzinę do niesienia pomocy. Siepomaga.pl umożliwia bowiem założenie wirtualnej skarbonki, którą możemy wykorzystać jako skarbonkę ślubną, imieninową, czy rocznicową. Wystarczy poinformować gości, że zamiast kwiatów, które i tak zaraz zwiędną lepiej jest przelać „kilka złotych” na rzecz wybranej przez nas akcji (możemy wysłać znajomym link do naszej wirtualnej skarbonki) dzięki temu wspólnie z bliskimi będziemy mogli naprawić otaczający nas świat.