Związek Banków Polskich wprowadzi wakacje kredytowe na trzy miesiące!

W związku z epidemią koronawirusa coraz więcej osób, które na co dzień pracują w usługach na podstawie umowy zlecenie czy o dzieło, nie wyklucza sytuacji, w której zostaną pozbawieni dochodów potrzebnych do zakupów najpotrzebniejszych produktów czy też uregulowania zobowiązania finansowego np. w postaci raty kredytowej – na szczęście w tym przypadku organy rządowe mają niezwłocznie podjąć kroki, które będą wsparciem nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla firm.

Jak podaje “Puls Biznesu” jeszcze dziś Związek Banków Polskich powinien przedstawić różne rozwiązania dla wszystkich, którzy zostali drastycznie dotknięci ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa. Na czym będzie polegać wsparcie dla kredytobiorców? Przede wszystkim mają zostać wprowadzone wakacje kredytowe na okres od jednego do trzech miesięcy – podczas tego okresu klienci indywidualni i przedsiębiorcy będą zwolnieni z płacenia rat kapitałowych kredytów ratalnych, gotówkowych, hipotecznych czy inwestycyjnych.

Na jaką pomoc ze strony rządu mogą liczyć przedsiębiorcy?

Obecna sytuacja w bardzo dużym stopniu uderza w różnego rodzaju przedsiębiorstwa, które bez żadnego wsparcia ze strony państwa mogą w wielu przypadkach po prostu nie przetrwać na rynku. Z tego względu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniła, że w tym tygodniu przedstawi projekt ustawy, dzięki któremu przedsiębiorstwa uzyskają niezbędną pomoc w tym trudnym czasie. Na co oprócz wakacji kredytowych mogą jeszcze liczyć firmy?

Minister rozwoju zapowiada, że niekorzystną sytuację przedsiębiorców może poprawić między innymi to, że będą mieli możliwość odroczenia lub umorzenia płatności skarbowych i składek ZUS bez ponoszenia dodatkowych kosztów, czyli np. opłaty prolongacyjnej oraz zdecydowania się na bardziej korzystną ofertę kredytu. Ważną kwestią jest również to, że rząd obiecuje ochronę pracowników.