Artjoms Zajcevs rozwijał VIA SMS Polska od 2015 roku

Stanowisko dyrektora zarządzającego w firmie Artjoms Zajcevs piastował przez 3 lata. W tym czasie musiał mierzyć się z nowymi regulacjami legislacyjnymi, które mocno zmieniły rynek pożyczkowy w Polsce. Zajcevs korzystając z doświadczenia zdobywanego w branży od 2010 roku, kiedy to działał na łotewskim i polskim rynku pozabankowym, przeprowadził VIA SMS bez większych problemów przez trudny okres. Udało mu się nie tylko dostosować działalność do nowych przepisów, ale również poszerzyć ofertę o pożyczki na raty na większe kwoty pod szyldem Cashalot.

Nie wiadomo jeszcze kto przejmie stanowisko dotychczasowego dyrektora. Sam Zajcevs nie zdradza swoich planów na przyszłość. Przed podjęciem kolejnych wyzwań w branży finansowej, udaje się na zasłużone wakacje. Zgodnie ze słowami byłego już, zarządzającego VIA SMS, karierę kontynuował będzie poza granicami Polski.

VIA SMS – firma o międzynarodowym zasięgu

Artjoms Zajcevs VIA SMS Polska kierował przez od 2015 roku. Instytucja jest częścią VIA SMS Group – międzynarodowej spółki zajmującej się dostarczaniem fintechowych rozwiązań klientom w całej Europie. Usługi firmy dostępne są w 6 krajach, co stawia ją w roli jednego z liderów pożyczek online. Do VIA SMS Group należy 10 marek. Poza kredytami konsumenckimi obsługują również karty kredytowe poprzez SAVA.card. Firma posiada również platformę z pożyczkami społecznościowymi o nazwie VIAINVEST.

”To, co Artjoms zrobił dla rynku pożyczek pozabankowych w Polsce, jest nie do przecenienia. Przez 3 lata swojej działalności w VIA SMS wyznaczył pewne standardy, które przyczyniły się do rozwoju i profesjonalizacji całej branży. Odejście ze stanowiska i celowanie w rynki zagraniczne jest naturalną konsekwencją ścieżki, jaką obrał. Z pewnością będę bacznie przyglądał się dalszym poczynaniom Artjomsa i życzę mu kontynuacji sukcesów, które towarzyszą mu od początku kariery” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.