Vanquis Bank istnieje na rynku polskim już 2012 roku, a na rynku Brytyjskim od 2002 roku. Jest spółką powiązaną kapitałowo z jedną z pierwszych pozabankowych firm pożyczkowych w Polsce – Providentem.  Vanquis Bank funkcjonuje jako oddział banku z siedzibą w Wielkiej Brytanii, pozwala mu to działać bez spełniania wymogów, które są obowiązkowe dla banków zarejestrowanych w Polsce. Vanquis nie prowadzi działalności zarezerwowanej tylko dla banków, czyli przyjmowania wkładów pieniężnych, a następnie udzielania z nich kredytów. Vanquis Bank udziela pożyczek przy wymogach dużo łagodniejszych niż te, które oferują banki komercyjne, wyłącznie z własnych środków pieniężnych. Podstawowym produktem Vanquis Banku jest karta kredytowa, na której możemy dostać limit do 5500 złotych. Pozwala nam to na ciągłe korzystanie z dodatkowej gotówki, a także na zbudowanie sobie historii kredytowej i pozytywnej weryfikacji BIK.

Pożyczka odnawialna w Vanquis

Nowym produktem w Vanquis jest pożyczka odnawialna, możemy ją wziąć w wysokości podobnie jak przy karcie kredytowej od 1100 do 5500 złotych na okres  od 1 do 4 lat. Oprocentowanie pożyczki to 16% w skali roku, miesięcznie za obsługę zapłacimy 9,95 zł lub 19,95 zł w zależności od naszej zdolności kredytowej zweryfikowanej przez Vanquis. Pożyczka działa podobnie jak karta kredytowa – możemy wykorzystać całość lub część środków, spłacamy w wyznaczonych terminach tak zwaną minimalną kwotę do spłaty, możemy również spłacić całość wykorzystanych środków, bez żadnych dodatkowych opłat. Odsetki oczywiście zapłacimy tylko od wykorzystanej kwoty. Po 4 miesiącach jeśli będziemy regulować pożyczkę w terminie możemy liczyć na podwyższenie limitu nawet do 15 000 złotych.

Jak wziąć pożyczkę w Vanquis Banku?

Pożyczka w Vanquis Banku udzielana jest bez weryfikacji baz BIK czy KRD, wystarczy dopełnić minimum formalności. Nie musimy iść do oddziału czy spotykać się z agentem, cały proces dokonywany jest online, jedynie umowa dostarczana jest przez kuriera i podpisywana w wyznaczonym przez nas miejscu. Pożyczkę odnawialną można umieścić między pożyczkami bankowymi, a pożyczkami chwilówkami bez BIK. Jest droższa niż oferty bankowe, takie jak BNP Paribas, czy Deutche Bank, ale dużo tańsza od chwilówek Plus Pożyczki lub Kredito24. Jej dostępność i przyznawalność są porównywalne z sektorem pozabankowym i dużo wyższe od przyznawalności kredytów gotówkowych.