Trzydniowy plan sesji

Kongres będzie składał się z trzech sesji. 28 września odbędzie się sesja panelowa – policy oriented, w czasie której będą omawiana kwestia europejskich interakcji nadzoru i regulacji. Eksperci przyjrzą się bliżej współpracy instytucji pozabankowych z innymi podmiotami rynku finansowego w kontekście regulacji, a także funkcji compliance.

Czwartek – 29 września – to dzień sesji referatowej. Na stronie wydarzenia, w zakładce przekierowującej na drugi dzień Kongresu, uczestnicy mogą sami decydować o programie konferencji naukowej. Wystarczy zaznaczyć temat, który planują omawiać. Prelegenci mają możliwość odnieść się do 11 przygotowanych zagadnień lub zaproponować własny temat do przedyskutowania z resztą uczestników.

Trzeciego dnia Kongresu FinReg organizatorzy zapraszają do udziału w sesjach spacerowych (networking oriented). Organizatorzy zaplanowali dla uczestników Kongresu trzy miejsca do zobaczenia w stolicy: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Centrum Pieniądza NBP im. S. Skrzypka, kampus Uniwersytetu Warszawskiego. Jak piszą organizatorzy, ilość miejsc w grupach jest ograniczona, dlatego o możliwości zwiedzenia zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Konkurs Call for Papers

W trakcie Kongresu FinReg 2016 można spotkać ważne dla rynku finansowego osobistości. Jest to wydarzenie, które zrzesza nie tylko prawników, ekspertów instytucji nadzoru, lecz także osoby związane ze światem nauki. To właśnie w trakcie Kongresu eksperci ekonomii i prawa mogą pochwalić się swoimi badaniami i zaprezentować je przed szerszym gronem. Kongres FinReg poprzedzony jest konkursem Call For Papers, w którym najwyższej ocenione prace są przedstawiane w trakcie sesji II dnia kongresu, dzięki czemu jednostki naukowe mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami badawczymi. Wszystkie materiały i referaty zostaną utrwalone w publikacji pokonferencyjnej.

Jak zarejestrować się na wydarzenie?

Zarejestrować się na V Kongres Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2016 można za pomocą strony internetowej Instytutu Allerhanda. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy danymi osoby zgłaszającej. Do pięciu dni roboczych po zgłoszeniu się na wydarzenie trzeba uiścić opłatę za udział w Kongresie.

Finreg 2016

Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym pozyczkaportal.pl.