Dla kogo dedykowane jest szkolenie?

Organizatorzy do udziału w szkoleniu zachęcają w szczególności kadry menedżerskie odpowiadające za kreowanie oraz budowę polityki dotyczącej ochrony danych osobowych w firmie, pracowników odpowiedzialnych za realizację zadań dotyczących przetwarzania danych osobowych (działy kadr, marketingu, sprzedaży), ale też administratorów bezpieczeństwa informacji, inspektorów ochrony danych osobowych oraz osoby zarządzające systemami ochrony danych osobowych.

Tematyka konferencji

Celem spotkania jest przygotowanie uczestników szkolenia oraz wypracowanie pomysłów na wewnętrzną politykę bezpieczeństwa, a także pozyskanie zgód i podejmowanie działań zgodnych z wytycznymi RODO, KNF i innych instytucji.

W ramach szkolenia uczestnicy uzyskają odpowiedzi na takie pytania jak: czy Twoja firma jest gotowa na wejście w życie nowych regulacji oraz od czego zacząć, aby jeszcze w tym roku wprowadzić odpowiednie zmiany? Ponadto w programie m.in. o zabezpieczeniach technicznych i organizacyjnych, obowiązkach notyfikacyjnych do GIODO, obowiązkach informacyjnych i prawach przysługujących osobom, których dane są przetwarzane, legalności przetwarzania danych oraz świadomości osób, które te dane przetwarzają.

„Kwestia RODO to bardzo gorący obecnie temat. Jako przedsiębiorca, jestem świadom, że rozporządzenie przyniesie za sobą wiele zmian. Warto się do nich przygotować, by w późniejszym okresie nic nas nie zaskoczyło. Jak największa ilość szkoleń edukujących na ten temat jest jak najbardziej potrzebna i użyteczna.” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.