Targi Usług i Produktów rynku Fintech to wydarzenie powstałe z inicjatywy portalu sfera-finansow.pl, dedykowane przede wszystkim bankom, instytucjom pożyczkowym, firmom ubezpieczeniowym i windykacyjnym oraz kancelariom prawnym. Pierwsza edycja targów FinTech ma na celu pokazanie trendów i możliwości tego najszybciej rozwijającego się sektora działalności z zakresu finansowych rozwiązań online. Podczas wydarzenia wystawcy będą mogli zaprezentować swoje rozwiązania oraz produkty i usługi dedykowane rynkowi usług finansowych. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca 2016 roku w Hotelu Ibis Styles we Wrocławiu.

„To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym kraju skupiające szereg uczestników rynku FinTech w Polsce, gdzie będzie możliwość interakcji oferentów z poszukującymi ciekawych rozwiązań mogących pomóc zainteresowanym w rozwoju ich biznesu, jak również znalezieniu ciekawych usług mogących chronić ich bezpieczeństwo, ale przede wszystkim będziemy starli się ukazać trendy, jakie przyświecają temu sektorowi z perspektywy ich uczestników, czyli prelegentów oraz panelistów, których udało nam się zaprosić na to wydarzenie”
– mówi Rafał Tomkowicz, organizator targów, Redaktor Prowadzący serwis Loan-Magazin.pl.

Program Targów

Uroczyste otwarcie Targów Fintech rozpocznie się o godzinie 10:00. Następnie uczestnicy przejdą do cyklu prezentacji oraz paneli dyskusyjnych, podczas których eksperci porozmawiają i podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, dokąd zmierza sektor Fintech w rozumieniu rozwiązań dostarczanych całemu rynkowi usług Consumer Finance. Prezentację o praktycznych narzędziach weryfikacji i autoryzacji klientów wygłosi Jan Szwajda, prezes zarządu Identt. Następnie głos w sprawie identyfikacji wizualnej w branży Fintech zabierze Tomasz Wilusz, dyrektor kreatywny LITCHI. W ramach targów odbędą się również trzy panele dyskusyjne. Dotyczyć one będą m.in. instytucji finansowych w otoczeniu fintechów oraz wizji ich współpracy, zarządzania ryzykiem w dobie fintechu – sposoby, narzędzia, niebezpieczeństwa oraz efektywnościowego marketingu online. Równolegle do wygłaszanych prezentacji, w sali konferencyjnej odbędą się trzygodzinne szkolenia pt. „Jak zwiększać zyski za pomocą maili, czyli email marketing bez tajemnic.” , poprowadzone przez ekspertów Freshmail. Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona.
Organizatorzy oferują również możliwość zaprezentowania swoich usług w specjalnie przygotowanych do tego celu firmowych salach, jak również możliwość omówienia istotnych ich zalet dla wybranego grona odbiorców. Po Targach organizatorzy przewidują networking.

Prelegenci Targów Fintech

Wśród tegorocznej edycji Targów Produktów i Usług rynku Fintech znajdują się: Rafał Tomkowicz – redaktor naczelny Loan Magazine, Markus Marcinkiewicz – menedżer windykacji, Jan Szajda – prezes zarządu IDENTT, Bartosz Pundyk – dyrektor sprzedaży w CRIF, Łukasz Piechowiak – redaktor naczelny fintek.pl, Michał Konopka – prezes SirAnalyst, Janusz Pytlak – wiceprezes zarządu Tide Software, Tomasz Wiluch – dyrektor kreatywny LITCHI, Paulina Horabik – prezes zarządzający Monument Fund SA oraz Joanna Michalska – Reich, Szymon Odolanowski i Marta Klimczak.
Szczegóły agendy, niezbędne informacje oraz możliwość rejestracji dostępne są na stronie wydarzenia: targifintech.pl

„Z niecierpliwością czekamy na Targi Fintech, przede wszystkim dlatego, że wniesie to nowe, świeże spojrzenie na rynek fintechów w Polsce. Brakuje takich miejsc, gdzie przedstawiciele rynku finansowego mogą zaproponować swoje usługi i produkty, dotrzeć do potencjalnego klienta i nawiązać nowe, ciekawe znajomości. Mamy nadzieję, że to wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarze wszystkich uczestników – w tym nas.”
– komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.