Targi FinTech 2018 – czego się spodziewać?

Chcesz poznać bieżące trendy w nowoczesnej finansowości? Staw się 14 czerwca we wrocławskim Centrum Konferencyjnym. Posłuchaj, co ma do powiedzenia ponad 30 specjalistów, kreujących polski FinTech. Targi to próba odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku zmierza najbardziej dynamiczny sektor finansowy. To również przegląd aktualnych rozwiązań z zakresu internetowej bankowości, pożyczek online, czy nowoczesnej windykacji.

Na Targach Usług i Produktów rynku FinTech zaprezentuje się blisko 20 wystawców. Przedstawią m.in. rozwiązania IT dedykowane sektorowi finansowemu. Nie zabraknie też innowacji z rynku ubezpieczeniowego. Nie przegap okazji, żeby poznać przedstawicieli największego fintechowego rynku w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tematyka wystąpień na Targach FinTech 2018

Uroczyste otwarcie Targów Usług i Produktów rynku FinTech zaplanowane jest na godzinę 10. Po nim odbędą się panele dyskusyjne z udziałem finansowych ekspertów. Pierwsza dyskusja będzie dotyczyła finansów w internecie i tego, jak dzięki porównywarkom, czy dynamicznemu rozwojowi kanału mobile, zmienia się sektor kredytów konsumenckich.

Prelegenci kolejnego panelu zarysują krajobraz, jaki wyłania się z synergii banków i fintechowych start-upów. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele największych banków na polskim rynku. O nowinkach w bankowości porozmawiają m.in. Krzysztof Nawelski z Santander Consumer Bank S.A. oraz Paweł Franczyk z Alior Bank.

Sektor pożyczek online jest jednym z motorów napędowych polskiego fintechu. Wzrost potencjału firm pozabankowych trwa nieprzerwanie od lat. Nie mógłby być kontynuowany, gdyby nie imlementacja przełomowych technologii, które ułatwiają dostęp do gotówki. W panelu wezmą udział specjaliści na co dzień odpowiedzialni za rozwój i wdrażanie innowacji.

Biorąc udział w Targach FinTech, dowiesz się też, jakie piętno FinTech odcisnął na rynku ubezpieczeniowym. Przedostatni panel dotyczyć będzie tego, jak fintechowe start-upy wpływają na efektywność windykacji. Podczas wydarzenia poruszony zostanie też temat finansowych usprawnień w służbie sektora MŚP.

Zapisz się na Targi FinTech

Rejestracja na Targi Usług i Produktów rynku FinTech odbywa się poprzez stronę organizatora. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Każdy uczestnik musi też uiścić opłatę w wysokości 199 zł netto. Upoważnia ona do uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach związanych z targami. Uczestnicy będą mogli też skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Przewidziane są również przerwy na kawę i lunch.

Targi to nie tylko wydarzenia merytoryczne, ale też networking. Idealną okazją do wymiany biznesowych kontaktów będzie wieczorny rejs po Odrze. Ta część wydarzenia jest dodatkowo płatna. Bilety na czterogodzinny rejs można kupić w cenie 139 zł.

„Polska w regionie jest wyjątkowym przykładem, jeżeli chodzi o rozwój sektora FinTech. Cały czas jednak potrzebujemy sporego nakładu pracy, by móc porównywać się ze światowymi tuzami nowoczesnej finansowości. Spotkania, takie jak Targi FinTech są niezbędnym elementem na drodze do zwiększania naszej lokalnej i międzynarodowej konkurencyjności” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.