Wiele osób zwleka z podjęciem decyzji o wzięciu pozabankowej pożyczki z obawy przed wysokimi odsetkami. Możemy jednak wybrać firmę, która zaoferuje nam pożyczkę z zerowym oprocentowaniem oraz szybkim i sprawnym internetowym procesem wnioskowania.

Pożyczka bez oprocentowania

Solven jest firmą z polskim kapitałem, udzielającą internetowych pożyczek na raty. Warto zaznaczyć, że Solven udziela pożyczek na 0%. Oznacza to, że jedyną opłatą za udzielenie pożyczki przez Solven jest prowizja firmy, która wliczona jest w miesięczne raty.

To co wyróżnia pożyczki w Solven to niskie RRSO. Jest ono bowiem niższe od RRSO pożyczek i kredytów udzielanych przez niektóre banki. RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest informacją dla nas na temat całkowitego kosztu pożyczki. RRSO jest liczona w stosunku rocznym. Zależy ono miedzy innymi od:

  • wysokości pożyczki;
  • okresu jej rozłożenia, czyli ilość rat;
  • procentowania;
  • a także innych kosztów, które mogą wystąpić.

Biorąc pożyczkę internetową w Solven oddajemy wyłącznie kwotę, która pożyczyliśmy oraz prowizję, której wysokość poznajemy jeszcze przed wypełnieniem wniosku.

Niskie raty pożyczki

Na naszym rynku coraz więcej firm pozabankowych oferuje pożyczki z możliwością spłaty ratalnej. Wszystko za sprawą nowych przepisów, które nakładają ograniczenia na pożyczkodawców co do możliwości wydłużania okresu spłaty. W związku z czym firmy, które do tej pory udzielały wyłącznie pożyczek krótkoterminowych wprowadzają do swoich ofert możliwość spłaty ratalnej. Korzystniejsze jest więc zarówno z punktu widzenia pożyczającego jak i firmy pożyczkowej rozłożenie zobowiązania na kilka niższych rat z których spłatą klient nie będzie miał problemu.

W Solven internetowe pożyczki udzielane są od 300 zł do 5000 zł z możliwością rozłożenia zobowiązania od 1 do 18 miesięcy. Sami więc decydujemy w jakim okresie chcemy spłacić zobowiązanie. Za pomocą kalkulatora pożyczkowego poznajemy wysokość miesięcznej raty dla wybranych parametrów tj. kwoty i okresu jej spłaty. Dzięki tej funkcji jeszcze przed wypełnieniem wniosku możemy określić czy wysokość raty jest dla nas odpowiednia.

Dla kogo pożyczki na 0%

O pożyczkę z zerowym oprocentowaniem w Solven mogą wnioskować wszyscy obywatele Polski mający od 21 do 70 lat, którzy pracują i mogą to potwierdzić. Jeśli wnioskując o pożyczkę przejdziemy pozytywnie weryfikację, jednakże analityk firmy wyliczy, iż kwota o którą wnioskujemy jest zbyt wysoka wówczas firma poinformuje nas o tym i zaproponuje inną kwotę pożyczki.

Solven jako jedna z nielicznych firm na rynku umożliwia nam otrzymanie kolejnej pożyczki, nawet jeśli wcześniejsze zobowiązanie nie zostało do końca uregulowana. W takiej sytuacji firma bierze pod uwagę terminowość spłat aktualnej pożyczki oraz naszą zdolność kredytową.

Firma udziela dwóch rodzajów pożyczek – pożyczek online na dowolny cel oraz pożyczek na pokrycie internetowych zakupów.

Zanim wypełnisz wniosek o pożyczkę online określ kwotę miesięcznej raty, która nie będzie problemem dla twojego budżetu domowego. Dopiero na tej podstawie dostosuj wysokość pożyczki oraz okres kredytowania. Pamiętaj, aby przed wypełnieniem wniosku pożyczkowego przejrzeć aktualny ranking pożyczek ratalnych i porównać kilka ofert instytucji pozabankowych.