Pożyczki na wysokie kwoty

Rosnące kwoty pożyczek świadczą o wzroście zamożności klientów tego segmentu. Jak deklarują konsumenci, z pożyczek pozabankowych finansowane są przez nich nie tylko bieżące opłaty, ale również coraz częściej wyjazdy, remonty, czy zakup gadżetów. Pokazuje to jak bardzo zmieniło się nasze podejście do pożyczek pozabankowych. Krótki formularz wypełniony przez internet, odpowiedź w ciągu kilku minut i różnorodne możliwości wypłaty środków, to największe atuty jakie wymieniają konsumenci.

Pożyczki na raty zyskują popularność

Pożyczki ratalne odnoszą niewiarygodny sukces na naszym rynku. Jest to produkt bardzo zbliżony do kredytu gotówkowego, jednakże jego uzyskanie wymaga od pożyczkobiorcy znacznie mniej czasu, aniżeli w przypadku ubiegania się o kredyt bankowy. Zapewne dlatego, aż 38% zaciąganych pożyczek to właśnie pożyczki długoterminowe – ratalne na średni okres około 2 lat. W stosunku do lat ubiegłych poziom zainteresowania tego typu produktami wzrósł o 9%. Powodów jest wiele z pewnością jednym z nich jest to, że coraz więcej firm pożyczkowych, które do tej pory udzielały jedynie krótkoterminowych chwilówek wprowadziło w ostatnim czasie do swoich ofert również pożyczki ratalne. Jasne warunki i niższe koszty miesięczne sprawiły, że wielu z nas potrzebując dodatkowych środków wybiera właśnie pożyczkę długoterminową.

Pożyczki przez internet

Z danych opublikowanych pod koniec 2014 przez Gemius wynikało, że strony internetowe oferujące możliwość wypełnienia wniosku pożyczkowego odwiedzał co dziesiąty internauta. Liczba ta stale rośnie. Internet daje klientom szereg możliwości doboru produktu do oczekiwań – bez problemu każdy z nas może w domowym zaciszu porównać oferty kilku firm, sprawdzić aktualny ranking chwilówek, ranking pożyczek na raty, a następnie w krótkim czasie wypełnić wniosek.

Jak pokazują badania z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania w instytucji pozabankowej. Możliwość sprawdzenia opinii oraz szybkie porównanie kilku ofert sprawia, że pożyczki przez internet zyskują nowe rzesze zwolenników.