Piłkarskie emocje na plaży w Olsztynie

W sobotę, 26 sierpnia na plaży miejskiej w Olsztynie odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie – Ratka.pl Cup 2017! Była to pierwsza edycja turnieju piłki nożnej plażowej. Na boisku mogliśmy zobaczyć rywalizację 11 drużyn, po 7 osób każda. Zespoły dzieliły się na męskie i żeńskie. Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych 9-11 lat oraz 8 lat i młodsi. Co ciekawe, niektórzy z zawodników na co dzień grają w młodzieżowych zespołach Stomil Olsztyn. Dlatego podczas turnieju mogli zaprezentować nabyte wcześniej umiejętności.

Na boisku panowały zasady fair play. Każdy zawodnik mógł liczyć na pomoc i słowa otuchy kolegów i koleżanek z drużyny. Rywalizacji towarzyszyła znakomita zabawa. Dodatkowo zwycięzcy turnieju otrzymali voucher do wykorzystania na sprzęt sportowy. Pozostali zawodnicy również nie zostali pominięci. Każdy z uczestników otrzymał drobny podarunek związany ze Stomilem Olsztyn.

Sukces pierwszej edycji Ratka.pl Cup 2017

Tegoroczna, a zarazem pierwsza edycja okazała się być wielkim sukcesem. Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców Olsztyna i pobliskich miejscowości, którzy z zapałem kibicowali młodym piłkarzom. Każdy, czy to na boisku, czy na widowni bawił się znakomicie. Dzięki takim wydarzeniom, lokalne firmy działające w Olsztynie stają się animatorami wydarzeń sportowych i kulturalnych w mieście. Turniej został dostrzeżony również przez władze miasta, którzy z zaciekawieniem przyglądali się rywalizacji na boisku.

Będą kolejne edycje turnieju

Co ciekawe, był to pierwszy turniej piłki nożnej plażowej, który odbył się na plaży miejskiej w Olsztynie. Po bardzo udanej pierwszej edycji, organizatorzy zapowiedzieli, że takie wydarzenia będą odbywać się cyklicznie. W takim razie pozostaje nam tylko czekać na kolejne odsłony!

Ratka.pl była głównym sponsorem turnieju. Ratka wspiera rozmaite wydarzenia Stomil Olsztyn Socios. Turniej odbył się pod patronatem medialnym: Ratka.pl, Radia Eska, TVP3 Olsztyn, Gazeta Olsztyńska. Imprezę poprowadził Andrzej Brzozowski z Radia Eska.