Pożyczki dla firm są efektywnym sposobem na rozwój zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Sektor pozabankowy wyróżnia prosty sposób wnioskowania i większa dostępność kapitału niż w bankach. Najlepszym sposobem na znalezienie optymalnej oferty jest styczniowy ranking pożyczek dla firm.
FirmaDarmowa
pożyczka
Kolejna
pożyczka
Opinie klientów
1. Ocena10 AASA dla biznesu - Darmowa pierwsza pożyczka20000 złAASA dla Biznesu
4.91 /5
na podstawie 166 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
2. Ocena9.5 Aforti Finance -150000 złAforti Finance
3.50 /5
na podstawie 24 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
3. Ocena9.5 Caseo - opinie -25000 złCaseo
3.44 /5
na podstawie 9 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
4. Ocena9 iWoca -150000 złiWoca
4.43 /5
na podstawie 23 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
5. Ocena8.5 Visset 1500 zł Darmowa pierwsza pożyczka5000 złVisset
3.41 /5
na podstawie 110 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
6. Ocena8 Autokapital -100000 złAutokapital
3.26 /5
na podstawie 77 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
7. Ocena7.5Monument Fund -5000000 złMonument Fund
4.55 /5
na podstawie 31 opinii
Weź pożyczkę Porównaj

AASA dla biznesu zwycięzcą styczniowego rankingu pożyczek dla firm

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęła AASA dla biznesu, która jest częścią AASA Polska. Spółka oferuje pożyczkę dla firm z dużym, jak i minimalnym stażem.

AASA posiada certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo, ma wielu zaufanych klientów i ciągle króluje w rankingach. Wysokość pożyczki wynosi od 1000 do 10 000 zł. Zobowiązanie należy spłacić w przedziale od 6 do 24 miesięcy. Warto zauważyć, że istnieje możliwość elastycznego doboru terminu spłaty. Co więcej, przedsiębiorca może wpisać odsetki od pożyczki w koszty działalności gospodarczej.

Kolejne miejsca należą do Aforti Finance i Caseo

Na drugim stopniu podium stanęła firma Aforti Finance. Instytucja finansowa specjalizuje się w udzielaniu pożyczek dla spółek cywilnych, spółek z o.o. oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Przedsiębiorca może zaciągnąć zobowiązanie w wysokości od 5 000 do 100 000 zł. Okres kredytowania wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Podium zamyka Caseo – firma z siedzibą w Gdańsku. W przypadku tego pożyczkodawcy możemy liczyć na wysoką kwotę pierwszej pożyczki oraz minimum formalności. Maksymalna wysokość zobowiązania – 25 000 zł. Czas na uregulowanie wierzytelności – 12 miesięcy. Warto odnotować, że konsultanci firmy Caseo są dostępni siedem dni w tygodniu.

Iwoca tuż za czołówką styczniowego rankingu

Na miejscu czwartym rankingu pożyczek dla firm uplasowała się Iwoca. Firma oferuje zobowiązania w wysokości od 5000 do 150 000 zł. Maksymalny okres kredytowania wynosi 12 miesięcy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by spłacić zadłużenie wcześniej, bez żadnych dodatkowych opłat.

Warunki współpracy z Iwoca są przejrzyste i przedstawione w prosty sposób na stronie pożyczkodawcy. Zdolność kredytowa ustalana jest na podstawie średnich miesięcznych przychodów firmy. Uzyskane środki można przeznaczyć na cele inwestycyjne związane z rozwojem przedsiębiorstwa.

Pożyczka z zabezpieczeniem szansą dla firm bez zdolności kredytowej

W naszym rankingu pożyczek znalazły się dwie instytucje, które powinny zainteresować firmy z niedużym stażem na rynku. Jedną z nich jest autokapital.pl. Głównym wymogiem pożyczkodawcy jest zabezpieczenie zobowiązania w postaci samochodu. W ten sposób można uzyskać nawet 100 000 zł. Okres spłaty pożyczki wynosi maksymalnie 48 miesięcy.

Należy jednak pamiętać, że finalna wysokość pożyczki pod zastaw w dużej mierze zależy od wartości pojazdu, który stanowi zabezpieczenie. Wycenę samochodu przeprowadza rzeczoznawca. Warto również zauważyć, że przedsiębiorca może korzystać z auta przez cały okres spłaty zobowiązania.

Styczniowe zestawienie zamyka Monument Fund. Firma w analizie wniosków główny nacisk kładzie na zabezpieczenie w postaci nieruchomości. W związku z powyższym instytucja oferuje bardzo wysokie kwoty pożyczek – do 500 000 zł.

Pożyczki dla firm niewykazujących zysków

Banki mają zaostrzone wymagania przyznawania gotówki, stąd firmy z sektora pozabankowego są doskonałym rozwiązaniem dla raczkujących przedsiębiorstw. Ogromną zaletą pożyczek dla firm jest to, że przyznawane są nawet tym podmiotom, które nie wykazują jeszcze zysków. Wymagania dotyczące zdolności kredytowej są bardzo niskie, jednak wiąże się to z wyższym oprocentowaniem niż w przypadku produktów bankowych.

Jeśli chcemy zaciągnąć pożyczkę na cele niezwiązane z działalnością gospodarczą, w możemy wspomóc się rankingiem pożyczek na raty lub rankingiem chwilówek. W przypadku pożyczek dla osób prywatnych możemy liczyć na niższe kwoty.

„Pożyczki dla firm są nieocenione, gdy chcemy inwestować w rozwój biznesu w początkowej fazie działalności i nie posiadamy wysokich obrotów. W wyborze oferty powinniśmy rankingami, które wskażą nam najlepiej dopasowane zobowiązanie.” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert Pozyczkaportal.pl