Co roku powstaje coraz więcej różnego rodzaju działalności gospodarczych – zarówno jedno, jak i kilkuosobowych spółek, startupów, a także dużych, wielopoziomowych przedsiębiorstw. Z różnych względów, nie wszystkie z nich mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu w celu rozwinięcia własnej firmy. W ostatnich latach, naprzeciw zaczęły im wychodzić instytucje spoza sektora bankowego, które w swojej ofercie niejednokrotnie proponują tzw. pożyczki dla firm. Sprawdź, na które z nich warto zwrócić uwagę.

FirmaDarmowa
pożyczka
Kolejna
pożyczka
Opinie klientów
1. Ocena10 AASA dla biznesu - Darmowa pierwsza pożyczka10000 złAASA dla Biznesu
4.89 /5
na podstawie 128 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
2. Ocena9.5 Aforti Finance -150000 złAforti Finance
3.78 /5
na podstawie 21 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
3. Ocena9 Caseo - opinie - Darmowa pierwsza pożyczka25000 złCaseo
3.44 /5
na podstawie 9 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
4. Ocena8.5 iWoca -150000 złiWoca
4.43 /5
na podstawie 23 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
5. Ocena8 Visset 1000 zł Darmowa pierwsza pożyczka5000 złVisset
3.30 /5
na podstawie 91 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
6. Ocena7.5 Autokapital -100000 złAutokapital
2.26 /5
na podstawie 54 opinii
Weź pożyczkę Porównaj
7. Ocena7 Monument Fund -5000000 złMonument Fund
4.44 /5
na podstawie 25 opinii
Weź pożyczkę Porównaj

Lider rankingu pożyczek dla firm

W pierwszym zestawieniu pożyczek dla firm, liderem rankingu okazała się Aasa dla biznesu. Instytucja zdążyła już zdobyć niemałą popularność wśród przedsiębiorców z całej Polski. Zobowiązanie w Aasa można otrzymać już pierwszego dnia po zarejestrowaniu własnej działalności. Firmę wyróżnia także minimum formalności, potrzebnych do uzyskania należności, a także ekspresowa decyzja o przyznaniu pożyczki.
Zobowiązanie można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, związany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dzięki temu, możemy np. opłacić zaległy ZUS, uzupełnić zaopatrzenie sklepu, kupić niezbędne produkty do naszego zakładu, czy też sfinansować własny startup.
Aasa dla biznesu udziela pożyczek do 10 000 zł. Minimalna kwota zobowiązania wynosi natomiast 1000 zł. Należność można oddać w okresie od 1 do 24 miesięcy. Aby otrzymać pożyczkę dla firmy w Aasa, wystarczy być obywatelem Polski, posiadać stały adres zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej, nie figurować w rejestrach dłużników oraz oczywiście prowadzić własną działalność gospodarczą.

Aforti kolejnym faworytem firm pożyczkowych

Zaraz za liderem rankingu, z drugą lokatą uplasowała się Aforti Finance. Firma oferuje aż 6 rodzajów pożyczek, zawierających propozycje dla różnego rodzaju przedsiębiorstw – jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek cywilnych, a także spółek z o. o. Instytucję cechuje zatem niezwykle kompleksowe podejście do klienta.
Maksymalna kwota pożyczki w Aforti Finance wynosi aż 100 000 zł, co stanowi jedną z najwyższych sum w rankingu. Ponadto, decyzję o otrzymaniu zobowiązania możemy otrzymać już w ciągu godziny. W zależności od wybranej opcji pożyczkowej, należność będziemy musieli zwrócić w okresie od 6 do 24 miesięcy.
Na uwagę zasługuje również fakt, że jeśli zdecydujemy się na Pożyczkę Gold lub Mikropożyczkę A-F (dla działalności jednoosobowych i spółek cywilnych), nie będziemy potrzebowali zgody współmałżonka.

Caseo zamyka podium pożyczek dla firm

Na trzecim miejscu październikowego rankingu znalazła się firma Caseo. Wyróżnia ją przede wszystkim ekspresowy czas weryfikacji wniosku o pożyczkę – decyzję o jej przyznaniu (bądź odrzuceniu) otrzymamy już w ciągu 15 minut. Caseo umożliwia również wliczenie prowizji od zobowiązania w koszty uzyskania przychodu.
W celu otrzymania pożyczki, wystarczy rejestrować obroty na kasę fiskalną oraz oczywiście prowadzić własną działalność gospodarczą. Maksymalna kwota należności, jaką możemy otrzymać, wynosi 25 000 zł, górny okres kredytowania natomiast – 24 miesiące. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że całkowity miesięczny koszt pożyczki w Caseo to tylko 9,99%.

Ciekawe oferty firm pożyczkowych spoza podium

Przeglądając październikowy ranking, można się także natknąć na inne, ciekawe oferty pożyczek dla firm. Warto w szczególności przeanalizować propozycję firmy Monument Fund, zajmującej obecnie 7. miejsce w klasyfikacji. Instytucja udziela zobowiązań nawet do 5 000 000 zł, co jest absolutnym rekordem w rankingu. Monument Fund oferuje pożyczki pod zastaw nieruchomości – jest to jedyne wymaganie wobec pożyczkobiorców. Stanowi to niezwykle interesującą ofertę dla średnich i dużych przedsiębiorstw.
Ciekawą propozycję przygotował również AutoKapitał. Firma oferuje pożyczki od 6000 zł do 100 000 zł pod zastaw samochodu. Nasz pojazd zostanie wyceniony po złożeniu odpowiedniego wniosku na stronie internetowej instytucji. Warto pamiętać, że w czasie trwania umowy wciąż będziemy mogli korzystać z auta. Co więcej, zobowiązanie w AutoKapitał można zaciągnąć nawet na 48 miesięcy. Stanowi to bardzo duże udogodnienie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na krótki okres spłaty należności.

Nie masz firmy? Skorzystaj z chwilówki lub pożyczki na raty

Jeżeli nie prowadzimy własnej działalności gospodarczej, nadal możemy otrzymać korzystne zobowiązanie w jednej z firm z sektora pozabankowego. Chcąc zaciągnąć długoterminową pożyczkę nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych, warto przeanalizować comiesięczny ranking pożyczek ratalnych.
Niektórzy jednak nie potrzebują tak dużych środków i pożyczają pieniądze jedynie na drobne, niespodziewane wydatki. Należność oddają zwykle w przeciągu 1-2 miesięcy, toteż nie interesuje ich podział zobowiązania na raty. W takim przypadku, powinno się prześledzić regularnie aktualizowany ranking chwilówek.

„Coraz więcej instytucji spoza sektora bankowego wprowadza do swojej oferty tzw. pożyczki dla firm. Jest to idealne rozwiązanie dla różnego rodzaju przedsiębiorstw, które z rozmaitych powodów nie mogą sobie pozwolić na kredyt w banku. Z tego względu, od października uruchomiliśmy nowy ranking pożyczek dla osób, które prowadzą własną działalność”.